Skocz do zawartości

Który model słuchawek Razer Carcharias jest właściwy?


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Przybywam z nietypowym problemem w sprawie słuchawek Razer Carcharias. Postanowiłem zakupić sobie właśnie to urządzenie, jednak to okazało się być trudnym zadaniem. Słyszałem, że są dwa modele noszące nazwę "Carcharias", jeden starszy, drugi nowszy. Znalezienie towaru w jakimkolwiek sklepie internetowym nigdy nie było dla mnie problemem. Tym razem nie wiem, która oferta przedstawia nowszy model. Podam tutaj przykład, z czym mam problem: strona 1 , strona 2

 

Kieruję do forumowiczów prośbę o podanie linku do nowszej wersji tych słuchawek w jakimkolwiek polskim sklepie.

Z góry dziękuję i przepraszam za chaotyczny styl :D

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco,leniom z morele nie chciało się wkleić zdjęcia nowej wersji,nowsza wersja na stronie razera ma innego pilota na kablu(prostokątny),ale czytając opis(tutaj Cię zmartwię) wersja droższa  jest wersją nowszą,świadczy o tym chociażby impedencja 32 ohm(stara wersja z tego co udało mi się znależć miała 29 ohm,poczytaj dokładnie specyfikacje),tak na marginesie,muszą być koniecznie gamingowe i od Razera? 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/3083/comp/6502185

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Nie, szukam dobrych, wygodnych słuchawek, których będę wykorzystywał tylko do gier. W innych przypadkach używam głośników.

Jesteś w 100% pewny, że to dobry model? Martwi mnie fakt, że komentarze pod tym modelem zostały napisane nawet w 2010r

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Nie, szukam dobrych, wygodnych słuchawek, których będę wykorzystywał tylko do gier. W innych przypadkach używam głośników.

Jesteś w 100% pewny, że to dobry model? Martwi mnie fakt, że komentarze pod tym modelem zostały napisane nawet w 2010r

Patrząc na zdjęcie i dane techniczne powinien być to nowy model,co do komentarzy to pewnie jakiś ignorant wkleił komentarze dotyczące starego modelu łudząc się że zainteresowani kupnem to ćwierć mózgi nie patrzące na daty.

 

Słuchawki muszą przetrwać dużo upadków z ok. metra (wysokość biurka  :P)

No to razery od razu bym skreślił :D

 

Standardowo do poczytania Techfanatyk:

http://www.techfanatyk.net/felieton-jak-samemu-wybrac-sluchawki/

http://www.techfanatyk.net/wybieramy-sluchawki-do-cs%e2%80%99a-za-100-200zl-%e2%80%93-krok-po-kroku/

http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne/,

na miejscu moderatorów zastanowił bym się czy nie wkleić tego na główną ;)

 

99% słuchawek muzycznych poradzi sobie bez problemu w grach zostawiając gamingowe wynalazki w tyle(miałem ich trochę,oj miałem :)),część ludzi myśli pewnie że jak kupi słuchawki stereo do gry mającej 5.1 czy tam 7.1 to będzie słyszała na nich tylko to słychać z lewej i prawej strony :rotfl: .

 

Słuchawki tylko do gier?,jakie gry?jaki budżet?

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Budżet - max 300 zł

Słuchawki będę wylkorzystywał tylko do gier.

Gry: Dota 2, Warframe, Tribes: Ascend, BF BC2 i inne FPSy

 

Z twojej wypowiedzi wynika, że nie jestem ćwierć mózgiem, dzięki :D

 

Ah, jeszcze jedno, słuchawki koniecznie muszą mieć mikrofon wbudowany.

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Jeśli koniecznie ma być mikrofon i nie przekraczać 300 zł,to na myśl przychodzą mi trzy modele:

http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/324917

http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1574689(wersja czarna jeśli zależy Ci na estetyce ;))

http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1143081

żadnego z w/w modeli nie miałem osobiście więc bazuje na opiniach innych użytkowników,modele które miałem a których Ci NIE POLECAM to:

Medusa 5.1(wersja ze wzmacniaczem,podobno lepsza :rotfl:)

Tritton ax pro 5.1(tutaj stosunek cena/jakość nie jest żadnym wyznacznikiem bo słuchawki te dżwiękowo nie mają żadnej jakości,do tego są k....sko niewygodne,nie daj się czasem zbałamucić 13 letnim progamerom twierdzącym że te słuchawki to jak wallhack,i znowu :rotfl:)

Astro A40( :[)

Steelseries siberia v2(orginalne,nie super okazja z allegro ;),w sumie najlepsze ze wszystkich,bardzo wygodne,fajny patent z mikrofonem),

do tego dochodzą jeszcze dwa jakieś tanie modele których nie pamiętam nazwy a nie chce mi się szukać.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Hecki nie ma się co bać mikrofonu doczepianego do słuchawek osobno. Zapleciesz wokół kabelka, przyczepisz ba górze i można o nim zapomnieć-a wtedy wybór słuchawek masz o wiele lepszy. Po to jest to forum, żeby wyjść z pomysłem kupna razerów (Miałem jedne słuchawki tej firmy HP Barracuda 5.1-porażka maksymalna ) i żeby wybrać coś zupełnie innego o wiele lepszej jakości. Pomyśl sobie o tym:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oglądam sobie te wszystkie modele i nie mogę znaleźć fajnego modelu z mikrofonem i możliwością regulacji głośności na kablu. Naprawdę się do tego przyzwyczaiłem i wolę mieć mikrofon wbudowany w słuchawki.

Może Roccat Kave 5.1?

Jeśli jednak skusiłbym się na słuchawki bez mikrofonu, co powiecie na , Steelseries 7H albo Siberia V2 ?

Nasuwa się jednak jeszcze jedno pytanie: Jaki mikrofon do tego? Powinien być mały wygodny i trwały. Czy ten Zalman, którego polecają w Techfanatyku będzie dobry?

 

Przepraszam was, że każda moja odpowiedz zawiera pytanie, ale jestem laikiem w tym temacie i nie chcę się zawieść.

 

 

Oh, nie zauważyłem tego modelu w NIE POLECANYCH słuchawkach wypisanych przez Ciebie. Z drugiej strony nie zrozumiałem do końca o co Ci chodziło w komentarzu do tego produktu.

 

Sorry za chaos, edytowałem tą wypowiedz 4 razy :D

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Nic się nie przejmuj. Po to jest forum. Przynajmniej zadajesz pytania i analizujesz to co piszemy.

 

Niestety idziesz zupełnie w złą stronę. Wymieniasz same badziewia gamingowe. Roccat Kave miałem - słuchawki stereofoniczne robią z nich miazgę - jak znajdę, to podepnę tutaj moje wypowiedzi z listopada o Roccatach i jaką burzę tutaj wywołały. Ja już ich nie polecę. Może, może do gier i tylko do gier są dobre - ale za to ciężkie jak pół kilo na głowie, niewygodne jak stary wojskowy chełm i po połowie godziny czajnik się robi od nich ciężki - nie ma sensu, naprawdę.

 

Steelseries - wszystko to plastikowy badziew. Dobre wśród innych gamingowych - ale nie wśród "normalnych" stereo słuchawonów.

 

Tobie polecem uzbroić się w cierpliwość, czytaj ile się da, pytaj dalej tutaj  - i w rezultacie będziesz zadowolony :)

edit

Jedna podpowiedź:

STEREO JEST JEDYNĄ DROGĄ :)

Edytowane przez kosq83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak znam siebie, nie kupię żadnych Koss'ów, Sennishier'ów ani Superlux'ów, bo nigdy nic nie słyszałem o tych markach i ciężko będzie mi się do nich przekonać.

Biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi w tym temacie postaram się podsumować, czego oczekuje od słuchawek:

- Nie chcę, żeby były za ciężkie i nie spadały z głowy przy lekkim pochyleniu,

- Nie chcę, żeby miały małe gniotące jak imadło głośniki(?),

- Spodziewam się po nich komfortu nawet na długi dystans,

- Dobrego wyglądu,

- Dobrej jakości dźwięku,

- Trwałości,

- Regulacji głośności i <jeśli mają mikrofon>, możliwości wyciszania go na kablu,

- Jak najmniej kabli do podpięcia

 

Trochę tego dużo i bardzo możliwe, że jeszcze o czymś zapomniałem.

 

A teraz zwiększmy budżet do 330 zł :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Tobie polecem uzbroić się w cierpliwość, czytaj ile się da, pytaj dalej tutaj  - i w rezultacie będziesz zadowolony :)

edit

Jedna podpowiedź:

STEREO JEST JEDYNĄ DROGĄ :)

Amen :)

 

 

Jeśli chodzi o SSV2 to wygoda i fajny patent z mikrofonem to jedyne zalety,koniec kropka.

Tak jak napisał @kosq83,CIERPLIWOŚCI,mi finalny wybór słuchawek zajął ponad dwa miesiące,setki(jeśli nie tysiące) przeczytanych postów,recenzji i dziesiątki zadanych pytań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze dodać, że nie zależy mi na żadnych systemach 7.1 czy 5.1, przyzwyczaiłem się do stereo i przy tym chciałbym zostać. Moglibyście podać mi dobre modele, nawet bez komentarzy, żeby było ich jak najwięcej. Znalazłem jeszcze model Razer Orca, to żałosne, wiem, że tak szukam i szukam dobrych modeli u tego producenta...



Wiecie co, zastanowiłem się nad wymaganiami, które spisałem wyżej i stwierdzam, że poniosła mnie fantazja :D i tak naprawdę chciałbym wygodnych i wytrzymałych słuchawek z dobrym mikrofonem. Sorka, że tak zmieniam zdanie :P

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

No to może zacznij od początku:


1. Budżet?


- ~300 zł


2. Źródło?


- Co masz na myśli? Słuchawki będą podpięte do zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie Asrock P67 Pro3 B3, byłoby miło, gdyby miały mini-jacka :)


3. Przeznaczenie?(gry-jakie?(wbrew pozorom też ma to znaczenie),muzyka-jaka?)


- gry FPS multiplayer i MOBA. Oczywiście nie ograniczam się tylko do tych dwóch rodzajów gier są też inne, ale rzadziej w nie gram.


4. Typ słuchawek?(zamknięte,otwarte itp.)


- Nie znam się na tym dobrze, ale z tego co wyczytałem wybrałem zamknięte lub ewentualnie półotwarte.


5. Do domu czy również na zewnątrz?


- Tylko dom.


6. Jakie lubisz granie?(np:lubię bas,nie lubię basu)


- Cenię sobie głęboki bas i przestrzenność dźwięku (nie mam tutaj na myśli tylko systemów 7.1 czy 5.1, chciałbym tylko, żeby dźwięk był czysty i miał "głębię"(?))


 


Dodam, że nie jestem żadnym profesjonalnym graczem czy audiofilem. Do tej pory przez kilka lat używałem słuchawek Logitech Clearchar comfort USB, więc nie wiem co to wygodne słuchawki z dobrym dźwiękiem  :D


Headset'ów potrzebuję do komunikowania się z kolegami/graczami podczas gry (tak, żeby cały dom nie słyszał różnych wrzasków i okrzyków :] ) dlatego, kiedy gram sam używam tylko głośników.


Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Powoli zaczynamy mówić tym samym językiem,słuchawki na USB od razu bym zdyskwalifikował(dlaczego to już sam musisz sobie znależć bo zrobisz się za wygodny :D),tak samo jak produkty for gamer(o tym było już mówione),następna sprawa to mikrofon,musi być koniecznie?,jeśli nie -byłoby łatwiej,jeśli tak-zostajemy przy produktach for gamer i koło się zamyka :(,wprawdzie da się znależć coś w miarę sensownego ale cudów nie będzie,budżet-da się przekroczyć?,jeśli tak-to o ile?.

Jak ktoś na forum napisał:

 

bas=słuchawki zamknięte jeśli chcesz mieć dup,dup(definicja basu wg.effendi360 :D),dobra przestrzeń też się znajdzie ale daleko będzie jej do zwiewności słuchawek otwartych czy niektórych modeli półotwartych.

 

przestrzeń=słuchawki otwarte lub półotwarte(nie wszystkie),bas też się znajdzie całkiem dobry ale z dup,dup może być problem np.gram sobie w bf3 na sr850(robione przez SL,wg opini klasę wyższe od 668b)EQ-flat,przestrzeń znakomita,pozycjonowanie idealne,a bas?,już mówię-grając m16 nie ma dup,dup jest PRYT,PRYT,dopiero zmiana w EQ na bass daje takie sobie dup,dup(zwróć uwagę że z małej litery :)).

 

Multi w fps to tak na poważenie czy rekreacyjnie?

 

Jeśli chodzi o żródło,miałem na myśli dokładnie to co napisałeś.

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Multi fps jako rozrywka z przyjaciółmi, mówiłem, że nie jestem profesjonalnym graczem :), ale mimo to na grach spędzam dużo czasu. Co do mikrofonu, to chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do wbudowanego.

Jeszcze ten budżet.... 330 zł. 

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...