Skocz do zawartości

Ivy Bridge vs Haswell


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez churaragi,

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Mam problem w wyborze procesora i płyty głównej. Planuję przesiadkę z wysłużonego już Core 2 Duo E7400 na Core i5. Jednak nie wiem, czy lepiej wziąć trzecią generację + płytę na chipsecie Z77, czyli Core i5-3470 + MSI Z77A-G43, czy lepszym wyborem nie byłoby zakupienie Core i5-4570 + MSI B85-G43. Wybory takie, gdyż mam dość ograniczone fundusze. Ogólnie komputera używam do gier, internetu i czasem lekkiego renderingu. Co do OC, jeżeli już, to na prawdę nie duże.

Z góry dzięki za odpowiedzi, a może jakieś inne kombinacje? ;)

PS.: Jeżeli inna płyta główna, to tylko w pełnowymiarowym formacie ATX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No w sumie z Haswell z płytką i RAMami kosztowałby 1350zł, co jest dla mnie jeszcze do wzięcia. Wydaje mi się też, że płyta na LGA 1150 byłaby bardziej przyszłościowa. Tyle, że tego i5-3470 na Z77 można podkręcić do około 4GHz, co na pewno dałoby jakiś przyrost mocy.

Link to post
Share on other sites

No tak, bo tego Haswella to już nie podkręcisz :/

 

;)

 

@e(jeśli mój sarkazm wynikł z mojego niedoinformowania to przepraszam, już zabieram się za ponowną lekturę- b85 mnie niezbyt interesował)

Edytowane przez rekkluse
Link to post
Share on other sites

Wymieniam 3 podzespoły, właśnie procek, płytę i RAMy (kupię albo Corsair Vengeance 2x4GB albo G.Skille RipjawsX również 2x4GB)
Reszta komputera prezentuje się następująco:
Grafika Vertex3D HD7850 X-Edition 2GB
Zasilacz OCZ ModXStream 500W
Twardziel Samsung HD502Hi 500GB (go w najbliższym czasie też zamierzam wymienić)
Obudowa Zalman Z9 :D
 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam bardzo podobny dylemat i póki co jest ciężko go rozwiązać, głównie dlatego, że nie ma praktycznie żadnych testów nie-syntentycznych i5 4570, o podkręcaniu haswella z zablokowanym mnożnikiem też praktycznie nic nie wiadomo, ale ponoć jest gorzej niż z ivy bridge. Więc moim zdaniem albo kupować teraz 3470 albo czekać na wiecej informacji o haswellu.

Edytowane przez churaragi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Duży koszt, znikoma różnica wydajności (podobno). Zawsze możesz odkupić jakieś używki na gwarancji na 1155 i potem sprzedać. Bo na pewno pojawi się sporo używek na 1150, ceny spadną. Planujesz OC, to również lepiej pod 1155.

Edytowane przez karwan014
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...