Skocz do zawartości

AMD Engineering Sample


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Wczoraj spalił mi się komputer, zanim to zrobił moim oczom ukazał się BSOD, gdy komputer znów się właczył wszedłem we właściwości systemu zamiast nazwy procesora pisało AMD Engineering Sample, chciałem zapytać czemu tak się stało. Dodam, że w piątek dostałem komputer z serwisu, wymienili płytę główną i "naprawili" zasilacz. Sprzęt z sygnaturki.

Edytowane przez JohnWoo
Link to post
Share on other sites

Tylko, że jak to się pokazało to komputer od razu się spalił, a procesor był gorący jak cholera, a napięcie było ustawione na domyślne, podniosłem tylko taktowanie.

 

Tutaj link, do tego co dokładnie się stało: forum.benchmark.pl/topic/87936-2-pytania-pierwsze-o-serwis-a-drugie-o-procesor/

Link to post
Share on other sites

no cóż AMD Engineering Sample oznacza zazwyczaj sztukę testową(próbkę inżynierską) procesora, z odblokowanym mnożnikiem i podwyższonymi parametrami, trafiającymi do OC-erów i testerów:D więc nie wiem skąd takie coś u Ciebie:D a co do ponownego zjarania się kompa, to nie ufaj serwisom, tylko uczony błędem, sprawdź co dokładnie padło i wymień na własną rękę częśći



sprawdź co jest napisane na samym procku, może jakieś info będzie co oni Ci tam włozyli:D

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Wczoraj spalił mi się komputer, zanim to zrobił moim oczom ukazał się BSOD, gdy komputer znów się właczył wszedłem we właściwości systemu zamiast nazwy procesora pisało AMD Engineering Sample, chciałem zapytać czemu tak się stało. Dodam, że w piątek dostałem komputer z serwisu, wymienili płytę główną i "naprawili" zasilacz. Sprzęt z sygnaturki.

Tak się czasami dzieje gdy ma się nie aktualny bios. Komputer może wystartować, ale cpu może zostać nie prawidłowo rozpoznany i takie cudo.

Ja miałem podobnie z płyta gigabyte. Całe szczęście pozwoliło to na wgranie aktualnej wersji bios.

Może panowie w serwisie wgrali starą wersję bios a Ty zauważyłeś to w chwili tego wypadku ?

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Dokładnie nie wiem, ale jak chciałem włączyć kompa to z miejsca gdzie wchodzi w płytę główna wtyczka od zasilania zaczęły strzelać iskry, więc pewnie wszystko poszło, bo no naciśnięciu power nawet wentylatory nie drgają, za pierwszym razem jak spaliło się mobo i zasiłka chociaż drgały przy włączaniu.

Link to post
Share on other sites

Moge dac ci rade najlepsza z mozliwych z wlasnego doswiadczenia. Kup czesci i zloz sam kompa. Bedzie dziala dobrze i bedzie taniej a we wszelkie serwisy nie ufaj. Oni robia to na odwal sie (tez bys tak robil gdybys nie robil kompa dla siebie tylko dla ludzi i to juz setny czy tysieczny raz)

 

Jestes pewny ze wlozyli ci do kompa twojego proca? Bo to co napisane tam bylo to  pasuje do proca ktorego normalnie nie mozesz dostac....

Moze jak ci go robili to pomylili albo zamienili celowo proce? Jestes pewny ze to ten sam proc ktory miales?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...