Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Różnica między 480x800px w Galaxy SII ,a np. Xperią V z rozdzielczością 1280x720,przy tej samej wielkości ekranu 4,3' jest ogromna według mnie i zauważalna dla każdego kto ma porównanie,więc nie mów że HD nie jest niezbędne,szczególnie przy tak wysokiej cenie.

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A po co fullHD czy HDReady przy tak małym ekranie? Ludzie zgłaszają że dla 19-20 cali te 1440x900 to optimum, dla 21-23 cali to 1680x1050 a dopiero 24 cali i więcej to 1920x1080 (i więcej) pikseli.

Ludzie, chrońcie swoje oczy! Może tego teraz nie rozumiecie ale mówię jak jest...

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A co to ma za znaczenie? Wzrok sie powoli pauje od bardzo malych literek i znakow na stosunkowo malej powierzchni... Teraz moze wielu to nie przeszkadza ale tak jest - podobnie i papierosy nie powoduja raka od razu (mowie tu o zasadzie a nie o konkretnej chorobie)

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o coś innego. Zakładając wyświetlacz 4,3 cala - lepiej patrzy Ci się na dokładniejsze literki czy troszkę rozmazane? Nie myl z monitorami, bo tu ten sam gabaryt, a większa rozdzielczość = mniejsze literki. W wyświetlaczach telefonów nie masz mniejszych literek, a po prostu są zbudowane z większej ilości pikseli, przez co dokładniejsze.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

W wyswietlaczach telefonów nie mam mniejszych literek przy identycznej rozdzielczosci a mniejszej powierzchni niz na tradycyjnych monitorach? Nie rozśmieszaj mnie :D Prosta matematyka...

Link to post
Share on other sites

Mówisz o aplikacjach czy np. internecie czy zdjęciach ? Aplikacje same się skalują tak by był pełny ekran i wyglądają identycznie na różnych telefonach (jeżeli chodzi o wielkośc elementów), ew. większy wyświetlacz = większy rozmiar, a np. zdjęcia czy strony internetowe sobie możesz bez problemu przybliżyć jak będziesz tego chciał.

Dlatego też pod każdą rozdzielczość aplikacje są inne, gdy wgrasz aplikację z telefonu FHD na telefon HVGA to będziesz widział mały fragment albo ikony na pół ekranu. Na monitorach jest ta sama aplikacja dla wielu rozdzielczości dzięki czemu masz efekt który sam opisujesz.

Jednak nie taka prosta matematyka :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Właśnie porównałem wyświetlanie wersji mobilnej strony wp na moim telefonie Samsung Galaxy Note II oraz w fonie zony tj Sony Xperia Ray i stwierdzam, ze wyswietlane znaki na moim fonie sa wieksze a zqiekszenie rozdzielczosci przy mniejszym wyswietlaczu telefonu zony nic by tu nie dalo - nadal na moim bedzie wygladac to lepiej.

Dodam, ze strona glowna wp mobilnej zostala przez przegladarke przeskalowana do wielkosci ekranu.

Nie masz zatem racji :P

Link to post
Share on other sites

Jak Ci wytłumaczyć że na wyświetlaczu 3,3 cala 480x854px (versus 5,5cala 720x1280px) obraz będzie z natury mniejszy, bo jest.. zwyczajnie mniejsza tafla?

Zupełnie nie rozumiem co tu porównywać. Dopiero jak masz taką samą wielkość tafli, a różną rozdzielczość zobaczysz różnicę w wyraźności tekstu?

To tak samo jakbyś One X przyłożył do Twojego samsunga - ta sama rozdziałka, a na HTC będzie miał o wiele wyraźniejszy obraz przez gęstość pikseli (One X 312ppi, samsung 267ppi), właśnie przez to że w Twoim note II piksel jest de facto odrobinę większy i rozdziałka jest rozciągnięta na większą powierzchnię.

Nie umiem prościej wytłumaczyć..

Link to post
Share on other sites

Igorrodzz, najpierw piszesz że większa rozdzielczość psuje wzrok, teraz porównujesz mniejszy ekran + mniejsza rozdzielczość vs większy ekran + większa rozdzielczość. Porównaj np. Motorole RAZR z Xperią S, wtedy zobaczysz że nie rozdzielczość, a rozmiar ekranu wpływa na wielkość elementów.

 

Edit. Akurat strony internetowe mogą się zachowywać jak na PC, weź pod uwagę aplikacje. Latwo bedzie zauważyć w jakichś quizach na przykład.

Edytowane przez street
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Większa rozdzielczość na mniejszym ekranie jest imo gorsza niz taka sama na wiekszym - a o wiekszej na mniejszym wzgledem mniejszej na wiekszym nie wspominajac. Oczywiscie jest pewna granica wyrazistości czy ładności obrazu ale dla ludzkiego oka jest lepiej miec wieksze litery niz mniejsze czyli zbyt duza rodzialka na malym ekranie imo nie jest ok.

 

Skalowanie? Owszem lecz czesto aplkacja przeskaluje identycznie pozostawiajac pasek przewijania np w dokumentach lub spowoduje ze aby zmiescic wszystko na ekranie zmniejszy znaki i elementy graficzne na malym ekranie - tu wieksza rozdzialka nie pomoze bo i tak wszystko bedzie mniejsze.

 

A na takiej samej tafli roznicy moge nie zauwazyc przez to ze ludzkie oko widzi szczegoly tylko w pewnym ograniczonym zakresie i przy zbyt duzej rozdzialce i tak dla mnie roznicy nie bedzie wzgledem rozdzialki mniejszej.

 

Zatem moim zdamiem nie zawsze wieksza rozdzialka to plus wzglesem rozdzialki mniejszej, szczegolnie przy mniejszych smartfonowych ekranach.

Link to post
Share on other sites

Dlatego też FHD jest tylko na telefonach >4,5" a HD na >3,5" i to są optymalne wartości wg mnie. 480x800 jest troche małą rozdzielczością dla wyświetlaczy ~4", a 320x480 wygląda dobrze chyba tylko w telefonach o przekątnej ekranu poniżej 2,5". Dlatego uważam że HD powinno być obecnie standardem na rynku smartfonów, jednak tak jak mówiłem FHD też będzie można obsłużyć bezproblemowo, gdyż tak jak pisałem ja i Salem, większa rozdzielczość jest zauważalna, gdyby tak nie było do dziś byśmy mieli 5" telefony w rozdzielczości 480x800 i dla rozrywki moglibyśmy liczyć pixele.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Z innej 'beczki' -

Szedłem dzisiaj przez Mielno i Unieście i Łazy a tam automaty do gry gdzie mozna wygrać m.in. smartfony. Patrzę i widzę Note II, SGS III, Ace 2, jakiwgoś ZTE. Żadnego HTC czy LG czy Sony. Ciekawe :wariat:

Link to post
Share on other sites

Idź do jakiegokolwiek operatora a się dowiesz, że gdy kupisz SGS4 to twoje życie będzie idealne, natomiast Ace i Mini znacznie poprawią twoje stosunki z rodziną, a Note zrobi z ciebie najbardziej wspaniałego człowieka z promieniu kilku kilometrów. Człowiek jest cały czas bombardowany reklamami Samsunga i prawdę mówiąc rzygać mi się już chce gdy widzę nawet samo logo Samsunga.

Edytowane przez Tabalan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Każda inna firma produkująca smartfony i tablety ma takie samo prawo prowadzić mniej lub bardziej agresywną politykę reklamową. Czy takiemu LG albo Sony brak pieniędzy na reklamę przykładowo w polskiej telewizji? Nie sądzę... Nie rozumiem zatem ich polityki... Ale skoro nie reklamują się ani tu ani tam to sami są sobie winni, co umiejętnie wykorzystuje Samsung. Wygląda na to, ze firma ta ma nie tylko lepszych marketingowców ale i produkty, które są popularniejsze.

 

BTW- o HTC nie wspominam bo firma ta stoi na krawędzi... :wariat:

Link to post
Share on other sites

Czy produkty Samsunga są lepsze od Sony to bym się kłócił, i to tak konkretnie.

 

Taka agresywna polityka reklamowa Samsunga działa w obie strony - niektórzy zdecydują się na ich produkt, a inni się zniechęcą do tej firmy (jak ja).

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Lepszy? Nie powiedIalbym - tutaj odpowiednim slowem jest raczej "porównywalny". Kazdy bowiem fon ma wady i zalety - zarowno Sony jak i Samsung...

 

A co do polityki reklamowej to jakoś Samsung sprzedaje zauważalnie więcej smartfonów, ma wyższe obroty i zysk w tej branzy niz konkurencja - zatem o czym Ty mówisz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy producent zalicza wpadki samsung robi smartfony z plastiku który w moim note 2 skrzypiał po tygodniu używania, sony ma problemy w niektórych egzemplarzach xperia z z zasięgiem wifi w iphone 5 np moim zdaniem zj****i aparat. Soczewki są za blisko siebie co poskutkowało purpurowymi refleksami przy zdjęciach pod światło (czasem nawet refleksy powstają robiąc zdjęcie ze światłem :/ )

 

Takie czasy 

Link to post
Share on other sites

No to robi się ciekawie.

 

Ciekawa propozycja od Huawei czyli - Huawei P6 zostałwyceniony "tylko" na 1699zł na sferisie już jest.

Jako potwierdzenie artykuł z Interi

 

http://mobtech.interia.pl/smartfony/news-huawei-ascend-p6-trafia-do-polski,nId,992647

 

Powiem szczerze , że myślałem o cenie 1999zł a tutaj tak wyskoczyli...czyli allegro to 1400zł.A specyfikacja dobra , recenzje także no i najcieńszy telefon na świecie(wiem są gówna chińskie cieńsze ale nikt ich niewidział)

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...