Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o obudowę to obecnie absolutnie bezkonkurencyjny jest ARC Midi R2, wówczas zostałoby Ci jakieś ~90zł na chłodzenie, gdybyś dorzucił parę dyszek miałbyś ciekawy duet R2  + Macho 120.

 

Jeśli dorzucenie nie wchodzi w grę to może Gladius X80 + Macho 120? R2 jest na pewno lepiej wykonana, ma też nieco więcej miejsca na kable za tacką płyty głównej. Ale w sumie z Gladiusa też będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Polecę ci obudowę : SilentiumPC Gladius M40

Chłodzenie : Be quiet! Dark Rock Advanced

 

Wyniesie to ok. 445 zł 

 

Albo : 

Obudowa : Cooler Master Storm Scout II Gaming

Chłodzenie : SilentiumPC Fortis HE12 ( Niestety nie jest czarne)

 

Ten zestaw wyniesie cię ok. 491 zł

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

@UP ... jasne obudowa stricte budżetowa i przepłacone chłodzenie w budżecie 500zł --długo myślałeś?

 

A ten Scout ma braki w filtrach, bodajże tylko 1 wentylator w zestawie,  nie ma hot-swap i jest stanowczo... przepłacony. --również brawo za pomysł. 

Link to post
Share on other sites

gtxxor, masz racje, ale wsadzenie Dark Rock Adv do M40 to chyba niewykonalne :P

 

X80 w swojej cenie też nie oferuje zbyt dużo w porównaniu do konkurencji. 

ARC Midi R2 to zdecydowanie idealna buda w tym budżecie.

 

Możesz też zastanowić się nad coolerem Prolimateh Megahelms Black, z tym że musisz liczyć się z sporą dopłatą.

 

 

Jeśli chodzi o obudowy możesz też pomyśleć nad Delfine R3/R4  lub CM 690 II, którą posiadam, i jedyny jej minus, to brak dwóch miejsc na wentyle z przodu( a można by poświęcić 1 kieszeń 5.25 :P)

 

Możesz także zastanowić się nad używaną obudową, jeśli ktoś bedzie dysponował dobrym aparatem, to zobaczysz dokładny stan, i będziesz wiedział co widzisz

Link to post
Share on other sites

100zł mogę jeszcze dołoży czyli w sumie 600zł

 

najlepiej aby obudowa nie posiadała 5x zatok 5,25 i mnóstwo 5x 3,5 

 

wystarczy mi 1 zatoka 5,25 oraz 2 zatoki 3,5 a reszta niech bedzie pusta przestrzen kiedys widziałem taka ale nie pamiętam nazwy

Edytowane przez facet321
Link to post
Share on other sites

Chociażby ARC Midi II, czy Delfine R4 :P

Fakt że Gladius fajny jest, ale w tej cenie można "złapać" lepsze obudowy :P

Świetna opcja w Gladiusie, to te koszyki na dyski, z ich sankami 3.5/2.5", i te klipsy na kable z tyłu, no i jest ładna w miare.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chociażby ARC Midi II, czy Delfine R4

 

Fakt że Gladius fajny jest, ale w tej cenie można "złapać" lepsze obudowy

 

Świetna opcja w Gladiusie, to te koszyki na dyski, z ich sankami 3.5/2.5", i te klipsy na kable z tyłu, no i jest ładna w miare

 

Zostaje jeszcze sprawa ceny;) Arc R2 i R4 kosztują jednak 370-400 zł , a X80 można dostać za 320 zł - to jest spora różnica, za którą możesz dokupić do X80 dwa wysokiej klasy wentylatory 120 mm na góre. Do tego masz regulację wbudowaną na wszystkie praktycznie wentylatory , a w Arc i R4 masz tylko na 3 szt. No i ważne możesz też wyłączać wentylatory w X80, co osobiście bardzo sobie cenię (chodź dla 99% ludzi nie ma to znaczenia) jako maniaka ciszy (jak oglądam filmy/szperam po necie, fizycznie chodza mi tylko 2 wentykatory w CAŁYM kompie + te na karcie graficznej). 

 

Jak by nie było sam mam X80 u siebie, i uważam to za bardzo udany model. Nie aby Arc czy R4 nie był, i mają na pewno parę przewag na X80 (np. dla mnie Wygląd), ale jednak X80 nie jest wcale gorsza, a jednak tańsza ;) No i ma jednak więcej " dodatków ". Warto też znaznaczyć, że wentylatory w X80 są naprawdę niezłe (przede wszystkim naparwdę ciche) i na low są praktycznie nie słyszalne już, a w Arc R2 ja jednak bardziej słyszałem dołączone wentylatory ustawione na min. (ale na pewno też mocniej wiały wtedy). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...