Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Witam, 

 

Chciałbym zasięgnąć opinii nt. Vivo Y11s, używam telefonu głównie do przeglądania internetu, kilka aplikacji dosłownie. 

Używa może go ktoś i mógłby napisać jak bateria i czy działa płynnie? Dosyć niskobudżetowy model, troche mam obawy ale opinie są różne. Dzieki z gory 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.06.2013 o 18:38, Gość usunięty napisał:

Elo,

 

Zakładam temat, w którym będziemy rozmawiać o komórkach, smartfonach i tabletach o drobnych i większych sprawach z nimi związanych. Można tu pisać o wszystkim, co was boli w tym zakresie, jakie macie spostrzeżenia oraz oczekiwania względem rozwoju tego segmentu rynku IT. Można też dodawać różne mniej lub bardziej śmieszne informacje ale z umiarem, większy offtop czy spam będzie traktowany regulaminowo. ;)

 

Zacznę ja.

 

Samsung Galaxy Note II nie taki nietrwały, jakby się po jego plastikowej obudowie wydawało -

 

http://youtu.be/mA0r7tc6V5s

 

:D

 

 

Dzień dobry planuję zakupić smartfon dosyć słabo orientuję się w tych sprawach nie planuję raczej nowiutkiego na topie mam na razie pytanie jeżeli ktoś mógłby udzielić rady który lepiej kupić używany czy powystawowy?

Link to post
Share on other sites

Hej, 

Posiadam w domu dwa telefony POCO X3 PRO 256GB, z tym że jeden kupiony z Polskiej dystrybucji (tzn. w polskim sklepie stacjonarnym), a drugi kupiony w Amazon.co.uk.

 

Oba są zaktualizowane do najnowszego Androida, ale telefon z Polskiej dystrybucji, posiada wersję android 12.5.4.0 Stabilna, a model kupiony z Amazon 12.5.7.0 Stabilna. Z tym że wersja z Amazon, dostała update do obecnej wersji 3 dni temu, natomiast wersja z Polskiej dystrybucji dostała update dzisiaj. (Dane na 14.12.2021)

 

Dlaczego jest taka rozbieżność w wersjach android? Przecież to są identyczne telefony z identycznymi podzespołami.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, zbiku90 napisał:

@Gregu82 Po pierwsze to wersja MIUI a nie Androida. Po drugie UE ma oddzielną wariant softu, a UK nie jest w UE więc tam jest pewnie soft global.

faktycznie, nie jest to wersja android, a MIUI jak napisałeś.... wersja android, jest taka sama w dwóch telefonach 11 RKQ1.200826.002.... Dzieki za wytłumaczenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Od kilku dni zastanawiam się nad zmianą telefonu. Już zgłupiałem od mnogości ofert. Głównie co mnie interesuje to płynność w grach online np. Wild Rift. Początkowo byłem już zdecydowany na poco x3 pro lecz przeglądając dalej zacząłem się zastanawiać czy warto dorzucić do tego kilka stówek i wziąć coś z półki poco F3 lub realme GT. Proszę o podpowiedź lub może jakieś inne propozycje. Aparat nie szczególnie mnie interesuje, raczej płynność w działaniu, aby w miarę użytku jeden dzień wytrzymał i nie przegrzewał się zbyt mocno. Obecnie użytkuje mate 20 lite który daje radę i sie zastanawiam czy najnowszy procesor wogole będzie niezbędny. 

 

Proszę o poradę bardziej obeznanych w temacie bo ja nie nadążam za tą szybko rozwijająca się techniką :) 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam sie nad przesiadką na ios, jakieś wrażenia od osob, które przez lata działały na androidzie a potem przesiały się na ten system? Mianowicie z jednej storny czytam że są to naprawdę dobre telefony, z drugiej strony że jest problem z powiadomieniami. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.02.2022 o 14:38, Siedleck napisał:

Zastanawiam sie nad przesiadką na ios, jakieś wrażenia od osob, które przez lata działały na androidzie a potem przesiały się na ten system? Mianowicie z jednej storny czytam że są to naprawdę dobre telefony, z drugiej strony że jest problem z powiadomieniami. 

 

Miałem w życiu dwa iPhone'y, modele 7 i Xs, z każdym wytrzymałem miesiąc i poszły na handel

 

System na pewno bardzo wygodny, fajny i uproszczony bez zbędnych dodatków, choć czasami naprawdę upraszczany na siłę, na serio dawać ustawienia aplikacji w ustawieniach telefonu? iOS jest bardzo "sztywny" i jałowy, całkowity brak personalizacji poza tapetą i dzwonkiem, dla mnie osoby bawiącej się w custom romy na xiaomi wręcz upośledzony. Dopracowanie telefonu pierwsza klasa, może jedynie topowe Samsungi i Pixele mogą konkurować pod względem jakości. Aparat bardzo dobry, najlepsze wideo na rynku, choć w porównaniu z moim obecnym S20 FE nawet nowsze iPhony mocno nie odjeżdzają w kwestii jakości zdjęć, z wideo już nieco gorzej jest. Wydajność również topowa, najlepszy procek mobilny na rynku, choć topowe Snapdragony są tak samo szybkie. Bateria to niestety bolączka iPhonów i nie chodzi o to że mało trzymają na baterii a o to że bardzo długo się ładują - 20W w telefonie za 5 tysięcy? Chińskie Realme za tysiaka ładuje się 3x szybciej. Powiadomienia są w porządku, aczkolwiek powiadomienie podświetla telefon co niepotrzebnie drenuje baterie, trzeba uruchamiać tryb nie przeszkadzać co kompletnie nie ma sensu. Nie podoba mi się również średnia kompatybilność z urządzeniami nieapplowskimi, tak jakby iPhone był nielubianym dzieckiem na dzielnicy. Układ audio pierwsza klasa, dźwięk po bluetooth naprawdę dobry, jedynie topowe Androidy mogą z tym konkurować. Podejście Apple do klienta jest frajerskie, żeby iPhone rozwinął skrzydła musisz dokupić sporo sprzętu od Apple, a to zegarek, a to laptop, a to tablet i wychodzi wtedy konkretny pieniądz nie wiadomo po co. Warto również wspomnieć o ciężkim serwisowaniu sprzętu Apple, wszędzie zabezpieczenia trzeba mieć programatory, jak nie masz znajomego serwisanta to ewentualna naprawa iPhone'a to kosmiczne sumy. Same telefony w porównaniu do topowych telefonów na Androidzie nie są dużo droższe, więc cena nie jest aż takim problemem, ale modele bez Pro są mocno kastrowane ze sprzętowych funkcji (brak 120Hz w iPhonie 13 za 4000zł to nieśmieszny żart). Sam telefon czasami mam wrażenie kontrolował bardziej mnie niż ja go, często plując losowymi komunikatami albo samemu włączając WiFi rano, by zarzucić mnie tym co przez noc się działo.

 

Nie rozumiem jarania się sprzętem Apple, nie ma w nim nic nadzwyczajnego, ot działający dobrze sprzęt, z dopracowanym softem ale jednak ewidentnymi brakami sprzętowymi w bardzo ładnej formie. Dwa razy próbując się przekonać szybko sprzedawałem telefon i wracałem do Androida (z iPhone'a 7 przesiadłem się na Xiaomi Mi8, a z iPhone'a XS na S20 FE). Po powrocie do Androida czułem się jak w domu, nieograniczony sztucznie przez system, jasne Android jest krócej wspierany, są bugi w sofcie nawet topowych telefonów no i nie ma takiego dopracowania aplikacji jak na iOS, ale dużo łatwiej żyć mi z wadami Androida niż z wadami iOS'a.

 

Jak chcesz spróbuj iPhone'a, ciekawy i unikalny sprzęt, ale ja tej zajebistości nie czuję i po stokroć wolę moje S20 FE niż nawet topowego obecnie iPhone'a. Mam wielu znajomych z iPhonami którzy są nimi mega podjarani, nigdy nie chcąc zmienić na Androida, kompletnie tego nie rozumiem.

Edytowane przez thegoghe
Link to post
Share on other sites

Są jakieś smartfony "muzyczne", które jednak mają dopracowane pozostałe elementy? Planuję zakup słuchawek, coś ze średniej półki, powiedzmy okolice Sennheiser HD 600. Jest sens patrzeć na zakup smartfona pod kątem słuchawek? Mam też odtwarzacz audio Shanling M1. Jak się mają takie topowe, współczesne smartfony w porównaniu jakości audio do mojego chińskiego maluszka?

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, MiK napisał:


Zwłaszcza to 7 letnie wsparcie systemu. Gdzie na androida po roku, dwóch nie ma już nowych wersji. 

 

Topowe Samsungi są wspierane 4 lata tak samo jak Pixele, a Android po zakończeniu wsparcia nie staje się bezużyteczną cegła, w porównaniu do iPhona, który po okresie aktualizacji już jest nieużywalny (iPhone 6 obecnie jest nie do użytku, w porównaniu do Galaxy S5 z tego samego okresu którego również ciężko ale jednak da się używać)

 

6 godzin temu, adi777 napisał:

Są jakieś smartfony "muzyczne", które jednak mają dopracowane pozostałe elementy? Planuję zakup słuchawek, coś ze średniej półki, powiedzmy okolice Sennheiser HD 600. Jest sens patrzeć na zakup smartfona pod kątem słuchawek? Mam też odtwarzacz audio Shanling M1. Jak się mają takie topowe, współczesne smartfony w porównaniu jakości audio do mojego chińskiego maluszka?

 

Generalnie większość topowych smartfonów gra już bardzo dobrze na słuchawkach, wszelkie iPhony, Galaxy z serii S albo topowe Xiaomi ma dobre układu audio. Najlepsze audio na słuchawkach to obecnie chyba Asus Rog Phone

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, thegoghe napisał:

Generalnie większość topowych smartfonów gra już bardzo dobrze na słuchawkach, wszelkie iPhony, Galaxy z serii S albo topowe Xiaomi ma dobre układu audio. Najlepsze audio na słuchawkach to obecnie chyba Asus Rog Phone

No tak, ale masz na myśli granie po USB-C? Nowe smartfony chyba nie mają złącza słuchawkowego?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, thegoghe napisał:

w porównaniu do iPhona, który po okresie aktualizacji już jest nieużywalny (iPhone 6 obecnie jest nie do użytku


Ciekawe wnioski tym bardziej, że piątka w tamtym roku miała jeszcze aktualizacje. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.02.2022 o 18:08, JohnyRambo napisał:

Jakby użytkownicy Xiaomi Androida 12 chcieli to wystarczy zmienić region na szwajcaria/niemcy lub indie.

Zainstalowałem na mi 11, bateria na plus. Jakoś to lżej chodzi. Warto.

Nie tylko bateria. Zauważyłem, że regulacja jasności szybciej reaguje na duże zmiany i w końcu chrome (i apki na nim) ogarnia odświeżanie 120 Hz bez naprawiania tego ręcznie.

W dniu 27.02.2022 o 15:57, thegoghe napisał:

 

Generalnie większość topowych smartfonów gra już bardzo dobrze na słuchawkach, wszelkie iPhony, Galaxy z serii S albo topowe Xiaomi ma dobre układu audio. Najlepsze audio na słuchawkach to obecnie chyba Asus Rog Phone

iPhony i Samsungi Galaxy S nie grają w ogóle na słuchawkach ostatnimi czasu z prostego względu - nie mają analogowego wyjścia audio. Ani typu jack ani po USB-C (Lighting nigdy takiej możliwości nie przewidywało). Nie mają układów audio w sensie dac i wzmacniacza słuchawkowego itd.. Można powiedzieć co najwyżej, ze przejściówka, którą dokupisz gra dobrze lub źle w zależności co dokupisz (nie wiem jak do iPhone ale do androidowych można podpiąć niebieską ważkę zamiast jakiejś tandetnej przejściówki i będzie git). Xiaomi ma analogowe wyjście. Zdaję się na Qualcommowych układach. Gra to nie najgorzej ale do Rog hone daleko mu.

Rog Phone ma te elementy i to bardzo dobre (włącznie z porządnym  ESS DAC 9280AC Pro, a nie DAC Qualcommowym) oprócz najlepszych głośników na rynku z którymi tylko iPhone może konkurować.

Jeśli chodzi ci o słuchawki bezprzewodowe to tu żadne telefony nie grają. Co najwyżej kwestia czy obsługują dobry kodek i mają stabilne bt.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...