Skocz do zawartości

Recommended Posts

@FFikry22

 

Wszystko jest napisane wcześniej, szczegółów aż nadto nie podawałem bo uznałem je za nie istotne  :P.

 

Ale tak od początku, buda pierwotnie miała klasyczny układ mobo, tj po prawej stronie i wyglądało to tak 

 

http://m2.agitomedia.pl/image/700x700/0/obudowy-i-zasilacze/modecom-nice-ii-6060-czarna-feel-2-350w.36454.2.jpg

 

Tylna ścianka trzymała się na nitach, w sumie to bodajże 6 plus nity od mobo tray. proces odwrócenia był prosty bo wystarczyło przekręcić tylną ścianę z mobo tray-em o 180, nawierć nowe otwory i zanitować. Nitownica w castoramie kosztuje 16zł, odpowiednie nity ok 3-4 zł za paczke 100 szt

 

Po odwróceniu wszystko wyglądało tak ( tu już bez zatok na dyski):

 

DSC_6297.JPG

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do zamknięcia projektu zostało już tylko wykonać następujące prace

 

+ przebudować top-u, tj zastosowanie meszu i wywalenie filtru silverstone-a, dodać mesh w tylnej ściance obudowy oraz przy wentylatorze tylnej ściany

 

+ogarnąć niebieskie akcenty na mobo

 

+wymiana wentylatorów na chłodzeniu oraz w obudowie, tu zamiast enermaxów bedą na cpu sleek vortexy a w obudowie be quiet , gdyż enermaxy są ciche ale słabo dmuchają 

 

+piwnica

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to lecimy z małym apdejtem. Dziś kurier przyniósł mi taki o to kawałek metalu

 

DSC_9097.JPG

 

Aluminiowa siatka mesh, lakierowana na czarno oczko 3,5x5,0mm , teraz tylko czekać na wentylatory które chce zamontować do siatki i można działać

 

No i taki mały dodatek jako iż moja stara klawiatura poleciała przez okno w nagrodę za swoję "bez problemowe" działanie , w jej następstwie zawitała natec rx33

 

DSC_9087.JPG

 

Jak narazie , czyli po ~1h jestem z niej bardzo zadowolony, zobaczymy jak to wyjdzie po dłuższym czasie 


Także wentylki na cpu dziś dotarły

 

DSC_9122.JPG

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wrażenia są mega . Na 100% ledwo słyszałne , mam je ustawione na ok 60% i temp rdzenia w idle to ok 27-28 stopni przy occt Max 68stopni zanotowalem . Przy enermaxach temp dobijala do 78-79 stopni przy occt , a idle ok 32-33 stopni

 

 

Co do topu, to zarys i cały projekt mam w głowie :P . Narazie czekam na wentyle ale te bedą dopiero po 17 piździernika

Link to post
Share on other sites

Od chaosteory z pclola. W każdym sklepie gdzie się dowiadywałem to dopiero dostępne były by po połowie piździernika i to w mało ciekawej cenie. Zastanawiam się czy inwestować w dedykowane zapinki do nich, bo tak jakoś montaż na trytytkach spodobał mi się ;)

 

Jednej rzeczy nie przewidziałem , wentylatory po zamknięciu panela bocznego delikatnie napierają na szybe i wszystko minimalnie pręży o mobo. Mam nadzieje ,że jak przyjdzie taśma magnetyczna to problem zniknie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...