Skocz do zawartości

Pc 2600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez florenek,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota :2600 + ew 100 zł
  • Których części potrzebuję :cała buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :tak
  • Rozdzielczość mojego monitora :1920x1080
  • Specjalne wymagania :brak
  • Części z poprzedniego komputera : nic
  • Własna propozycja zestawu : Byłem w sklepie komputerowym zaproponowali mi

 intel core i5-3470 800zł

ddr3 4 gb 1600 mhz kingston hyperx red cl9 2x278 zł

hdd 500 gb segate st500dm002 16mb 239 zł

płyta intel db75en matx 320 zł

obudowa atx coolermaster elite k350 170 zł

zasilacz atx thermaltake litepower 600 w 215zł

karta graf. msi geforce gtx 660 ti oc 2 gb 850 zł

dvd-rw samsung79 zł

Razem 2951

  • Inne:Czy opłaca sie braćw tym sklepie i czy moglibyście zejść z tej ceny do max 2700
Link to post
Share on other sites

Ja się słabo znam ale masz taniej mobo msi b75 g43, gpu gigabyte 100 taniej, zasilacz wystarczy o mniejszej mocy, ale to już ktoś inny niech poleci. Bez oc cpu i5 3350p 150 zł taniej. Da się zejść.

 

Ramy na pewno znajdziesz tańsze, na moje mało wiedzące oko ktoś cię naciąga chyba.

 

Hdd barracuda 1Tb 64 cache podobna cena.

 

Teraz zobaczyłem, że chcesz podkręcać, ani ich rzeczy ani moje ci tego nie umożliwią.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Da się dużo taniej i wydajniej. Jutro Ci złożę zestaw jak bede na kompie. Ponadto ceny w tym sklepie są zbyt wysokie, zastanów się nad innymi miejscami zakupu. Najbardziej się rzuca w oczy strasznie drogi RAM... 8 gb mozesz za 200 zł kupić a nawet za 170zł widziałem ostatnio w którymś sklepie.
Napewno nie kupuj tego co ci doradzają.
 

Tak jak wczoraj obiecałem pisząc z telefonu, oto wydajniejszy tańszy i lepszy zestaw:

Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 669 zł
Płyta główna: MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/ 269 zł
Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix 199 zł
Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 239 zł
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (975/6000) 959 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-224BB SATA (black) 69 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza) 149 zł
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze 199 zł

Razem: 2752 zł

Linków nie zamieszczam bo mi się nie chce z tym wklejaniem bawić, aczkolwiek zestaw do złożenia na stronie sklepu www.esc.pl

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

Mamy minimalnie mniej wydajniejszego brata i5 3470, bez zintegrowanego układu graficznego oraz z nieco niższym taktowaniem (da się je zwiększyć poprzez szynę systemową). Różnice są marginalne, a prawie 100 zł w kieszeni. Testy i recenzja. W tym budżecie nie ma lepszego wyboru.

Dobrze wyposażona płyta główna nie umożliwiająca OC (skoro mamy zablokowany mnożnik procesora, to tym samym nie bierzemy płyty umożliwiającej jego OC przez mnożnik...).  Recenzja.

Zobacz jaka ogromna różnica jest w cenie pamięci RAM.

Adekwatnie przy cenie dysku, w swoim sklepie masz za taką samą kwotę 2 razy mniejszą pojemność.

Lepszej karty graficznej przy tej kwocie nie ma. Niech Cię nazwa nie zwiedzie, układ ten znajduje się pomiędzy zwykłą 7870 i 7950. W sumie objaśniać wiele nie muszę, recenzja i testy.

Nagrywarka jak nagrywarka, nie ma co się rozwodzić nad tym.

Przewiewna i lepiej wyposażona obudowa. Recenzja.

Zasilacz z certyfikatem sprawności 80+ Bronze oraz podstawowymi zabezpieczeniami. Chyba lepszego w tej cenie nie ma o takiej mocy (są minimalnie droższe, a XFX450W będzie na styk, więc lepiej wziąć mocniejszy). Recenzja

Edytowane przez florenek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...