Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie do intel core quad q8200


Recommended Posts

Jakim budżetem dysponujesz na ten cooler?

No i jaka obudowa jeszcze bo nie wiadomo czy się zmiesci jakis większy cooler

 

ja moge polecić silentium pc fortis, zalman performa



PS. WIdzę, że kolega jeszcze z socketem 775. Z ciekawości zapytam ile masz ramu w tej chwili i jakiego?

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

ramy to 

4GB (2x2GB) Hynix 2Rx8 PC2-6400u-666-12

  

co do obudowy nie mam pojęcia jaki to model jest to rodzaj mini (niska)

a co do PCF PC2 LX AQUA 

 

 to tak do pieniędzy to do  100 zł by chciał 

Edytowane przez zzzero
Link to post
Share on other sites

Hmm... W takim wypadku moge ci polecić Silentium PC Fera PRO HE 1224

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-fera-pro-he1224-test-coolera-cpu/

Powinno ci się udać kupić w jakimś sklepie poniże 100 zł

 

BTW- Nie chciałbyś może zakupić pamięci RAM? Mam dwie kości DDR2 po 2 gb czyli razem 4gb też 800mhz takie jak twoje. Nie ukrywam, że chciałbym się ich po prostu pozbyć. Pochodzą one z mojego poprzedniego komputera który został sprzedany na części i tylko ten ram został. Ram jest sprawny w 100%, niedawno był testowany. Ciężko coś takiego sprzedać teraz bo już od dłuższego czasu w kompach dominują ddr3 a u ciebie akurat jeszcze ddr2 siedzi :P Cena może być symboliczna, po prostu nie chcę, żeby ten towar sie zmarnował a przeciez nie będę go wyrzucał do śmieci.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Nawet dałem ogłoszenie w dziale sprzedam, po 4 dychy za kość, no nawet mniej :P

http://forum.benchmark.pl/topic/87852-sprzedam-zasilacz-xfx-core-550w-oraz-2x-2gb-ram-ddr2-800-mhz/

 

Byle tylko je opchnąć. po co mam je trzymać, jak ktoś może jeszcze ich użyć a u mnie leżą w pudełku. Ale wiadomo, że za darmo tez tak nie za bardzo się chce oddać bo kiedys trzeba było wydac swoje żeby je kupić :P

Edit: Cena wzrosła do 5 dych za kość :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Moze nie doslownie gniecie ale w tym tescie jest lepszy od fortisa. Jak by powiedziec konkuruja.

Od fery tez jest wydajniejszy. Ale jesli autor boi się "egzotykow" i nie interesuje sie tym ze tymi kilkoma stopniami to taki Spartan 924, Fera Pro, Fortis spokojnie mu wystarczy.

http://i.imgur.com/oOgr4OO.png
http://i.imgur.com/ddn395a.png

Edytowane przez Invidiosa
Link to post
Share on other sites

ramy to 

4GB (2x2GB) Hynix 2Rx8 PC2-6400u-666-12

  

co do obudowy nie mam pojęcia jaki to model jest to rodzaj mini (niska)

a co do PCF PC2 LX AQUA 

 

 to tak do pieniędzy to do  100 zł by chciał 

Zmierz najpierw odległość od tacki do boku obudowy bo może się okazać, że Fera Ci nie wejdzie ma 157mm wysokości. Wtedy lepszą opcją będzie Freezer 13 ma 130mm wysokości.

Link to post
Share on other sites

Za takie rady to ty możesz sam sobie podziękować. Skąd wiesz czy autor moze sobie doplacic? Patrzysz na jego wyplate czy co? Przestan robic z siebie posmiewisko kolego. Mysle ze temat zostal zamkniety i tyle. Powiem Ci tyle. Jestes beznadziejnym marketingowcem i tyle. Na wielu forach masz ciekawa opinie i to od uzytkownikow ktorzy sa bardziej znani niz ty i sa dluzej w tej branzy. Polecasz te SilentiumPC, a jak sa problemy to chcesz wywinac sie albo dajesz opinie ze np. zalman nie dal srubek i juz wg ciebie jest firma stracona.

 

Edytowane przez Invidiosa
Link to post
Share on other sites

Umiesz czytać ze zrozumieniem? "Polecam dolożyć do True Spirita. Jest to tak naprawde Cogage True Spirit i gniecie on wasze fery i fortisy."

Chodzi mi o Thermalight true spirit 120. To jest rebrandy owego Cogage.

 

 

No tak, tylko że w pierwszym poście nie napisałeś dokładnie o "którego" true spirita chodzi więc mogły wyniknąc pewne nieścisłości

A tak w ogóle to zamiast zaśmiecac wątek swoją spontanicznością radziłbym takie zatargi rozwiązywać w odpowiednim do tego miejscu.

 

jeśli budżet jest sztywno zaczepiony na 100 złotych to Fera, jak drożej to impreza sę rozkreca na szerszą skalę. Co ma więc do powiedzenia autor?

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...