Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Witam, 


 


Kupiłam używanego smartphona sony z3, z T-mobile. Mam kartę Playa na abonament. Wczoraj wymieniłam zwykła kartę sim na nano i po włożeniu do telefonu wszystko działało. Po ok 2h nie mogłam wykonywać połączeń ani pisać smsów, o dziwo internet działał. Ta sama karta działała na innych telefonach oraz inne karty działały na tym telefonie. Niestety telefon z moją kartą nie zadziałał więc wymieniłam karte sim na kolejną w salonie. Żadnej poprawy, telefon ma zasieg, widzi że to play ale nie mozna z niego zadzwonić. Byłam w salonie playa i sprawdzali, czy nie ma błędów po ich stronie ale nic nie znaleźli. W salonie t-mobile dowiedziałam sie tyle, że mogą go wysłać na gwarancję ale nie ma to sensu ponieważ telefon nie działa tylko z moją kartą, której przecież nie wyślę. W sony też nie widzą problemu po swojej stronie i nie wiedzą co z tym zrobić, ponieważ nie ma stacjonarnego serwisu sony, do którego mogłabym przyjść ze swoja kartą i telefonem. W zwykłym serwisie GSM zasugerowali wadę płyty głównej. 


 


Sama przywracałam juz kilka razy telefon do ustawień fabrycznych i nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Czy ktoś spotkał się z taką usterką?   lub wie co można by zrobić w takiej sytuacji ?


Link to post
Share on other sites

720p i 8Mpx nie brzmi zachęcająco w 5".... obudowa mi się podoba ale nie specyfikacja... gdyby dowalili chociaż to co L930 to rozumiem a tak.. jeśli to będzie kosztować więcej niż 600,- to nie będzie na tym zysku szczególnie za ponad 12 miesięcy bo wtedy mogą wejść znów na rynek.

 

EDIT:

http://m.gsmarena.com/live_photos_offer_the_firs%C2%ADt_real_look_at_the_nokia_c1-news-13886.php

donoszą o wersji 1080p i brzmi to już bardziej zachęcająco... Nokia zawsze była znana z jakości optyki, jeśli (podkreślam) wrzucą 8Mpx, ale na matrycy 1/1.5 - 1/2.3 to będzie hit nawet za 1000-1200zł i bym wziął w metalowej obudowie, jeśli jednak dadzą tyle pixeli a matryca 1/2.5 - 1/3 to ja dziękuję... 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Smartfon jakich wiele, tyle że ma napis NOKIA. Przecież to tak jakby jakieś GoClever, Xiaomi czy cokolwiek innego wydało smartfona i napisało na nim NOKIA, bo Nokia patentów się pozbyła przecież. Dla mnie to żałosne... ot taki dziadowski skok na kasę... Gdyby chociaż dali aparat na optyce CarlZeiss... Ale pewnie MS ma wyłączność i nici z tego... Chciałbym się mylić... Ale szansa na to że nie mam racji to wg mnie to jakiś 1%

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak czytam Wasze wypowiedzi to naprawdę mam wielki podziw, że macie tak szeroką wiedzę a temat komórek, ja jednak jestem tradycjonalistą chociaż w młodym wieku i kupiłem nokię lumię 520 i ze względu na klasykę , prostotę i nie interesują mnie inne sprawy, a już dane techniczne i inne standardy to dla mnie całkowita abstrakcja. Podziwiam i wielki szacunek dla was.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj byłem w mieście to się pobawiłem paroma fonami.S6 Edge Plus,świetny fon,mimo że w sklepie,działał błyskawicznie,zaokrąglone ranty fajna sprawa,wydaje mi się że lepiej się go trzyma jak zwykłego s6 Edge,G4 normalny,bez szału,HTC M9 hmmm,fajny fonik,szybki,ładnie wygląda,Hułałej p8 dość lekki,szybki,czułem jak bym miał zabawkę w ręku.Z tych wszystkich brałbym S6EP następnie m9.

Dodam jeszcze że za każdym razem gdy oglądam Z3 to bardziej się do niej przekonuje.Natomiast T3 to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Witam, nie chcę zakladać nowego tematu, może tutaj ktoś podpowie

 

Zmieniam abonament w plusie i mam pare telefonów do wyboru : p8 lite, galaxy A5, T3, m4 aqua. Lumii zadnej nie chce gdyż win phone kompletnie mnie nie przekonuje. 

Po takiej analizie laika, najbardziej sensowny wydaje się A5 lub m4 aqua Chciałbym co prawda spróbować duzego telefonu, ale T3 w porównaniu do reszty jest chyba zbyt słaby.  Co byście z tego brali ?

 

Jest jeszcze druga opcja - sprzedaż któregoś z tych telefonów, i kupno używki bądź dołożenie do czegoś ciekawego czego nie mam dostępnego. I tutaj mam dylemat, czy będę widział istotną różnice przy korzystaniu z telefonu (codziennie ~2-3h internetu, troche zdjęc , zadnych gier) jeśli dołoże do jakiegoś starszego flagowca ? Z wyglądu podoba mi się z3 ale dużo słyszałem dobrego o chińskim 1+1 - ale tu nie mam zaufania do nieznanego mi producenta. Dzieki za porady :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, m4 byłby spoko gdyby nie ta pamięć. P8 ma dualsim który obecnie nie jest mi niezbędny natomiast z czasem może się przydać, natomiast miałem go w dłoni i troche nie podoba mi się menu. W zasadzie jestem przekonany już do A5, teraz tylko zastanawiam się czy warto dokładać przy moim wykorzystaniu tel. do starszego flagowca - np. właśnie Z3

Co z tymi chińskimi ? Opinie z techina jakoś nie są dla mnie wiarygodne, wyglądaja na fanatyków chińskich urządzeń, ale być może się myle :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...