Skocz do zawartości

Zacinanie się komputera podczas włączania oraz temperatura.


Recommended Posts

Witam.

 

Dzisiaj chciałem włączyć komputer (Wczoraj działał) no i gdy go wlaczam to zanim włączy się pulpit to komputer sie zacina i muszę reset i tak ciągle nie ma, że wejdzie pulpit .. Wczoraj dałem sobie grzejnik do pokoju, który grzal mi cały pokój, no i teraz nie wiem co się dzieje. Dodam, że jak zawsze była temperatura 32-34 cpu to teraz po włączeniu temperatura w minutę robi się 38-40, to może być powód tego, że przez ten grzejnik (który stał przy obudowie komputera) mogła pasta termoprzewodzaca zeschnac i teraz nie robi tego co ma robić ? I czy muszę wymienić paste, aby działało dobrze?

Link to post
Share on other sites

Zleży od tego czy grzejnik stał odwrócony w stronę obudowy, czy tylko koło niej, zależy tez jaki grzejnik, tka czy siak takiego sprzętu nie powino się stawiać przy grzejniku :)

 

 

Pasta raczej się nie zeschła po tak krótkim czasie :P Choć możliwe że nie jest już długo wymieniana, i wymiana pasty by się przydała.

 

Nie wejdzie na pulpit, to może coś z systemem sie stało :)

 

Możesz zrobić też tak że wyciągniesz baterie z płyty głównej na jakieś 20 minut, po czym włożysz z powrotem, zresetuje ci ustawienia BIOS-u bo moze tam się coś popieprzyło :P

Link to post
Share on other sites

Ale komputer jeszcze potem działał teraz też się włącza aż do momentu pulpitu i w tym czasie komputer sie zacina .. Mam Windows 7, a tak jak wyżej kolega powiedział, gdy nie mam włączone odtwarzanie Windowsa to w biosie temperatura mk spada do 32-35 tak jak zawsze miałem.. Ale gdyby coś się spalilo to komputer by się nie włączył chyba w ogóle, a mi się włącza i przy pulpicie się zacina i reset komputera obowiązkowy .. Więc czego to wina może być?

Link to post
Share on other sites

Jacob powiem Ci tak, że komputer sie też zacina nawet przy tym jak pisze "Komputer startuje" wtedy co jest ten mały obrazek Windowsa też :/ Gdy chce instalować od nowa system to nie dojde do okna wybrania języka systemu, bo dalej mi nic nie pokazuje tylko czarny ekran i trzeba resetowac komputer :/ Więc to wina dysku? Padł? Gdy kupię nowy będzie działało?

Link to post
Share on other sites

1. Procesor : AMD Phenom II x4 965 x4 3,4 GHz Black Edition

2. Obudowa : Zalman z9 plus

3. Zasilacz : Netzteil Enermax Liberty ALT500AWT 500Watt

4. Karty pamięci : DDR3 8 GB 1333 MHz

5. Płyta Główna : ASRock 970 Extreme3

6. Chłodzenie : Zalman CNPS14X

7. Karta graficzna : Radeon hd 7850

 

Czy ten zasilacz to dobry jest?

 

@Edit : Już wiem, mój dysk twardy się spalił przez co nie mogło odczytać Windowsa :) Teraz muszę kupić nowy ..

 

Pytanie trzymam dalej : Czy ten zasilać co podałem wyżej jest dobrej firmy?

Edytowane przez FreamoN
Link to post
Share on other sites

Enermax, to dobra firma, nie masz się o co bać :)

 

Jeśli kupujesz nowy dysk to z racji wielu problemów unikaj Segate, :) Wiele osób ich unika, i chyba nikt nie żałuje :P Jakiś WD Blue powinien być wystarczający, ale możesz szarpnąć się na WD Black.

Link to post
Share on other sites

czemu Seagate zły?...sorry ale wadliwe są jednostkowe sztuki...ja mam juz kilka seagetów i zaden nie zawiodł, z kolei samsung czy hitachi owszem.

 

Kazda firma ma swoje problemy i złe partie produkcyjne. Zdarza sie...ale to nie znaczy, ze trzeba przekreslac firme.

Z uwagi na bardzo duża popularnosc seagetów sprawa jest głosna...wiecej nabywców = wiekszy odsetek niezadowolonych, proste. 

Link to post
Share on other sites

Zdarza się, tylko czemu Seagate jakoś częściej niż WD :) 

WD jest z tego co wiem bardziej popularne niż Seagate, a twój argument "mam i nigdy mnie nie zawiódł" to subiektywna opinia, która jako argument ma się ni jak do tematu.

Oczywiście w kwestii autora jest co kupi, ale czy jest sens ryzykować ?

 

Hitachi i Samsung na rynku dobrych dysków, od kilku lat niezbyt się liczą.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy czesciej...masz jakies statystyki, ze twierdzisz, ze czesciej?

uwierz, ze oprocz seagate'ów mam inne dyski :P...m.in. samsunga i wd, wiekszosc znajomych ma albo segate'y albo wdki albo dawne samsungi...i jakoś nikt nigdy problemów nie miał. Wiec twierdzenie, ze Seagate jest do kitu bo czesciej psuje jest równoznaczne ze stwierdzeniem Mercedes jest do kitu bo model "X" sie psuje....

Link to post
Share on other sites

Merc nie model X, tylko modele serii A :P

Wiesz to zależy jak kto patrzy, często czytam na "labie" jak to goście z serwisów mówią że z Seagate jest więcej problemów, sam miałem 2, oba padły po kilku miesiącach, WD mam od prawie 3 lat, nic nie trzeszczy, ani nie buczy. Choć wiem że argument "ja mam" nie wnosi nic. Statystycznie poczytaj sobie kto ma większe udziały w rynku, WD miało problemy i spadły im udziały podczas powodzi jakiejś, ale już powróciło do dawnej wartości.

Samsungi z tego co wiem to F3 są porządne dyski, które wiele osó poleca, nigdy nie widziałem na oczy.

Statystyki nie statystyki, poczytaj fora, zobaczysz że na WD tak się ludzie nie plują jak na Seagate :P

Link to post
Share on other sites

Jezeli mam na plycie Sata III to musze obowiazkowo kupic z wejsciem SATA III?



Poniewaz mam mozliwosc kupienia "


 
Seagate ST3500413AS 500 GB Festplatte intern SATA 3,5 Zoll

 

"

Za 35 euro 

 

lub 

 

"Western Digital Caviar Blue 500GB,SATA3, WD5000AAKX

 

Za 42 euro..

 

Ale nie wiem, ktora lepiej kupic, czy ta WD CB czy SG ..

 

Prosze o pomoc :/

Link to post
Share on other sites

heh, akurat przy SATA to jest tak, że jest całkowita kompatybilnosć wsteczna, jak i następnej generacji, choć jeśli kupisz dysk SATA 3 i podepniesz do SATA 2 to nie będzie on tak szybki(choć w przypadku HDD to nic nie robi, bo SATA 2 zazwyczaj jest szybsza niż dyski HDD :P)

 

Sądzę że WD lepszy :)

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...