Skocz do zawartości

Play Abonament - kończy mi się umowa.


Recommended Posts

Gość usunięty
I do tego sms i mms osobno płatne.Wg mnie to skandal.

Właśnie zauważyłem, że tak jest - w droższej ofercie dostajemy 400 minut wymiennych na sms/mms ale w najtańszej takiej wymiany nie ma.

Jednak niezależnie od tego w abo możesz wykupić sobie dodatkowo pakiet 500 SMS-ów za 9zł do innych sieci lub (co się bardziej opłaca) nielimitowane SMS-y i MMS-y za 10zł do wszystkich sieci - przynajmniej ja tak mam po wejściu w zakładkę "Usługi" -> "Pakiety" w mojej obecnej taryfie. Czyli w sumie mamy abo za 49zł z 1GB + nielimitowane połączenia i wiadomości do Play + 200 minut do innych sieci + nielimitowane wiadomości do innych sieci. Natomiast wybierając droższą ofertę za 49zł otrzymujemy 1.5GB + nielimitowane połączenia i wiadomości do Play + 400 minut / wiadomości do innych sieci. Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja wygląda lepiej. Oczywiście - mam tu na myśli ofertę dla aktualnych klientów przedłużających umowę w Play.

 

Dodam, że obecnie płacę 69zł za co otrzymuję 250MB + nielimitowane minuty i wiadomości do Play + pakiet złotówek, wnoszący 100zł miesięcznie (na początku miałem jeszcze jakieś bezterminowe minuty i procentowy upust od abonamentu). I teraz zastanawiam się, co lepiej... chyba jednak to kombinowane "najniższe" abo...

 

 

 

Zapewne jutro dostanę odpowiedź i wszystko się wyjaśni - dam Wam znać, co i jak.

Obsługa klienta do mnie zatelefonowała - to najniższe abo kosztuje 39zł ale, co wykazał wcześniej user ostry.77, bez wiadomości sms/mms.

Link to post
Share on other sites

Przy obecnej technologii ( smartphny itp. ) wybrał bym drugą ofertę ( formuła M ) 400 sms ( jak dla mnie jest w zupełności wystarczające( do innych sieci ) a nadal mam bezpłatne do play ) a otrzymujemy dodatkowo 0,5 GB transferu ( łącznie 1,5 GB ). Sam obecnie korzystam ze starej taryfy ( 0,5 GB ) i potrafię to wykorzystać w 8-10 dni. Więc 1,5 GB wystarczyło by mi na miesiąc. 

 

Sam po sobie zauważyłem, że piszę coraz mniej sms. Częściej korzystam z różnego rodzaju komunikatorów. Co pozwala na zaoszczędzenie sms. 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

400 sms

Tylko że 400 sms = 400 minut, przelicznik 1:1 niestety - jak słusznie ktoś zauważył wcześniej jest on bardzo słaby.

 

 

 

otrzymujemy dodatkowo 0,5 GB transferu ( łącznie 1,5 GB )

Transfer jest nielimitowany, po przekroczeniu pakietu spada tylko prędkość. Moim zdaniem niepotrzebne aż tyle o ile umiejętnie wykorzystuje się dostępne coraz szerzej WIFI.

 

 

 

Sam po sobie zauważyłem, że piszę coraz mniej sms. Częściej korzystam z różnego rodzaju komunikatorów. Co pozwala na zaoszczędzenie sms.

To jakiś argument ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Transfer jest nielimitowany, po przekroczeniu pakietu spada tylko prędkość. Moim zdaniem niepotrzebne aż tyle o ile umiejętnie wykorzystuje się dostępne coraz szerzej WIFI.

 

Prędkość spada do tego stopnia, że uniemożliwia to normalne korzystanie z internetu. Ledwo widget pogody się odświeża. 

 

Używam różnych komunikatorów, bo większość osób z którymi "normalnie" bym pisał sms posiada jakiegoś smartphona i dostęp do netu. Jest to o tyle wygodne, że prowadzę rozmowę a nie wymieniam się sms. Mogę napisać 2 słowa i nic ( no poza małym transferem ) mnie to nie kosztuje. Sms ma tę wadę, że max w jednym mogę napisać 160 znaków. Jak dla mnie trochę to przestarzałe. 

 

Co do 400 sms. Jest to 12 sms dziennie. Jeśli ktoś pisze non-stop może to być faktycznie mało. Ale trzeba wiedzieć co komu potrzebne. W tańszym abonamencie 200 min może nie wystarczyć ( np ktoś tylko dzwoni )

 

Niestety nie da się wybrać za kogoś abonamentu. Można podpowiedzieć i pomóc w wyborze.  

 

Sam szukam dla siebie odpowiedniego abonamentu. Zależy mi na 1,5 GB transferu i przynajmniej 200 min/sms do innych sieci. Szukam oferty dla firm i pomyślałem sobie ostatnio czy nie wziąć najtańszego abo ( formuła s dla firm ) jest on za 15 zł ( netto ) + wykupić pakiet 1,5 GB za 12 zł ( netto ) ( razem 27 zł netto ) 

 

Drugą opcją jest wzięcie formuła s dla firm z pakietem. Minuty pozostaną te same ( i inne bzdety ) tylko mam wtedy 1 GB transferu. ( za 25 zł netto )

 

w pierwszej opcji mam 0,5 GB transferu więcej za 2 zł netto więcej. Jednak przy drugiej opcji jak wykorzystam transfer mogę dokupić pakiet ( 0,5 GB za 6 zł netto, 0,75 GB za 8 zł netto albo 1,5 GB za 12 zł netto ) W pierwszej ofercie po wykorzystaniu pakietu nie mogę wykupić kolejnego ( muszę skorzystać z pakietu INTERNET NON STOP, który jest drogi i nie opłacalny. ) 

Link to post
Share on other sites

Jednak nie zdecyduję się na abonament. Szykuje się wyjazd za granice i bez sensu brać abonament.

Wezmę coś na kartę póki co, dzięki.

Możecie sobie dyskutować w tym temacie, można też podpiąć ten temat..

 

Dziś weszła nowa oferta play FORMUŁĄ MINI MAX.jest nawet dośc ciekawa.Kosztu jak dobrze locizyłem nie przekroczą 29+9+5=43zł i wszystko darmowe.No i co nie wykorzystasz jest Twoje nie przepadnie.Chyba to wezmę zamiast formuły S - tym bardziej ze to mój 3 numer.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Sms ma tę wadę, że max w jednym mogę napisać 160 znaków.

Są jeszcze wiadomości multimedialne czyli MMS-y, w których umieścić możesz nieporównywalnie więcej znaków.

 

Tak jak napisałem - aktualnie w Play, w taryfie oznaczonej jako "LongPlay II 69" z promocją "All Inclusive" mogę wykupić dodatkowo za 10zł na miesiąc pakiet z nielimitowaną ilością SMS-ów oraz MMS-ów. Usługi internetowe mam w takiej cenie: 100MB - 7zł, 200MB - 9zł, 500MB - 15zł oraz 1GB za 25zł (wszystkie ceny brutto). Nie wiem, jak jest to w tych nowych taryfach nazwanych słowem "Formuła" zatem nie mogę się wypowiedzieć (hmm... jak to sprawdzić?)



 

 

Dziś weszła nowa oferta play FORMUŁĄ MINI MAX.jest nawet dośc ciekawa.

Owszem - http://media2.pl/telekomunikacja/103386-Nowa-Formula-Mini-Max-w-Play-na-Karte.-Bez-limitow-prawie-jak-w-Nju-Mobile.html

 

 

 

i wszystko darmowe.

Nie. Za 5zł dostaniesz internetu tylko 100MB a potem drastyczne obniżenie prędkości transferu do... no właśnie, nie znalazłem info do ilu...



Ale - czekam na obniżki abonamentów w abo, zobaczymy czy będzie konkurencja dla nju z rachunkiem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mi ostatnio gość w salonie Playa zaproponował pracowniczą ofertę migracyjną z karty na abonament. Podobno za 19 PLN może mi zaproponować warunki Formuły M (400 min/sms) na 12 miesięcy. Po okresie minimalnym, ofeta ma być, na tych samych warunkach. Podobno ta promocja dotyczy wybranych salonów. Przejdę się jutro jeszcze raz i upewnię, a już na pewno, dokładnie przeczytam umowę nim podpiszę. Tak czy owak, spotkał się ktoś z podobną propozycją ? Dodam, że nie mam nic wspólnego z Play.

Link to post
Share on other sites

@Up zauważ, że WiFi używa się do aktualizacji, pobrania paru gierek, bo np. w domu gdzie masz WiFi to lepiej korzystać z komputera lub urządzeń typu tablet. Internet przydaję się w środowisku gdzie chcesz sobie wejść na fejsa czy cuś np. w przychodni :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...