Skocz do zawartości

Komputer do gier 3500zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym się przesiąść ze swojego 4letniego staruszka na coś nieco nowszego. Sprzęt ma głównie służyć rozrywce, zatem w zasadzie mówimy tutaj o graniu w rozdzielczości 1920x1080. Prosiłbym Was o dobranie następujących komponentów:

Procesora
Płyty głównej
Pamięci RAM
Karty Graficznego
Zasilacza 
Dysku Twardego

Dodatkowo jeśli ktoś się orientuje, taniej, w miarę przyzwoicie wyglądającej obudowy, która oferuje możliwość ukrycia kabli. Jak wspominałem w temacie do wydania mam 3500zł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

P.S. Przede wszystkim zależałoby mi na możności odpalenia BF3 na full detalach przy zachowaniu płynności aplikacji.

Co do procka i grafiki myślałem nad I5 3570 i GTX 660 TI 2/3GB (nie wiem czy 3GB to nie przesada przy tej rozdzielczości), ale czekam na opinie ekspertów ;) 

Edytowane przez Grand94
Link to post
Share on other sites

Wybacz, że tak późno odpowiedź. Najwidoczniej specjalistów zabrakło na tym forum, by któryś z mądrych Ci pomógł.

Ze swojej strony sugeruję się wstrzymać minimalnie do unormowania się cen Haswell'ów i nowych kart NVIDI. Wtedy złożę Ci zestaw na nowej platformie i z nową wydajniejszą kartą (prawdopodobnie z niższą ceną od starszych odpowiedników np 770 jest tańsze od 680, a to praktycznie ta sama karta).



Masz też podobny temat TUTAJ. Aczkolwiek sam skłaniam się ku nowej podstawce i ku nowym kartom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz, że tak późno odpowiedź. Najwidoczniej specjalistów zabrakło na tym forum, by któryś z mądrych Ci pomógł.

Ze swojej strony sugeruję się wstrzymać minimalnie do unormowania się cen Haswell'ów i nowych kart NVIDI. Wtedy złożę Ci zestaw na nowej platformie i z nową wydajniejszą kartą (prawdopodobnie z niższą ceną od starszych odpowiedników np 770 jest tańsze od 680, a to praktycznie ta sama karta).

 

Masz też podobny temat TUTAJ. Aczkolwiek sam skłaniam się ku nowej podstawce i ku nowym kartom.

Spoko, szczerze mówiąc, po przeglądzie tematów, stwierdziłem, że założyłem temat z bezczelnym pytaniem, bez własnego wkładu, tańszy układ byłby lepszy, a swoją drogą zakup komputera planuję w przeciągu kilku miesięcy także mamy czas. Z góry dzięki :) 

Link to post
Share on other sites

To napisz tydzień lub dwa przed zakupem, a nie trujesz nam kilka miesięcy przed. W ciągu tych kilku miesięcy ceny mogą zmienić się drastycznie, może wyjść nowszy lepszy sprzęt (akceleratory NVIDI - niby kotlety, ale niższe ceny od odpowiedników ze starszych, oraz karty AMD w grudniu jakoś). Znowu japonię może zalać i dyski podrożeją o 50%. Ceny pamięci także dynamicznie się zmieniają, pół roku temu można było dostać 2x4GB za 150 zł. Teraz jest to ponad 200zł.

Streszczając nie zawracaj nam gitary, gdy nie chcesz w najbliższym czasie dokonywać zakupu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...