Skocz do zawartości

Intel i7 4770k vs i7 2700k zegar w zegar


Recommended Posts

Bardzo ciekawe porównanie. Gratulacje!
Jednak należy pamiętać, że są to bardzo lekkie sceny i łagodnie obchodzą się z procesorami. Bardziej interesujące byłoby porównie wydajności w typowych zamulaczach CPU lub większych projektach. Nawet typowy morderca CPU - Vray 3d displacement + Vray Dirt z subdivision 32.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe porównanie. Gratulacje!

Jednak należy pamiętać, że są to bardzo lekkie sceny i łagodnie obchodzą się z procesorami. Bardziej interesujące byłoby porównie wydajności w typowych zamulaczach CPU lub większych projektach. Nawet typowy morderca CPU - Vray 3d displacement + Vray Dirt z subdivision 32.

Podobno na 2011 przy quad chanel przy wielkich projektach 3820 jest bardzo wydajny.Jeżeli masz taki projekt chętnie go przeliczę i podam wynik. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe porównanie. Gratulacje!

Jednak należy pamiętać, że są to bardzo lekkie sceny i łagodnie obchodzą się z procesorami. Bardziej interesujące byłoby porównie wydajności w typowych zamulaczach CPU lub większych projektach. Nawet typowy morderca CPU - Vray 3d displacement + Vray Dirt z subdivision 32.

Test zatykacza CPU mogę przygotować w chwili wolnego czasu, ale duże projekty mam wszystkie komercyjne więc nie mogę ich nigdzie udostępniać i jeszcze waża po kilkanaście GB. Może coś starego ogołocę i wrzucę na FTP. Bardzo interesuje mnie własnie jak haswell będzie sobie radził w przypadku obliczeń, które wykorzystują całe wewnętrzne zasoby procesora. Modele HQ z L4 128MB mogą w tym dystansować normalne modele bez L4.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Test może i ciekawy, ale nic więcej.

 

Nie ma najmniejszego sensu porównywać procesorów "zegar w zegar" ponieważ każdy ma inny potencjał OC.

Równie dobrze można by zrobić porównanie "zegar w zegar" karty GeForce Titan do Radeona HD 7970.

 

Tak więc prosiłbym o testy w grach.

 

 

Ominąłem testy z gier, ponieważ pojedyncza karta klasy 680 GTX nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej wydajności dla tych procesorów.

Nie zgodzę się. GTX 680 to bardzo wydajna karta graficzna pozwalająca na płynną rozgrywkę nawet na trzech monitorach w rozdzielczości 5760x1080. Jct. możesz podkręcić swojego Keplera ;)

Link to post
Share on other sites

Ciekawy news... Ale z tego co widzę to nowe procki Intela i AMD które już osiągają częstotliwości powyżej 4 GHz to mają problemy z przegrzewaniem się. Właśnie kupiłem sobie komputer z prockiem Intel Core i5, ale 3. generacji, przyjdzie jutro lub pojutrze, nie wiem czy będzie dało się dobrze podkręcać na BOX-owym chłodzeniu.

 

Moim zdaniem test byłby rzetelniejszy gdyby porównano nowego Core i7 4. generacji z Core i7 3. generacji a nie z Core i7 2. generacji.

Edytowane przez Evilus
Link to post
Share on other sites

Też byłbym za tym, żeby dorzucić 3770K (o ile masz pod ręką). Albo chociaż i5 i porównać rdzeń w rdzeń  (Twoje wyniki mogą też pokazywać ewentualne poprawki w HT).

A z rzeczy bardziej możliwych to jeszcze bym proponował sprawdzić jak się będzie sprawował podkręcony przez blck. Słyszałem opinie, że nie jest tak wydajny jak kręcony do tych samych zegarów ale mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

lepsze OC świadczy na korzyść Ivy Bridge, wolę mieć starszą generację, niż nowszą z której nic nie wycisnę, bo producent zdupczył sprawę ...

Edytowane przez JonathanArcherPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

lepsze OC świadczy na korzyść Ivy Bridge, wolę mieć starszą generację, niż nowszą z której nic nie wycisnę, bo producent zdupczył sprawę ...

średnio 100Mhz dużo to nie zmienia.

Więc popatrzmy HW na 4500 więc.

Ivy=

Gry=4900

biuro internet=4700

Obróbka itd= 5100

Przy praktycznie tej samej cenie

Teraz do SB

GRY= 5130

biuro internet=5000

Obróbka itd= 5450

 

Mój ivy skończył się na 4.6 nawet po skalpowaniu.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

średnio 100Mhz dużo to nie zmienia.

Więc popatrzmy HW na 4500 więc.

Ivy=

Gry=4900

biuro internet=4700

Obróbka itd= 5100

Przy praktycznie tej samej cenie

Teraz do SB

GRY= 5130

biuro internet=5000

Obróbka itd= 5450

 

Mój ivy skończył się na 4.6 nawet po skalpowaniu.

jakieś testy na poparcie czy to nastepne bajania ?

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2013/06/12/intel-core-i5-4670k-haswell-cpu-review/5

http://www.vortez.net/articles_pages/intel_haswell_core_i5_4670k_core_i7_4770k_review,13.html

bo takich testów to troszkę mogę wrzucić

 

ps.

niech autor zarzuci godzinnego linxa z avx , zobaczymy czy ten proc robi naprawdę 4,5ghz 8-)

Edytowane przez GaryW.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...