Skocz do zawartości

MSI GTX660 /MSI GTX660 SLI VS MSI HD7850/ MSI HD7850 CF


Recommended Posts

To dokładnie tak samo jak niektórzy tu pokazują FPS na wykresach i twierdzą, że 7950 z 60 FPS wcale nie ma tej samej płynności rozgrywki co 660Ti z 55 FPS (na tym właśnie zbudowano przecież mit o kolosalnej przewadze AMD w tym segmencie kart). A to, że ma tą samą płynność to akurat wynika ale niestety nie z wykresu. Operujemy na tym co jest dostępne, no nie?

 

Nikt za to jakoś nie jest krytykowany.

 

Odnośnie uwagi numer dwa - proszę przeczytaj artykuł od deski do deski w wolnej chwili oczywiście.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Zauważ ze moje CF składa się z kart niskiej/średniej polki, co zmienia postać rzeczy.

 

Nagrywałem filmik z BF3 Multi w zwolnionym tempie (jest gdzieś na forum) i przycięć nie było, jedyna gra która sprawia problemy to Metro LL  - są przycięcia (w temacie Metro jest mój wykres ze spadkami fps)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dodo - nie kłócę się, masz te karty więc być może w tym konfigu faktycznie hulają w końcu tego konfigu temat dotyczy. Natomiast generalizować na temat całego CF bym nie próbował, że jest na poziomie SLI bo z testy tego typu pokazują, że tak do końca nie jest i jednak zieloni włożyli więcej pracy w temat.

 

Tak czy owak - mam nadzieję, że problem się rozwiąże bo CF z takich 7950 byłoby długo overkillem zważając na potężny bandwidth.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

jedyna gra która sprawia problemy to Metro LL - są przycięcia (w temacie Metro jest mój wykres ze spadkami fps)

 

 

 

Po pobieżnym jak na razie przetestowaniu gier na radku z nienaturalnym, nie spowodowanym brakiem mocy jednostki stutteringiem, objawiającym się w przeróżnej postaci (mniej lub bardziej przeszkadzającym w rozgrywce), bądź "dziwnymi" spadkami fps które na gtx przy tych samych ustawieniach nie występowały, spotkałem się w:

 

 

 

- Alan Wake - tu nie jestem jeszcze do końca pewien

- Devil May Cry - gra sygnowana logiem amd !

- Dead Island Riptide - tu jest BARDZO duży stutter na 3 wersjach sterowników sprawdzałem

- Tomb Raider

- Spec Ops The Line

- Slender

- Dead Space 3 - tu nie da się wcale znieść locka 30fps bo przełączenie w sterach nie działa; na gtx przełączasz w sterach na adaptive i masz stałe 60kl/s

- Assasins Creed 3

- Wiedźmin 2

- Wspomniane Metro LL

- Starcraft 2

- Grid 2

- Remember Me

- Prototype 2

 

Jeszcze nie sprawdziłem wszystkich gier jakie mam zainstalowane.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeżeli nie przeszkadza Ci granie bez vsync, to Twoja tolerancja na anomalie obrazu na ekranie jest znacznie wyższa niż moja i nie będziesz cierpiał z powodu stutteringu o jakim mowa.



Ja przeszedłem tą grę.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie wiem jak by to wyglądało na 120Hz. Testuję w 60Hz z Vsync i tam się on najczęściej pojawia. Osobiście granie bez vsync uważam za bezsens - natomiast jeżeli już ktoś gra z takimi ustawieniami to w wielu przypadkach skoki fps i tearing  "zlewają się"  z stutterkiem, efekt się "niweluje" bo na ekranie po prostu cały czas jest sraka.   :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja po pobieżnym przetestowaniu BF3 na obu kartach nie widzę żadnej różnicy między nimi w tej grze. Nawet mega dziwny delikatny stutter, który objawia się tylko w momencie opadania broni po odrzucie ze strzału gdy kamera robi niezależny od gracza ruch na sekundę, występuje na obu modelach.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

680, pomiar 5 minut. Misja śmigłowcem z COOP. Na Ultra. Bez Vsync. Nie widzę żadnych problemów. Wydajność rewelacyjna.

 

Ustawienia:

 

 

 

http://img801.imageshack.us/img801/4027/bf320130606190900560.jpg

 

 

 

http://img259.imageshack.us/img259/4528/94610187.png

Link to post
Share on other sites

dokładnie te same ustawienia tylko pole widzenia 85. Fps tez nie spadają z włączonym vsync jest stałe 60fps. A jednak rawanie ekranu występuje. Przy szybkich skrętach heli lub jetem jest to bardzo widoczne, trochę to denerwuje i przeszkadza w celowaniu.

 

Identycznie jak tu od 0-10s

http://www.youtube.com/watch?v=MMPFfjupeq8

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne przycinanie obrazu w Far Cry 3. okazało się że winowajcą był HWInfo64, po wyłączeniu HWInfo problem zniknął. Może masz w tle otwartych kilka programów monitorujących jednocześnie, HWInfo, Asus, Core Temp, MSI AF tak jak w moim przypadku. Jeśli tak to je wyłącz i zobacz czy to rozwiąże problem.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Farcry 3 było przycinanie i to sporo większe na 7970 bo gtx jeszcze nie miałem , ale chyba jak dobrze pamiętam po aktualizacjach problem znikł. Używam tylko msi af , Wojtek możliwe ze to wina nie samej karty ale jak przekładam na amd tego nie mam. W reszcie gier wszystko smiga jak trzeba.

 

 

Sprawdze w wolnej chwili bez af bo możliwe że masz racje ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@RuLeR

 

NIGDY na żadnej konfiguracji czy to amd (7970) czy nv (570, 670, 680) czy SLI (570 sli, 680 sli) nie widziałem czegoś takiego w BF3 jak na załączonym filmiku. Latałem wczoraj myśliwcem i śmigłowcem na Caspian Border pół godziny (na pojedynczym 680) i nie zaobserwowałem żadnych anomalii w wyświetlanej animacji.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że forumowi mini-recenzjenci na prawdę szaleją. Dobra robota, reputacja poszła ;)

Na przyszłość rób tylko tabelki rozpoczynające sie od zera - będą bardziej rzetelne.

 

PS: Wszystkich nienasyconych testami kart graficznych odsyłam do swojej mini-recenzji karty Sapphire Radeon HD 7870 GHz ;)

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/sapphire-radeon-hd-7870-flex-ghz-edition-test-i-recenzja.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...