Skocz do zawartości

Zestaw: Athlon X4 630, Asus 785G, A-Data 4GB 2GHz CL9


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum :o

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego komputera, właściwie to już wszystkie bebechy sobie dobrałem ale wolałbym żeby ktoś z większym pojęciem rzucił na to okiem i ocenił.

 

W planach jest coś takiego:

Procesor: AMD Athlon II x4 630

Płyta główna: Asus M4A785TD-V EVO 785G

Ram: A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC

Grafika: Palit GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Sonic

Dysk: WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB

Nagrywarka: Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

Zasilacz: ... i tu jest właśnie moje pytanie jaki zasilacz do tego żeby to wszystko pociągnął ? Zastanawiałem się nad OCZ ModXStream Pro 500W, będzie dobry do tego zestawu ?

No i wszystko to zamknięte w budzie SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black

Cena całego zestawu wyszła mi 2540 zł w Proline.

Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier i internetu do tego multimedia i Photoshop.

 

Co sądzicie to tym zestawie ?

Link to post
Share on other sites

Jak na moje oko, to ten zasilacz OCZ wystarczy, ale nie wiem, czy nie będzie dla Ciebie za głośny.

 

Jeśli chodzi o resztę - rozważ zakup porządnego chłodzenia (np. Scythe Mugen II, lub coś tańszego, np. AC Freezer Xtreme) i podkręć procesor do chociażby 3,0, ze względu na to, że masz porządną kartę graficzną, która chciałaby pewnie być w pełni wykorzystana ;p

Link to post
Share on other sites

dzięki, z głośnością raczej nie będę miał problemu bo jestem przyzwyczajony do mojego aktualnego sprzętu, który chodzi jak traktor więc OCZ na pewno będzie przy nim cichutki :)

co do chłodzenia to na razie będę musiał się zadowolić boxowym bo nie wyrobie z kasą.

ale w najbliższej przyszłości na pewno dokupię jakieś dobre chłodzenie bądź zainwestuje nawet w wodne :o

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II X4 620 - 350zł

Gigabyte MA770T-UD3P - 300zł

A-Data DDR3 4GB 2000mhz - 400zł / OCZ 4GB 1333MHz CL9 Gold Low-Voltage - 370zł

Palit GTX260 650zł / PowerColor HD5770 512MB 510zł

Samsung F3 500GB - 190zł

OCZ ModXStream Pro 500W - 240zł

 

Myślę że takie coś było by lepszym wyborem :/

Link to post
Share on other sites

Płyta główna: Asus M4A785TD-V EVO 785G

Eeem a po co Ci płyta główna ze zintegrowaną grafą, która wprawdzie posiada Crossfire, ale słabe, bo x16/x4. Do tego wybrałeś kartę nVidii, więc CF jest zupełnie zbędne. Na Twoim miejscu bym się zdecydował:

- albo kupić tańszą, porządną płytę bez integry i z jednym slotem PCI-Express x16, np podany przez Igorussa świetny Gigabyte MA770T-UD3P - 300zł,

- albo kupić porządną płytę z Crossfire na chipsecie AMD 790X (x8/x8) wraz z kartą ATI.

 

Jeśli bardzo chcesz łączyć karty (co może być problematyczne), to GTX 260 jest bez sensu, bo to GeForce, on potrzebuje płyty obsługującej SLI. Dlatego wtedy w grę wchodzi Radek, np HD 5770 - można go kupić duzo taniej od 260, a wiele mu nie ustępuje :/ No i do multi GPU polecałbym mocniejszy zasilacz, np. OCZ MXS 600W.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 30zł za lepszą dźwiękówkę, kartę graficzną (zintegrowana zawsze się może przydać) i lepsze chłodzenie to nie jest dużo. Za 330zł jest to dobra propozycja, o dziwno - jak na Asusa :/ Bardzo dobry stosunek możliwości do ceny.

Link to post
Share on other sites

kart graficznych raczej nie mam w planach łączyć, a na asusa zdecydowałem się właśnie ze względu na chłodzenie na sekcji zasilania i tak jak kolega wyżej napisał zintegrowana grafika nie zaszkodzi a zawsze może się przydać. Co do procesora to w proline 355zł za amd 630 więc zdecydowanie bardziej się opłaca niż 620 :/

 

 

edit.

jeszcze jedno pytanie. torture, napisałeś że nie polecasz WD, chodzi w typ przypadku tylko o głośność pracy, czy ma jeszcze jakieś konkretne wady? ewentualnie co polecacie zamiast tego WD? Samsung f3 będzie dobry ?

Link to post
Share on other sites

a na asusa zdecydowałem się właśnie ze względu na chłodzenie na sekcji zasilania i tak jak kolega wyżej napisał zintegrowana grafika nie zaszkodzi a zawsze może się przydać.

Tylko co z tego chłodzenia jak ta płyta bardzo mizernie się podkręca ??

Niewiem może nowy bios coś zmienia ale dla pewności radziłbym poczytać testy w necie

Do tego UD3P bez radiatorów na sekcji zasilania ciągnie Phenoma X4 945 na 3,9GHz w pełni stabilnie, więc radiatory nie są koniecznie niezbędne nawet do mocnego OC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...