Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Jeżeli cofamy się o te powiedzmy ~7 lat , to muszę wam powiedzieć,iż kolosalne wrażenie w tamtym czasie robił na mnie SE K800i,to był dopiero obiekt pożądania,widok tego sprzętu w gablocie wywoływał u mnie efekt "wow",dzisiaj już żaden telefon nie robi na mnie takiego wrażenia :D

 

:)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli cofamy się o te powiedzmy ~7 lat , to muszę wam powiedzieć,iż kolosalne wrażenie w tamtym czasie robił na mnie SE K800i,to był dopiero obiekt pożądania,widok tego sprzętu w gablocie wywoływał u mnie efekt "wow",dzisiaj już żaden telefon nie robi na mnie takiego wrażenia :D

 

:)

Kupiłem se go jak byłem chyba w 6 klasie podstawówki za 700zł 

Szpan był  8-)(wciaż mi służy opera+palringo)

a i lampa błyskowa to super majstersztyk wciąż mocna zdjęcia w ciemnym pokoju to nie problem :)

Dawniej dało rade lampe a tera na ledzie oszczędzają :/

 

 

 

U mnie efekt wow i efekt I am JEALOUS wywoływał Se k750i. k800i to była tylko ulepszona, nowsza wariacja a prawdziwym prekursorem był k750i właśnie. Mp3, karty sd, świetny aparat... dioda led... Cud, miód i orzeszki

a nie memory stick ? ;)

Edytowane przez Kiciuk
Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 ma głównie zachwycać aparatem ;)

Wolę jednak prawdziwą lustrzankę z wymiennymi obiektywami oraz porządną optyką niż to coś. No i cena powala - w tej kwocie naprawdę kupię porządniejszy sprzęt do robienia zdjęć niż to coś z Windows Phone 8.

 

 

 

A co do wad Windows Phone dodałbym jeszcze brak możliwości wyłączenia autoobracania ekranu.

W 7.5-7.8 tego nigdy nie będzie a w 8.0-8.1 może będzie a może nie.

 

 

 

 

 

 

 

 

EDIT -

w tamtym czasie robił na mnie SE K800i,to był dopiero obiekt pożądania,widok tego sprzętu w gablocie wywoływał u mnie efekt "wow",dzisiaj już żaden telefon nie robi na mnie takiego wrażenia :D

Moja żona miała dokładnie ten telefon i chyba gdzieś jeszcze leży w szufladzie. Chyba zaniosę go do Plusa ;) Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Też miałem k750i, fantastyczny telefon praktycznie bez wad.

brak oficjalnej aplikacji Youtube ;)

 

...matko jak to wszystko się pozmieniało :) dzwonki polifoniczne, logo na ekranie (pamietam jak SMSy sie wysylalo zeby zmienic logo w Nokiach), i CENY polaczen i SMSow... puszczało się "dzynki" do ludzi bo SMS 3zł kosztował :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Igorrodz - co jest lepsze Radio czy Gazeta? Gazeta, w Radio nie zawiniesz śledzia.  :) :) :)

 

Lustrzanka jest potwornie droga, obiektywy, body. Sam widziałem jak moi znajomi z lustrzankami przegapiali fajne momenty - bo miał założony obiektyw "długi" a tu coś się dziąło blisko i potrzebny był "portret" - a ja wyciągalem komórke i szybko robiłem zdjęcie :) :)

Pewnie, ze ani telefon, ani kompakt nie może się równać z lustrzanka - ale smartfon ma jedną ZALETĘ - zawsze go mamy przy sobie, a lusrzanke nie. Nie wiem jak TY - ale ja na codzień nie noszę lustrzanki i dwóch obiektywów :) a telefon mam zaawsze.

A że robią coraz lepsze aparaty w komórkach ? Cóz - jeszcze do nie dawna nosiłem mały, lekii i płacki apart kompaktowy, dziś nie musze bo mam równie dobry aparat w komórce. I to jest cel - wyeliminowanie kompaktów.  Telefon nigdy nie dorówna lustrzankom - nie o to chodzi.

 

Ja używałem Pager'a - pamieta z Was ktoś takie cudo? Jeszcze przed komórkami z Centrtela. Dzwoniłeś na centralę dyktowałeś tekst - pani go wklepywała i po chwili na Pagerze się pokazywł. Naj fajniej było jak ktoś wysyłal tekst : Zadzwoń do mnie. Bez Nazwiska czy numeru. :) Mój pierwszy telefon Benefon Delta - jedyne dzwonki jakie miał to kilka melodyjek i SMS'y i tyle. :) To były czasy.

Link to post
Share on other sites

Wolę jednak prawdziwą lustrzankę z wymiennymi obiektywami oraz porządną optyką niż to coś. No i cena powala - w tej kwocie naprawdę kupię porządniejszy sprzęt do robienia zdjęć niż to coś z Windows Phone 8.

 

 

 

to sobie kup. Nikt nie reklamuje tego jako lustrzanki wiec nie wiem czemu do takiego sprzętu porównujesz. To tylko telefon z dobrym aparatem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wolę jednak prawdziwą lustrzankę z wymiennymi obiektywami oraz porządną optyką niż to coś. No i cena powala - w tej kwocie naprawdę kupię porządniejszy sprzęt do robienia zdjęć niż to coś z Windows Phone 8.

Jak można porównywać Lustrzankę do telefonu. To jakby porównywać Telewizor CRT z Plazmą lub "Smart TV".

Link to post
Share on other sites
To tylko telefon z dobrym aparatem.

(imo) A na co taki aparat w telefonie (smartfonie)? Imo to bez sensu - jak ktoś chce dobrego zdjęcia to robi lustrzanką a jak słabszego to coś zdecydowanie  tańszego niż 2700zł zrobi mu nie gorsze fotografie... znaczy się na tyle wystarczająco dobre, że nie potrzeba wydawania kasy na taki zbędny gadżet. No, chyba że brać smartfona z aparatem o matrycy 38Mpix aby mieć +100 do lansu oraz + 200 do prestiżu na dzielnicy :P

Link to post
Share on other sites

Igorrodz,   JA też bym tego nie kupił bo o połowę taniej można kupić smarta z naprawdę porządnym aparatem  ( zatem w pełni siez tobązgadzam) ale jest popyt to i jest podaż. Jak kogoś stać i ma taki kaprys to niech kupuje.. Nie ma co tu dywagować niepotrzebnie w kwesti opłacalności bo zależy ona tylko i wyłącznie od naszego portfela i własnego widzimisie.

Link to post
Share on other sites

(imo) A na co taki aparat w telefonie (smartfonie)? Imo to bez sensu - jak ktoś chce dobrego zdjęcia to robi lustrzanką a jak słabszego to coś zdecydowanie  tańszego niż 2700zł zrobi mu nie gorsze fotografie... znaczy się na tyle wystarczająco dobre, że nie potrzeba wydawania kasy na taki zbędny gadżet. No, chyba że brać smartfona z aparatem o matrycy 38Mpix aby mieć +100 do lansu oraz + 200 do prestiżu na dzielnicy :P

A po co większość z nas kupuje tak drogie smartfony, jak przecież Lumia 520 jest idealna i za 1/5 ceny topowych smartfonów. Jak ktoś chce odtwarzać muzykę to odtwarzacz przenośny, jak nakręcić film to kamera HD, jak pograć to konsola przenośna, jako telefon to zwykły dumbphone sie nada bo bateria pozwoli na dłuższą rozmowę no i do fotek oczywiście lustro. A jeszcze do internetu tablet  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skąd ty te 2700 zł wytrzasnąłeś, skoro L1020 można już teraz dostać za 2400. Do końca roku cena spadnie zapewne poniżej 2000 zł. Nie wiem czemu narzekacie na cenę L1020, skoro to jest jeszcze nowość i tak jak cena prawie każdego smartfona jest przesadzona. SGS4 i HTC One na początku też kosztowały sporo, a teraz HTC One kosztuje poniżej 1700 zł, SGS4 podobnie.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie odpuścić tematu? 1020 jest dla pasjonatów którzy chcą mieć wszystko w jednym miejscu. Jak już się rozpisujecie to proponuję kupić zwykły telefon komórkowy do dzwonienia, aparat do zdjęć, odtwarzacz MP3, PDA lub tablet z 3G, przenośny odtwarzacz DVD, konsole przenośna do gier i laptopa... bo po co komu smartfon.

 

Wysłane z mojego Nexus 7. now Free

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...