Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elo elo :zamykamy: właśnie mam zamiar zakupić nju słuchawki do 300 zł myślę nad Sennheiser HD 555 a między HD 215, miał może ktoś z nim jakieś spotkanie :D ? czy może polecacie coś innego, słuchawki bez mikra ( no chyba że coś z mikrem do tej sumki bd gitara ), oczywiście słuchawki do wszystkiego (ale głównie filmy/muzyka no i gry :/ ), dodam że bawię się w montaż filmów :rotfl:.

Link to post
Share on other sites

A posiadasz karte muzyczną lepszą niz slaba integra? Jak nie i nie masz zamiaru takiej kupowac to max. CALe, choc i do nich przydać sie moze karciocha osobna, bo integry raczej wątpliwej jakości są.

Pozatym musisz odpowiedziec sobie na pytanie: wolisz konstrkucje zamknięte czy otwatre?

Link to post
Share on other sites

Karta zintegrowana potrafi ograniczyć nawet słuchawki za 100zł, a takie Sennki to powinny współpracować przynajmniej z czymś na poziomie Xonara, który jest całkiem dobry do filmów tak przy okazji.

Najlepiej przeszukać fora dla audiofilów, takie tematy tam są wielokrotnie wałkowane. HD 555 są raczej droższą i lepszą opcją, jednak nie wypowiadam się jako fachowiec.

Link to post
Share on other sites

moja płyta główna akurat ma dobrą dźwiękówke :zamykamy: ( Asus m3n-ht Deluxe/Mempipe nForce 780a ), do tego miałem kupywać xonara DX/XD ale stwierdziłem że na tym co mam nie doznam znaczącej różnicy niż przy tej integrze no chyba że bym kupywał coś za 600-800 zł ... Ale jak napisałem wolę zainwestować w nowe słuchawki z wzmacniaczem niż dźwiękówke która i tak mi za dużo nie zmieni. Obiek zamknięty jest dobry jak jest głośno, ja akurat nie mam takiego czegoś, ale zawsze się może przydać :D

Link to post
Share on other sites

moja płyta główna akurat ma dobrą dźwiękówke :zamykamy: ( Asus m3n-ht Deluxe/Mempipe nForce 780a ), do tego miałem kupywać xonara DX/XD ale stwierdziłem że na tym co mam nie doznam znaczącej różnicy niż przy tej integrze no chyba że bym kupywał coś za 600-800 zł ... Ale jak napisałem wolę zainwestować w nowe słuchawki z wzmacniaczem niż dźwiękówke która i tak mi za dużo nie zmieni. Obiek zamknięty jest dobry jak jest głośno, ja akurat nie mam takiego czegoś, ale zawsze się może przydać :D

wlasnie duzooooo zmieni, nawet po przejsciu na byle jakiego creative sb live doznasz roznice

 

a co do słuchawek to hd 555, ale musisz miec mocna karte bo inaczej nie wycisniesz z nich prawdziwej mocy

Link to post
Share on other sites

ale musisz miec mocna karte bo inaczej nie wycisniesz z nich prawdziwej mocy

Lub wzmacniacz. Tylko, że karta da lepszy dźwięk. Dobrze by było gdybyś kupił Xonara DX/XD. On ma wbudowany dobry wzmacniacz. Różnicę poczujesz na pewno :zamykamy:
Link to post
Share on other sites

heh czy ja wiem sprawdzałem na swoich starych aurvana live na karcie dx/xd nie odczułem większej różnicy pomiędzy moją integrą a tym :D No ale jak na razie planuję słuchawki a potem jakiś wzmacniacz/karta już na granicy 500 zł abym odczuł różnice nie tak jak przy DX czy typo-podobnych creative. Jak na razie stawiam na lepsze słuchawki :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

heh czy ja wiem sprawdzałem na swoich starych aurvana live na karcie dx/xd nie odczułem większej różnicy pomiędzy moją integrą a tym

Mam nadzieję że żartujesz? Integra vs Xonar DX i nie słyszysz różnicy? :zamykamy:
Link to post
Share on other sites

Asus Xonar DX/XD oraz AKG K530.

Też jestem za takim rozwiązaniem. Bardzo dobra karta i porządne słuchawki. Nie potrzebny byłby już wzmacniacz bo Xonar ma wbudowany i to jeden z lepszych. Niestety autorowi ta karta nie odpowiada bo gra tak jak integra :)
Link to post
Share on other sites

nie chodzi mi o to że nie słychać różnicy między nią a integrą bo jest, ale nie aż tak ogromna aby inwestować w nią 250 zł :), tak samo leciała przy DS podczas muzyki czy filmów, a DX jest dla gier...

 

Zresztą dla większości was lepiej jest kupić kartę dźwiękową i cieszyć się nią ... a słuchawki poszły w ooj bo kasy na niej nie ma ? Pisałem wyżej że najpierw chcę słuchawki kupić a potem kartę pokroju prof... ( przy której jest ogromna różnica ) a nie mam zamiaru wydać na kartę 250 zł i w wakacje kupić nową i być tą 100 w plecy. Hmmm.... no ale cóż lepiej mieć kartę niż słuchawki lolwoot :zamykamy:

 

btw. matej masz 2 twarze czy po prostu sam nie wiesz co mówisz ?

 

IMO kartę masz już teraz w miarę dobrą ale to Twoja kasa więc jak już to jedynie Xonar DX :) Ja na Twoim miejscu uzbierałbym na jakieś konkretne stereo (mocne kolumny + wzmak lub końcówka mocy & mikser) :)

zresztą, asus robi dobre dźwiękówki wbudowane i to nie jeden mi powiedział i sam sprawdziłem, więc jak w temacie rozchodzi się o słuchawki a nie dodatki ....

Link to post
Share on other sites

Wtedy po prostu szybko czytałem Twój post i zrozumiałem, że masz już tego Creative. A wracając do tematu skoro kartę kupisz później i teraz chcesz słuchawki to tak jak mówiłem wcześniej - AKG K530. Mają bardzo dobry dźwięk. Niskie, średnie jak i wysokie tony są na jednym poziomie. Nie dominuje żadne pasmo. Mają też dobrą scenę. Jedynie można się przyczepić do tego, że jest to układ otwarty i niektórym może brakować basu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym jednak udał się na odsłuch do jakiegoś sklepu. Dziurka w kompie to nie jest za specjalnie dobre źródło. Testowałem kilka par: HD555 bezpośrednio z HD438 i zdecydowanie HD438 wygrało mimo że ma straszny wygląd. Po prostu bardzo dobre słuchawki do kompa i nie tylko ... No ale jeden woli jabłka, drugi gruszki. Polecam przesłuchać, bo zaoszczędzisz 60 zł i można to odłożyć na lepszą kartę, bo pod tą można podpiąć tylko front panel. Z tańszych jeszcze polecam Kossy UR 40, które są rewelacją w tej cenie i mają dożywotnia gwarancję !!

 

AKG nie słuchałem ale słyszałem opinie, że bez czegoś pomiędzy kompem i nimi ani rusz ...

 

btw.

 

xonar STX ma wzmaka wbudowanego, żadna rewelacja ale do formatów mp3 czy nawet flac stanowczo wystarcza.

Link to post
Share on other sites

heh czy ja wiem sprawdzałem na swoich starych aurvana live na karcie dx/xd nie odczułem większej różnicy pomiędzy moją integrą a tym

Pytanie zadałem do Jozio po przeczytaniu tego zdania. Dziś lub jutro odbieram swojego DX'a i także mam CAL'e! także dam znać czy czuję różnicę pomiędzy moją 889A, a DX'em. :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...