Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie chciałbym abyście przybliżyli mi troche proces robienia OC na procesorze intel i5 3570k.

chodzi mi między innymi o potrzebne programy aby uczynić OC, porady co jak co ustawić, konkretnie chodzi mi o poradnik dla LAIKA.

PC:
i5 3570k
macho 140
haf 932
OCZ ZT 750

Link to post
Share on other sites

no to jestesmy w domu. tutaj wiele kombinowania nie bedzie

Wyłącz kompa, naciśnij włącznik i od razu zzacznij cały czas naciskac klawisz Del aż wejdziesz do biosu. W biosie wybierz zakładke OC

Musisz ustawić mnożnik procesora tzn na ile chcesz podkręcic- dajmy na to na 4.5GHZ

Zmieniasz po prostu wartość na 45

http://www.bankfotek.pl/image/1507153.jpeg



Nastepnie trzeba ustawić napiecie. Ta opcja jest w tej samej zakladce czyli OC tylko niżej.

http://www.bankfotek.pl/image/1507154.jpeg



Ja proponuje ustawic na początku na 1.25v. F10- zapisz i komp sie uruchomi ponownie, daj mu sie normalnie uruchomic do windowsa.



pisz czy ci sie udało jak na razie te kroki poczynic

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musisz metodą prób i błedów. Podbij o jedną wartość wyżej napiecie i znowu test,. na razie napiecie nie jest jeszcze groźne, Ogólnie przyjmuje się bezpieczną granicę 1.35-1.4 na powietrznym chłodzeniu. Chyba że masz gdzies pod ręką trochę szlaufa, jakiś rezerwuar, starą chłodnicę od ursusa i kanister borygo :P Jeszcze lepiej jakbyś dysponował tubą z ciekłym azotem :P Tak na poważnie to oczywiście musisz zwrócić uwagę na temperatury. Pamiętaj też że prawdopodobnie napięcie w stresie będzie niższe od tego w idlu. Aha, żeby było jasne- po jakomkolwiek OC wszystkie funkcje oszczędzania energii typu EIST sie wyłączają. także żebys sie nie zdziwił, jak proc w czasie spoczynku dalej bedzie jechał na max zegarze.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

A o ile polecasz podbijac napiecie?

 

Poki co sprawdzam 4.2 na 1.25. A moze byc tak ze zegar jest za niski do napiecia i bedzie zgrzyt?

 

Intelburn test przeszedl bez problemowo, Gflops wynosilo od 112 do 114, temperatura najwieksza jaka zanotowalem 74 stopnie, test robiony przy stress level maximum. Teraz podbic do 4.3 na tym samym napieciu i znow puscic intelburna czy jak radzilbys?

Link to post
Share on other sites

próbuj znaleźć stabilne napiecie dla 4.5ghz jeśli chodzi o temperatury, to już tak powyżej 80 stopni bym nie radził wychodzić

Zaraz zobacze co ile tam jest podziałka w tych napięciach.



Edit: tutaj jest podziałka co 0.0050v czyli z 1.2500 daj na 1.2550 . 4.5ghz na tym procu powinienes zrobic bez zająkniecia, chyba że taka sztuka ci się trafiła.

Jak nie pójdzie na 1.2550 to wyzej o jedno czyli 1.26 itd

 

Próbuj, kombinuj

 

Ja jak kreciłem to sam robiłem tak jak tobie mówię. Najpierw ustawiłem sobie założona częstotliwośc, napięcie dałem tak mniej wiecej i potem testowałem. Zamierzam iść na 4.6 ale z moich prób wynika, że papu będzie potrzebne z 1.27v co najmniej. Dla porównania 4.5 robi przy 1.24. Też nie rewelacja ale za te 100mhz skok napiecia jest znaczny

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

A wydajności żaden.

Dla własnej satysfakcji :P

 

O napięcie się nie martw,zobacz ile dawałem na swoim poprzednim procku na mobo gd55.

...I Uwaliłem? :P XD

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...