Skocz do zawartości

Najlepszy procesor do danej płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam, swoje pytanie stawiam czysto teoretycznie, żeby dowiedzieć się, czy w odległej przyszłości wystarczy mi zmienić procesor, czy będę już musiał zmieniać razem z płytą główną.
A więc jaki najlepszy procesor mogę włożyć do tej płyty głównej: Gigabyte GA-EP35-DS3L/S3L? Czy np. taki i7 można tam włożyć?
Powtarzam, pytanie jest czysto teoretyczne, bo zanim ja będę zmieniał procesor to minie jeszcze z pół roku, jak nie rok, jak nie więcej http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_zeby.GIF
Pozdrawiam http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_usmiech2.GIF

Link to post
Share on other sites

aha, to wyjaśnie w takim razie, najmocniejsze co do tej płyty wciśniesz to jakiegoś quada, polecam q6600, można dostać do 250 zł, absolutnie to nie jest przyszłościowa płyta, i doradzam wymienić, albo oddać do muzeum, jeszcze chipset p35 to technologia ze sputnika 



jeszcze zapytam jaki procesor obecnie posiadasz? bo możę się okazać że żadna zmiana nie ma sensu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

to nie wiem czy w ogóle na quada się opłaca wymieniać, zależy czy grasz i w co, w gry do 2009 roku to ten E8400 bije quada silniejszym rdzeniem, w nowości i tak nie zagrasz na quadzie bo mimo 4 rdzeni za słaby będzie, natomiast jeżeli pracujesz na komputerze to zmiana na q6600 będzie owocna 



jak chcesz maksymalnie przykozaczyć to q9650, to najmocniejszy procesor do tego socketu, ale kosztuje on do tej pory taką kasę że kupiłbyś phenoma 965 i płyte za niego

Link to post
Share on other sites

No właśnie :)

Ale w takim razie, żeby ujżeć pełnię możliwości tej gry, to jeszcze będę musiał poczekać sporo czasu, zanim nie zmienię, bo zmiana płyty, to już praktycznie zmiana całego kompa: płyta, procesor, ram (grafa wtedy jedynie zostanie, bo niedawno zakupiłem GTX 650Ti

Ale dziękuję za szybką i konstruktyną pomoc i trafne odpowiedzi, temat uważam za wyczerpany, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...