Skocz do zawartości

Smartfon ze średniej/wyższej półki


Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do kupna jakiegoś smartfonu. Na chwilę obecną mam Samsung Galaxy SIII Mini i jestem z niego niezbyt zadowolony, a jako że ojcu kończy się umowa to bym mógł sobie wybrać jaki smartfon chcę za 1 zł.

 

W Samsungu przeszkadza mi:

*materiał z którego wykonana jest obudowa

*masa przeróżnych aplikacji od Samsunga, które są w gruncie nieużywane

*AMOLED jest bezużyteczny na zewnątrz (w czasie lata)

 

Ponadto, 4" to trochę za mały wyświetlacz, 4,5-4,7 cala byłoby idealnie, jakość HD Ready zupełnie by wystarczyła. Do tego dosyć pojemna bateria, lepsza jakość wykonania i brak tych wszystkich bezużytecznych aplikacji.

 

Na chwilę obecną rozważam 2 smartfony - Sony Xperia SP i HTC One.

 

System tylko Android (WP mi się nie podoba, Apple nie cierpię).

 

Xperia SP:

+design

+wyświetlacz, rozdzielczość

+specyfikacja

+świetna bateria (szczególnie w porównaniu do parametrów)

+jakość wykonania

+lepsza kondycja finansowa firmy

+nakładka

-prawdopodobnie krótsze wsparcie

-gorsza jakość dźwięku

 

HTC One:

+design

+jakość wykonania

+wyświetlacz

+jakość dźwięku

+powinien mieć długo wsparcie

+mała ilość aplikacji, ale są one o wiele bardziej przydatne

+nakładka

-rozdzielczość (Full HD to przesada)

-procesor (ponownie, przesada, no chyba że jest bardziej oszczędny niż ten w Xperia SP)

-nieciekawa sytuacja HTC

 

Chyba już widać na czym dokładnie mi zależy, macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Kolego jak można napisać full hd i mocny procek w minusach bo nie rozumiem, jeśli myślisz że przez to bateria krócej trzyma to jest to nieprawda bo jest ona w htc naprawde dobra. jeśli chodzi o preinstalowane aplikacje to sony i htc tez daja ich sporo. Myśle że dobrym wyborem byłby nexus 4 z czystym androidem i długim wsparciem chociarz jest sporo gorszy od htc a sytuacja firmy dzieki sprzedazy one juz sie poprawila możesz wziąść jeszcze pod uwage xperie z i lg optimus g

Link to post
Share on other sites

Na 15,6 calach (laptop) full hd to rozumiem, ale na 4,7? Tych 4 rdzeni procesora też nie wykorzystam.

 

Co do sprzedania One i kupna sp to świetny pomysł, musiałbym tylko przekonać ojca.

 

Nexus ma stanowczo za mało pamięci.

 

Co do optimusa to go sobie obejrzę.

Link to post
Share on other sites

Optimus G ma w zupełności wystarczającą rozdzielczość, wyższej nie potrzebuję. Ale martwi mnie wersja Androida, ledwo 4.0?

 

Co do kupna Xperi SP tanio to może być problem. Na allegro nie widziałem ani jednej oferty sprzedaży tego telefonu w kolorze czerwonym, same białe lub czarne.

Odnośnie sprzedaży HTC One - lepiej sprzedać Iphone 5 lub poczekać na 5S, wtedy powinienem więcej kasy dostać.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites
Myśle że dobrym wyborem byłby nexus 4 z czystym androidem i długim wsparciem chociarz jest sporo gorszy od htc a sytuacja firmy dzieki sprzedazy one juz sie poprawila możesz wziąść jeszcze pod uwage xperie z i lg optimus g

 

Najpierw popraw swoją ortografię, takie typowe rzeczy jak "wziąść-chociarz" są bardzo irytujące... 

 

Od 26 czerwca będą dostępne także htc one oraz sgs4 z czystym andkiem więc nie widzę problemu. Biorąc pod uwagę fakt, że 4 rdzenie to i tak przesada bo większość aplikacji ich nie obsługuje/wykorzystuje więc nie widzę sensu producentów żeby pakować tam taką moc obliczeniową, która jest tylko chwytem marketingowym ; p

 

Co do optimusa G, ciekawy telefon tylko nie wiadomo jak będzie z aktualizacjami od lg :D Nie wiem jak aparat w optimusie ale mój obecny samsung ativ s w porównaniu z lg 4x hd to miazga na tle wykonywanych zdjęć oczywiście na "+"

Edytowane przez vieniek123
Link to post
Share on other sites

Optimus G  troche słabo roździelczośc ekarnu.

 

Ale to wada od firmy Lg tylko kilka modeli bo dobre rozdzielczosci np: Lg 4X HD

 

 

Chyba nie miałeś w ręku żadnego telefonu z 720p. Więc przestań gadać bzdury. Jeszcze rok temu była to rozdzielczość oferowana jedynie w topowych modelach ( SIII, One X, 4x HD ) Jest to rozdzielczość w 100% wystarczająca, przez 2 dni miałem S IV gdyż zastanawiałem się, czy nie wymienić mojego SIII ( głównie ze względu na ekran który latem jest tragiczny ) i powiem tak. Z odległości z jakiej najczęściej korzystamy jakość wyświetlanego obrazu jest taka sama na S III i S IV. Różnicę widać dopiero jak telefon trzymamy 30 cm od twarzy. A i tak nie jest to jakaś duża różnica. Jeśli bym posiadał telefon z 480x800 ( 3,5"-4,3" ) to faktycznie 1080p jest dużym skokiem jakości ( 720p też jest ) 

 

Co do LG to jest on producentem większości ekranów jakie są montowane w telefonach. Samsung też korzysta z matryc LG. Ekrany IPS montowane w LG mają chyba najbardziej naturalne kolory. 

Link to post
Share on other sites

Optimus G  troche słabo roździelczośc ekarnu.

 

Ale to wada od firmy Lg tylko kilka modeli bo dobre rozdzielczosci np: Lg 4X HD

 

Głupoty piszesz. 

Optimus G - IPS TFT 768x1280px (4'7)

Optimus P880 (4X HD) - IPS TFT 720x1280px (4'7)

 

Ta różnica rzędu 48px  nie jest widoczna okiem. No i oba to IPS TFT...

No i tak jak kolega wyżej powiedział... tak samo np. matryce/ekranu LG masz w laptopach MSI czy też Alienware (nie w każdym).

 

720p czy 1080p różnicy potężnej nie ma tak na prawdę... jedynie placebo lub super mocne oko może coś zauważyć. Na tak małej powierzchni (np. 4'7) 720p to można uznać nawet za max.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Najdroższy jest Iphone 5 64GB, 2800 zł na Allegro (ja bym pewnie wziął 2500). Tylko musiałbym zobaczyć jak wygląda sprawa z podatkiem od sprzedaży na Allegro.

 

Co do 1080p - po co to komu? Przy 5 calach 720p w zupełności wystarczy i nie pożera tak baterii.

Link to post
Share on other sites

No widziałem nie raz SGS4. I jakoś mega dużej różnicy nie ma. Przesiadka z 720p dla 1080p tylko i wyłącznie ze względu na rozdzielczość to był by czysty debilizm :roll: Człowieku gdyby to był monitor 20' a nie malutki ekranik 4'7 to byś zobaczył REALNĄ różnicę 720p vs 1080p... A tak to nie siej propagandy bo szkoda placic tyle pieniedzy.

Co innego bebechy telefonu. Najlepszym wyborem był by Snapdragon (niszczy Tegre). Wymienna bateria w tych czasach to podstawa... Jak ci zależy na dłuższej pracy baterii robisz tak jak ja w np. Galaxy S2, czyli dokupujesz x2 pojemniejszą baterię z klapką. ;)
Obecnie się czaje na baterię 4100mAh do swojego nowego LG 4X HD ale nigdzie nie ma z czarną klapką a nie będę brał białej   :cry:

 

Tak samo MicroSD. Jedna znośna gra zajmuje 700-1gb. A jeżeli ktoś chce grać na emulatorze np. PSX jak ja (Front Mission, Final VII, Diablo 1 etc) to musi mieć w kosmos miejsca. Także telefony bez slotów MicroSDHC to totalna porażka i strata pieniędzy (z przykrością patrzę w stronę Nexusa 4 który ma tylko 16gb pamięci - system (czyli jeszcze mniej)).

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Ja wolę gry typu flow frenzy czy lazors niż jakieś nowe nawalanki 3d. Póki co zająłem tylko 2gb pamięci, a mam kilka programów i 8 gier, które dotychczas mi zupełnie wystarczają.

Swoją drogą, jaki jest popyt na iPhone 5 64gb?

Edytowane przez .daft
Link to post
Share on other sites

Raczej niezbyt duży. Tylko 1 raz widziałem i znałem kogoś kto miał iPhona 4S... Reszta (przynajmniej u mnie) używa SGS3, HTC i LG (wszystko Android), no i dziewczyny tam mają Windows 7 Phone ;p

Ajfonów szukają raczej osoby typu "biznesmen" ale ich raczej stać na nówki.

 

Bez problemu można wersje 64gb wyniuchać za 2400-2500zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...