Skocz do zawartości

Crossfire na 990XA-UD3 Racjonalne?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Chciałbym pozyskać od Was opinie na temat postawienia Crossfire na GA 990XA-UD3, w szeroko pojętym Internecie jest kilka for amerykańskich które poruszały ten temat ale nic sensownego z nich nie wynika.

 

Aktualnie posiadam HD6850OC i rozważam kupno drugiej takiej karty ale męczy mnie specyfikacja mojej MoBo bo niezbyt jasno jest tam napisane "Up to 8x" a wspomniane wcześniej fora amerykańskie wypisują że pracowaćto będzie w 16x/4x i inne konfiguracje padają.

 

Waszym zdaniem/według Waszej wiedzy: Czy jest sens jakiś zbudowania CF na tej MoBo czy ta płyta będzie zbyt ograniczać CF'a? Na jakich prędkościach będzie to pracować i jaki ewentualny wzrost/spadek wydajności jest mozliwy?

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem, za odpowiedzi i ewentualną pomoc :)

 

Pozdrawiam,
 

dany_47

Link to post
Share on other sites
Cześć, mam taką płytę i z tego co wyczytałem gdy myślałem o zrobieniu CF dwie karty będą działać na x8x8. W przypadku trzech będzie dopiero x4.

 

A tu masz filmik jak się spisuje cf 2xHD6850 na trzech monitorach podczas grania w crysis3 na x8-x8 (na naszej płycie).

 

 

 

ps. Tu masz jeszcze testy trochę starsze z różnicami między cf/sli x8x8, a x16x16:

http://www.hardocp.com/article/2010/08/23/gtx_480_sli_pcie_bandwidth_perf_x16x16_vs_x8x8/1#.Ua-k0kDxpol

http://www.radeon3d.org/artikel/sonstiges/cf_vergleich_x8_vs_x16/3dmark_11/

Wynika z nich, że różnice są bardzo małe, więc moim zdaniem, jeśli możesz kupić tanio drugiego radka 6850 i wiesz jakie są minusy posiadania dwóch kart w jednej obudowie, to płyta główna na pewno nie będzie ich ograniczać. 

Edytowane przez darth_moll
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...