Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Hę....siedzę sobie teraz i do łepetyny wpadł mi pewien pomysł.

W związku z tym że dużo lduzi waha się nad danym telefonem to być może warto zrobić jakiś temat o smartfonach kolejno z najwyższej półki,średniej i następnie niższej.Można by opisać najpopularniejsze modele i metodą dodawania/korygowania opsiu wytknąć im wady i zalety oraz zaznaczając to co może być dla jednych wadą a dla drugich zaletą.Wtedy Ci zdezorientowani byliby bardziej obeznani i pytaliby tylko i wyłącznie w razie jakichś specjalnych problemów itp.

Gdy się raz coś takiego zrobi potem z każdym wychodzącym modelem bardzo łatwo będzie dodawać nowe.

Później mozna pomysleć także o podziale na wielkości ekranu gdzie w formie rankingu można by ustawić jaki telefon jest najlepszy za jaką cenę i w jakiej wielkości itp.

Ale nie czarujmy się trzeba by się tym zająć w kilka osób które nie są stronnicze i poddać to powaznej korekcji naszych ekspertów.

Jak się Wam to widzi?Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pomysł nie jest zły, ale musisz znaleźć te kilka osób, które nie są stronnicze i mają inne gusta (np, jedni wolą AMOLED (żywe barwy), a drudzy TFT TN (niższy pobór energii, kolory z wyjątkiem czerni nie są złe)).

 

Myślałem nad czymś takim dla działu audio dla tego forum, ale jestem nieco leniwy. Jeżeli będę mógł pomóc to napisz.

Link to post
Share on other sites

Akurat na eksperta w dziale telefonów nie nadaje się obecnie żadny użytkownik prócz igorrdz.

:wariat: leżę.

 

Jak ktoś kasuje moje posty to proszę o info na pw. Nie życzę sobie zamykania ust, bo się komuś coś nie widzi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hę....siedzę sobie teraz i do łepetyny wpadł mi pewien pomysł.

W związku z tym że dużo lduzi waha się nad danym telefonem to być może warto zrobić jakiś temat o smartfonach kolejno z najwyższej półki,średniej i następnie niższej.Można by opisać najpopularniejsze modele i metodą dodawania/korygowania opsiu wytknąć im wady i zalety oraz zaznaczając to co może być dla jednych wadą a dla drugich zaletą.Wtedy Ci zdezorientowani byliby bardziej obeznani i pytaliby tylko i wyłącznie w razie jakichś specjalnych problemów itp.

Gdy się raz coś takiego zrobi potem z każdym wychodzącym modelem bardzo łatwo będzie dodawać nowe.

Później mozna pomysleć także o podziale na wielkości ekranu gdzie w formie rankingu można by ustawić jaki telefon jest najlepszy za jaką cenę i w jakiej wielkości itp.

Ale nie czarujmy się trzeba by się tym zająć w kilka osób które nie są stronnicze i poddać to powaznej korekcji naszych ekspertów.

Jak się Wam to widzi?Pozdrawiam.

daj spokój. Chciałem tak zrobić ale na tym forum same dzieci są... (ja chcę tylko pomóc bo troszkę się znam na mobilnych urządzeniach z racji mojego zawodu) Tutaj krytyka dla samej krytyki tu jest propagowana. Przekrecanie twoich słów, wycinanie twoich wypowiedzi z kontekstu żeby tylko swoją tezę poprzeć i skrytykować cię i to co mówisz. Pokażesz rzetelnie jakiś model i zaraz będziesz miał rzeszę ludzi krytykujacych ten telefon, sposób opisania, ciebie... a na koniec ci napiszą że cię Apple przeplacil... gra nie warta świeczki.

 

Najbardziej propagowane jest jednak tutaj pisanie dla samego pisania (stąd ludzie mają 3000+ wpisów a ich wypowiedzi generalnie kupy się nie trzymają)... odpowiada sie na ostatni post nie czytajac poprzednich... w wypowiedziach co rusz musisz sam siebie cytowac zeby osobie z ktora dyskutujesz pokazac ze to co ona do ciebie mowi zostalo juz w tym temacie kilkukrotnie poruszone...

 

Moderatorzy zwracają uwagę na łamanie regulaminu i to jest OK, ale powinni więcej pilnować żeby tematy się nie dublowały... przykład? "Topowe smartfony" - nt wyboru: HTC One vs SGS4 vs Xperia Z jest tyle tematów tu że głowa boli...

Dlaczego o tym mówię? Załóżmy że zrobisz temat o smartfonach - gwarantuję, że za chwilę zginie zakopany w innych dublujących się co rusz tematach... a jeśli nie (np podpiety bedzie) to komentarze krytykujące twój opis modeli, wmawiające ci stronniczość poprostu cie zniechęcą.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

:wariat: leżę.

 

Jak ktoś kasuje moje posty to proszę o info na pw. Nie życzę sobie zamykania ust, bo się komuś coś nie widzi.

Najwyraźniej mają powód. Z resztą nie rozumiem skąd ten ''śmiech'' . Prawda jest taka, że tylko i wyłącznie Igorrdz myśli racjonalnie i dobiera zawsze najlepiej nie to co reszta a tu fanboyów HTC a tam WP8 i iOS.

Link to post
Share on other sites

@Mixtape

Jeśli mają powód, to również mają obowiązek informować o tym użytkownika.

 

Tylko lgorodz? Nie chcę wchodzić już w jakieś niesnaski, bo kogoś będę oceniał.. Ale wiem jedno, nie trzeba długo szukać. Kolega @ArioX czy @up ma większą wiedzę niż moderator o którym mówisz. Obserwuję już od dawna wątki w tym dziale i jest parę błyskotliwych osób, które mają pojęcie w temacie.

 

Oraz wielka prośba - skończ z gadaniem że ktoś jest fanboyem, bo tylko jeden od Apple był. Reszta, w tym ja, czy Ty, zwyczajnie lubimy określone marki i cenimy sobie inne funkcje. Dla przykładu - nigdy nie napisałem, że samsung to gó**o, bo wysiłek innych się szanuje.

Edytowane przez Salem
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Obserwuję już od dawna wątki w tym dziale i jest parę błyskotliwych osób, które mają pojęcie w temacie.
Może i są ale mają za mało postów i plusów oraz nie są ciągle aktywni a tego się wymaga od eksperta.

 

 

 

nigdy nie napisałem, że samsung to gó**o, bo wysiłek innych się szanuje.

 

Co ty powiesz.... 

Link to post
Share on other sites
Może i są ale mają za mało postów i plusów oraz nie są ciągle aktywni a tego się wymaga od eksperta.

powiem szczerze Mixtape - kilka razy już ze soba dyskutowaliśmy i nie raz miałeś rację, jednak wg mnie jesteś osobą która pisze dla samego pisania a nie dla treści (nie czytasz wcześniejszych wypowiedzi - takie moje pierwsze spostrzeżenie na twoj temat)

 

co do w/w cytatu to... albo TY albo Słownik języka polskiego się myli...

 

ekspert - specjalista w jakiejś dziedzinie

 

http://sjp.pl/ekspert

http://sjp.pwn.pl/szukaj/ekspert

 

Jak dla mnie taki człowiek może mieć i 50 wpisów - byle tylko każdy z tych wpisów "trzymał się kupy"

 

 

P.S.

 

 

Akurat na eksperta w dziale telefonów nie nadaje się obecnie żadny użytkownik prócz igorrdz.
rozumiem że mamy to przyjąć na wiarę? Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem są lepsi niż moderator, nie mówimy tu o jakiś postach czy plusach, a o wiedzy.

 No widzisz. Jakoś masz wiedzę a nie masz rangi z wiadomego powodu 

 

 

 

Bo poleca samsunga to sie nadaje. Spoko.

 

Odezwał się wyznawca apple'a...   :facepalm: 

 

 

 

rozumiem że mamy to przyjąć na wiarę?

 

 

A niby nie mam racji ? Niedawno odbył się nabór na ekspertów i ŻADEN powtarzam ŻADEN użytkownik nie nadawał się na eksperta. Ja akurat musiałem zrezygnować ze względów prywatnych.

 

 

PS : Z resztą jak mi pewien mądry użytkownik powiedział 

 

 

z fanboyami nie wygrasz.

 

Przekonałem się o tym jak próbowałem walczyć z Wulfenem i jego dawnym pupilem Kuligiem75. Tutaj widzę to samo ( oczywiście nie mam zamiaru urazić ArioXa ), dlatego kończę dyskusję

 

 

Ave !

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Kolego ja dostałem degradację, więc miałem rangę, która tak pomaga w udzielaniu komuś pomocy.

Proszę, skończ już klepać bzdury.

 

P.S pokaż te lagi na iPadzie lepiej :D

 

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Kłócicie się też o rangę na forum tylko i wyłącznie...chyba że ekspert ma jakieś profity?

Dobrze jakbyście rozwiali ten wątek - wiele by to innym uświadomiło.

 

2 sprawa - nie widzę chętnych co mogliby mi pomóc jednoznacznie...gdyby każdy ekspert wziął 1 model dziennie w sumie by nas było powiedzmy 5-6 to po tygodniu zestawienie mamy prawie pełne - chodzi tylko i wyłącznie o jakieś modele popularne.

Link to post
Share on other sites

Kontunuując temat postu to zastanawiam się czasami jak będzie dalej rozwijał się rynek mobilny.

Czasami sobie myślę, że możemy dojść do punktu kiedy "lepszy procesor" nie bedzie juz potrzebny zwyklemu uzytkownikowi (kiedys z reszta juz o tym pisałem w jakichś kmentarzach do artykułu).

 

Procesory mają to do siebie że wraz z ich rozwojem ich zapotrzebowanie na prąd maleje lub pozozostaje takie same, z kolei ich moc rośnie. Więc teoretycznie dochodzimy do punktu kiedy procesory poprostu nie muszą być lepsze. Co wtedy?

 

Tak sobie myślę że jest kilka scenariuszy:

 

1) Powstaną 2 typy smartfonów (sorry za słowotwórstwo w nazewnictwie): webphone i gamephone (opcjonalnie jakiś mediaphone czy officephone).

Gamephone będzie smartfonem z silnym procesorem przeznaczonym dla ludzi miłujących się w grach (na tym etapie urządzenia typu PS VIta straciłyby sens istnienia... o ile już dzisiaj nie straciły mimo znacznej przewagi graficznej nad smartfonami).

Webphone byłby smartfonem którego moc wystarczałaby na korzystanie z internetu czy podstawowych czynności jak sprawdzenie maila, posłuchanie muzyki itp Miałby on jednak dużą przewagę nad gamephone w postaci baterii trzymającej kilkakrotnie dłużej.

 

2) Zacznie się "cudowanie" (o ile już się nie zaczęło) - mam na myśli produkowanie smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami, glass-phonów (jak Google Glass - ta koncepcja mi się bardzo podoba), czy smartwatch'ów (Samsung Galaxy Gear).

 

Sam jestem ciekaw jak Wy to odbieracie i jak myślicie, że rynek mobilny się będzie rozwijał. Smartfony stają się "nudne" - już nie są taką "nowinką" jak kiedyś - stają się czymś "zwyczajnym" dlatego ja uważam że scenariusz 2) to kwestia roku, może 2 lat.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Procesory mają to do siebie że wraz z ich rozwojem ich zapotrzebowanie na prąd maleje lub pozozostaje takie same, z kolei ich moc rośnie.

Zauważ jednak, że są pewne granice zmniejszania procesu technologicznego - zatem producenci będą musieli wymyślić CPU/GPU dla smartfonów całkowicie nowego typu - inaczej rozwój zatrzyma się w miejscu. A będzie on szedł ponieważ programiści zaczną pisać coraz bardziej wymagające gry o kiepskiej optymalizacji (dokładnie jak w zwykłych pecetach) oraz producenci będą ciągle szukali nowego zysku - zastój = brak zysków...


 

 

Smartfony stają się "nudne" - już nie są taką "nowinką" jak kiedyś - stają się czymś "zwyczajnym"

Chipy wbudowane w... hmmm.... ubranie a może i w ciało ludzkie? Telefonować będziemy bez fizycznej komórki (smartfona) a grać na konsolach nowego typu (tu nie umiem jeszcze wymyślić, co to będzie i jakie to będzie).

Link to post
Share on other sites

Przenośne konsole typu PS Vita nie straciły swojego sensu z prostej przyczyny - na takim PS Vita gra się znacznie wygodniej niz na smartfonie. Alternatywą jest gadżet, który będzie można przymocować do smartfona, aby mieć zwykłą konsolę. Ale to jest po prostu przebranie smartfona za konsolę.

 

Co do pierwszej opcji - gamefony już są, a mianowicie flagowce. Obecny wyścig kto będzie miał lepszy procesor i grafikę pozwala na grę w coraz lepsze, bardziej wymagające gry. Webfony to są smartfony z niższej półki i nimi pozostaną, ponieważ jeszcze nie stosuje się baterii nowszej generacji/typu. Jeżeli takie baterie się pojawią to tęż nie wiemy, czy będzie opłacalne włożenie jej do slabego smartfona - SGSII z 3x lepszą baterią i nieco ulepszonymi podzespołami za 2000 zł? Lepiej zainwestować w powerbank, który starczy na kilka ładowań, a nie jest przesadnie drogi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...