Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, moja żona umuśliła sobie, że mam jej kupić tablet na urodziny. Z tym że nigdy się tym nie interesowałem, bo średnio mnie kręcą takie urządzenia.

Możecie mi pomóc? Coś zaproponować itp...

To do czego ma być używany to internet, plus oglądanie filmów w drodze do pracy pociągiem.

System myślę, że android co najmniej od wersji 4.0.

No i jeszcze pytanie a propo internetu mobilnego w takim urządzeniu - czy podłącza się go za pomocą jakiegoś zewnętrzengo modemu USB czy jest to karta sim... Może polecicie też jakąś ofertę operatora, który ma niezły zasięg i jakość tego internetu.

Link to post
Share on other sites

 

 

No i jeszcze pytanie a propo internetu mobilnego w takim urządzeniu - czy podłącza się go za pomocą jakiegoś zewnętrzengo modemu USB czy jest to karta sim...
 Do mobilnego internetu potrzebujesz karty SIM oraz wejścia na SIM w tablecie lub zewnętrznego modemu na wifi.

 

 

Może polecicie też jakąś ofertę operatora, który ma niezły zasięg i jakość tego internetu.
Do takich urządzeń dobrą opcją jest darmowe Aero2, nie ma limitu pobierania, jest za to limit prędkości do 512kbps i rozłącza się co godzinę. Tak czy siak to rozsądniejsza oferta niż podpisywanie umów z operatorami.

 

A co do wyboru tabletu to nie podałeś swojego budżetu. Są tablety za 300zł są i za 2000 :P

Link to post
Share on other sites

 

A co do wyboru tabletu to nie podałeś swojego budżetu. Są tablety za 300zł są i za 2000 :P

 

 

Nie podałem ponieważ budżet jest nieokreślony. Liczę natomiast na rosądne propozycje cenowe - zwłaszcza że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.

 

A Aero2 mnie zainteresowało i zgłębię temat - dzięki za informację o tym.

 

------

Po wstępnym rekonesansie w Komputroniku i Euro dodam, że ekran powinien być 9 lub 10 calowy. No i ewentualnie zamiast androida może być windows..

Edytowane przez lukasz_r128
Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił chinczyka z potwornie wielkorozdzielczosciowym ekranem ( taka jak ipad3) , 2gb ramu, bt i wifi...neta wtedy bierzesz z sieci domowej lub z telefonu przez thetering. 

 

Markowe sprzety bym omijal z daleka bo polityka gwarancyjna tych ze marek jest taka ze jak sie zepsuja to Ci biada...no a chinolom zalezy - ale to ostatnie to akurat domysl....ale pierwsze nie jest domyslem. 

 

poczytaj bo mozna naprawde kupic mega mocny sprzet ktory dorownuje najwyzszej polce ale za nie zbyt wygurowane pieniadze a w markowym sprzecie kupujesz to za co zaplaciles plus koszmarny serwis.

Link to post
Share on other sites

 kupujesz to za co zaplaciles plus koszmarny serwis.

 

Wiadome ze kupujemy to za co zapłąciliśmy ;-).

Koszmarny serwis?jakieś doświadczenia posiadasz?Chętnie usłyszymy tym bardziej że nic doradzać jak nie widzimy w wypowiedzi konkretnych przypadków.

A jaki taki chińczyk się zepsuje to co?Gwarancja to jak?Znajomy kupił tablet za równowartość 500zł w Niemczech i mógł go sobie wyrzucić gdyż gwarancji na niego tak jakby nie było.A jak chciałeś gwarancje trzeba było go wysłać prosto do chin.Lepiej mógł dołożyć i kupić Nexusa 7 i mieć święty spoój i dobry sprzęt.No ale ma nauczkę jak to się mówi.

Link to post
Share on other sites

Ja tutaj napiszę tylko jedno.

Galaxy tab 10.1 ma trochę zbyt słabe bebechy i nie działa płynnie.

Polecałbym ten tablet, jako wydajniejsza propozycja:

http://www.x-kom.pl/p/105976-tablet-10-acer-iconia-tab-a211-t3-1gb-16-android-40-3g.html

Alternatywnie asus tf300 z 32gb pamięci wbudowanej, ale też troszkę droższy:

http://www.karen.pl/product/164061/Komputery/Tablety/ASUS_Transformer_TF300TG_3G_32GB_white.html

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie propozycje, ale "wymagania" uległy lekkiej zmianie, otóż 10 calowy okazał się za duży. Czy możecie polecić coś w rozmiarze 7 cali i do mniej więcej 600 złotych? Jak napisałem wcześniej jedyne wymagania to żeby miał wbudowane gniazdo na kartę SIM do internetu mobilnego i żeby bez problemu odtwarzał filmy i muzykę. A no i fajnie by było jakby miał androida mininmum 4.0 - 4.1.

Generalnie obejrzałem kilka modeli w necie i na żywo ale nie chce ich umieszczać żeby nic nie sugerować :)

I przepraszam za zamieszanie :)

Edytowane przez lukasz_r128
Link to post
Share on other sites

Znany mi artykuł :) Przeczytałem go ze dwa razy, ale wybrałem tablet który się nie znajduje na tamtej liście.

A jest to GoClever M713G. Może ktoś ma i zechciałby wyrazić swoją opinię? Bo generalnie większość opinii na różnych forach jest pozytywna. Ponadto jak na cele do jakich będzie używany jego specyfikacja również jest odpowiednia. Ale wszelkie opinie i porady mile widziane :)

Link to post
Share on other sites

ale skoro pytasz o opinie to rozumiem, że jeszcze się wahasz? ;) jedyne co usłyszałam na innym forum od użytkownika na temat marki Lark i Goclever to to, że są to firmy, które najcześciej reklamował, ale żadnych konkretów.

a czemu nie chcesz wybrać któregoś z testów? skoro nie ma tam marki Goclever to może o czymś świadczy? ;)

Link to post
Share on other sites
a czemu nie chcesz wybrać któregoś z testów? skoro nie ma tam marki Goclever to może o czymś świadczy?

Tak się składa, że jest tam tablet marki GoClever, model 723g czyli troszkę nowszy niż ten co ja wybrałem :)

A porównując te dwa modele o wyborze 713 zadecydowało kilka testów, w których wyraźnie było wskazane, że jakość wykonania 713 jest o wiele lepsza niż 723. 713 ma też z tego co pamiętam lepszy ekran, reszta parametrów jest w miarę podobna.

 

 

a może celowo tego nie robią bo się obawiają, że słabo wyjdzie w testach?

Patrząc na testy owszem w porównaniu z Nexusem 7 czy Acerami Iconia wygląda blado, ale to jest segment raczej topowych tabletów. A mi na takim nie zależy bo za 1300 wolałbym zmodernizować kompa niż kupować tableta tylko do oglądania filmów i przeglądania netu :). W segmencie średniaków jest raczej wyróżniającym się tabletem, a przynajmniej nie najgorszym z możliwych dostępnych w cenie 600 złotych.

No ale nic, pod koniec tygodnia pewnie zamówię i się okaże jak się będzie sprawował. Zawsze można sprzedać i kupić coś innego )

Edytowane przez Igorrodz
ortografia!
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...