Skocz do zawartości

Problem z OC i3


Recommended Posts

Moze na poczatku podam konfiguracje PC (Nowy pc , ma pare dni , wczesniej kupowalem juz w tym sklepie inne rzeczy i nie bylo zadnych usterek wiec nie sadze zeby to byla wada sprzetowa , choc wszystko mozliwe)

 

 

 

Intel Core i3 540 4x3.06 GHz BOX (LGA1156, 4MB) - Procesor

Gigabyte H55M-UD2H, H55, DDR3, SATA2, GBLAN, FW, mATX, LGA 1156 - Plyta Glowna

DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9) - RAM

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3 - Dysk twardy

GeForce GTX260 Palit 896MB, DDR3, HDTV, DVI, HDMI, PCI-E 216SP 55nm Sonic 625/2200 - Karta graficzna

ATX 650W ModeCom Volcano 650W - Zasilacz

Chlodzenie standardowe BOX razem z procesorem.

 

Otóz na internecie na roznych stronach/forach poswieconych OC i nie tylko wyczytalem,ze mozna procesor i3 podkrecic spokojnie do 3,7-3,8 GHz bez zmieniania napiec / dodatkowego chlodzenia albo jego zmiany na inny niz BOX.

 

Obecnie max co potrafie wyciagnac to 3,33 GHz stabilne , przy odrobinie wiekszych ilosciach komputer sie wylacza po paru minutach pracy , przy jeszcze wiekszych okolo 3,5-3,6 komputer wogole sie nie odpala , dopiero jak manualnie zresetuje na defaultowe to dziala.

 

Tak wiec pytanie , czy cos przegapilem? cos sie nie zgadza z moim sprzetem? Niewiem co jeszcze moge podac , bardzo mi zalezy wyciagnax max output z tego sprzetu , zaczynam od procesora , pozniej chce z karty graficznej i tak dalej.

Jesli bedzie trzeba podac logi z jakis programow to jestem w stanie to zrobic.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam Core i3-530 tyle że na Gigabyte P55-UD3 ale powiem ci jak podkręcić tego proca:

1) jeśli nie masz najnowszego biosu, ściagnij go

F7 2010/02/06

Enhanced OC ability

Improve DES2 display issue

Jak widzisz nowe biosy wprowadzają całkiem dużo zmian. Ja u siebie na biosie F3 z 2009r. też mogłem podkręcić do max 3.3GHz (stabilne).

2) po updacie bios będzie miał domyślne ustawienia. wchodzisz w niego, dalej do zakładki MB > Advanced Frequency Settings > Advanced CPU Core Features. Wyłączasz C1E i EIST. Potem w zakładce Advanced Voltage Settings ustawiasz: vcore na 1.275V, qpi/vtt voltage na 1.25V, PCH core na 1.16V, cpu pll na 1.86V (albo 1.88V) dram voltage 1.66V (albo na 1.68V). Potem w zakładce Advanced Frequency Settings dajesz blck na 174, qpi ratio na x32. W ustawieniach ramów dajesz na Standard Mode. To chyba wszystko. Jak pisałem "albo" to musisz sam sprawdzić jak u ciebie ze stabilnością. Potem OCCT albo ORTHOSEM sprawdzasz stabilność. Jak coś by nie wychodziło to pisz.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, mam teraz na testach tę samą płytę i i3 540. Udało mi się ustawić na nim 4.6GHz na chłodzeniu Cooler Mastera takim tańszym (nie pamiętam modelu). Przy wysokim BCLK koniecznie trzeba podnieść napięcie dla QPI, VTT i PCH. Na boksie spokojnie dojedziesz do 4GHz, jak nie więcej.

Link to post
Share on other sites

w Gigabyte to jest własnie QPI/VTT :)

 

Spróbuj ustawić tak:

 

napięcie CPU - tak jak uważasz :)

QPI/VTT - musisz podnieść przy dużym BCLK, zwykle ustawia się trochemniej niż CPU

PLL - ustaw na 2.0V

IOH lub PCH - ustaw na 1.14V lub więcej, max tak do 1.2V

 

To powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...