Skocz do zawartości

SilentiumPC Gladius M40 Terr edition.


Recommended Posts

IMO nie potrzebujesz robić podkładu. Zbędna robota to jest, bo nie będziesz w stanie idealnie wygładzić wszystkich powierzchni do tego samego stopnia (ranty poprzecierasz, w zakamarkach pozostanie "baranek" itp.) a po malowaniu będzie się to znacząco odznaczać. Wystarczy jak całość dokładnie zmatujesz włókniną i będzie OK. Zachowasz jednolitą, fabryczną fakturę powłoki a przy tym dużo mniej się napracujesz. Jeśli się upierasz przy podkładzie to papier wodny 1200  jest w twojej sytuacji "chorym" rozwiązaniem. Wystarczy 600-800 i nie będzie znamion matowania (rys). Przy odrobinie doświadczenia po papierze 400 można kłaść akryl na auto...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie mogę polecić lakiery MOTiP - malowałem u siebie środkowy pas zewnętrzny w moim CM 692 czarnym matem. Papierem wodnym 800 (dużo arkuszy będzie potrzebne) lub nawet 600.

 

A teraz uwaga - jedna wartstwa równo położonej powierzchni i... Paznokciem na próbę drapałem mocno i jaki lakier był taki jest. Żadnego podkładu nie dawałem.

 

Malowałem dokładnie takim ---> ALLEGRO

Tylko że to jest mała puszka 200ml. Tobie przydadzą się pewnie takie dwie.

Link to post
Share on other sites

W każdym sklepie z materiałami lakierniczymi powinieneś dostać takie coś:

http://www.klakiernik.pl/Wloknina_Scierna_MIRLON_arkusz_150mmx200mm_MIRKA-71.html

Nie ma lepszej opcji na trudno dostępne miejsca. Szybko i wygodnie, można zarówno na sucho jak i na mokro. Przyczepność będzie BDB. Jeśli się upierasz przy papierze, to najlepiej P600 na gąbce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tak: 
2013-06-14-054.jpg

Od lewej 2 arkusze papieru 220, rączka do papieru, 2 arkusze papieru wodnego 1000 (tylko taki był), Podkład czarny (był jeszcze czerwony), spray żółty, spray niebieski
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapomniałem jeszcze benzyny ekstrakcyjnej. Ile jeszcze papieru kupić ? Jak się pomniejsza te zdjęcia ?



Ktokolwiek się wypowie ?

Link to post
Share on other sites

Z zewnątrz też malujesz? Pytam, bo jeśli tylko wewnątrz to zakup tej rączki był wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Papier P220 też lepiej pomiń, bo tymi spray'ami nie zalejesz rys na pewno. Pamiętaj też, że 2-3 cienkie warstwy wyschną szybciej niż jedna gruba, a przy tym farba lepiej wypełni rysy.

Edytowane przez maniek_100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałeś rację pociąłem papier na 4 i jedną część wziąłem ja, a drugą mój kumpel. Jeszcze nie skończyliśmy, bo czasu brakło więc jutro skończymy, ale papier się nie skończył. Nie wiem czy nie za mokrym tarłem albo za suchym. Jaki powinien być ?

Link to post
Share on other sites

W twoim przypadku lepiej dużo wody. W sumie nie ma co się za bardzo zagłębiać, bo to przecież "tylko" wnętrze obudowy i nie ma za wiele rzeczy do spierdzielenia. No i przed malowaniem dokładnie wydmuchać budę powietrzem, bo czasami jedna kropelka wody może zdziałać bardzo niekorzystne cuda.

Edytowane przez maniek_100
Link to post
Share on other sites

To 2 było lepsze, ale google coś zrąbało. Wrzucę na fotosik



Ok tutaj może będzie lepiej widać: (1 zdj wrzucam, bo koledze obiecałem[ kazał za pomoc])

http://images35.fotosik.pl/1940/5e9455a00f62a1e1gen.jpg
Od lewej: Mój kuzyn, i mój kumpel, który pomagał
http://images48.fotosik.pl/727/b3d29f7c254ead5bgen.jpg

Edytowane przez terrmine
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...