Skocz do zawartości

Zestaw na LGA1156 za ok. 5k


Recommended Posts

Więc, zestawik już zamówiony :)

 

Procesor: i5-750

Płyta: MSI P55-GD65

RAM: A-Data 2x2GB 2000MHz X-Series

Grafika: GTX260 Twintech AC TwinTurbo PRO

Dyski: SSD Intel X25-M G2 80GB + 2x Samsung 500GB F3 HD502HJ

DVD: Samsung SH-S223L

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600

System: Win7 64bit

 

Zastanawiam się jeszcze nad chłodzeniem.

W grę wchodzi Scythe Mugen 2 i Zalman CNPSx10 Flex + jakiś wentyl

 

Mam pytanko:

Co myślicie o Scythe Gentle Typhoon 120mm 800rpm na obudowę? Poziom hałasu 9dB :menda:

Chciałem takie dać 2 na górę Gladiusa i trzeci na front, ale czy 800obr. wystarczy na front?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko:

Co myślicie o Scythe Gentle Typhoon 120mm 800rpm na obudowę? Poziom hałasu 9dB :menda:

Chciałem takie dać 2 na górę Gladiusa i trzeci na front, ale czy 800obr. wystarczy na front?

Przepływ powietrza jest niski, lepiej weź to będzie taniej, równie cicho i wydajniej

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SCY+SLIP+120+800

Link to post
Share on other sites

Wydawać 45zł na durny wiatraczek to IMO głupota :menda:

Można zaoszczędzić i kupić SilentiumPC Mistral 120 (21 dBA; 65 CFM ) za 17zł

lub Scythe Slip Stream 120mm 1200 rpm (24.00 dBA; 68.54 CFM) za 30zł

Oba mają ponad dwa razy większy przepływ powietrza przy zachowaniu ciszy

Do 30dBA jest cicho :)

http://img222.imageshack.us/img222/8483/noisew.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie pisałem, że je kupię w Proline za 45, dałem tylko stamtąd link.

Mam 2 takie wentylatory od miesiąca, kupiłem od znajomego za 25zł od sztuki, krótko używane.

Jeśli uważasz, że mają za słaby przepływ, to kupię nowe i wstawię.

Ale jeśli wystarczą, to czemu ich nie wykorzystać.

Link to post
Share on other sites

Wracając jeszcze do tematu nowego kompa... Mam pytanie dotyczące grafiki (jedyna rzecz, która wstrzymała chwilowo zakup) - orientujecie się kiedy (prawdopodobnie) mogą się pojawić Radeony HD6000? I czy warto na nie poczekać bo kupienie teraz karty za +/- 1500 zł, która w ciągu najbliższych miesięcy przestanie być TOP nie jest chyba dobrym wyjściem... :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz sobie pozwolić na zakup HD5870, to ja na Twoim miejscu bym nie czekał - bo na co?

Twoim tokiem rozumowania, będziesz czekał na HD6000, jak wyjdzie to okaże się, że już za chwilę będzie Fermi2, no to czekamy.... potem znowu że HD7xxx, i tak można czekać i czekać.

Jak nie chcesz przepłacać do kup HD5850 i podkręć - będziessz mieć wydajność prawie taka jak HD5870 i wyjdzie taniej.

Link to post
Share on other sites

Już postanowiłem - przeczekam te kilka miesięcy. :P

Coś mi się wydaje, że premiera HD6000 zbiegnie się z premierą Crysis 2, więc byłby to idealny moment na złożenie nowego kompa do montażu... i gier :->

Póki co mój spokojnie wystarcza do Bad Company 2, więc jestem zadowolony ;)

 

Tak w ramach OT - czy ktoś z was ma już WARHAMMER 40,000: Dawn of War 2 - Chaos Rising? Zwróćcie uwagę jakich producentów reklamy są w intro wyświetlane i przypomnijcie sobie co było w DoW 2.

Panowie z THQ też nie lubią odgrzewanych kotletów :->

Link to post
Share on other sites

ak w ramach OT - czy ktoś z was ma już WARHAMMER 40,000: Dawn of War 2 - Chaos Rising? Zwróćcie uwagę jakich producentów reklamy są w intro wyświetlane i przypomnijcie sobie co było w DoW 2. Panowie z THQ też nie lubią odgrzewanych kotletów

w podstawowej wersji też jest już tandem ati-amd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...