Skocz do zawartości

[Q] Obudowa Full Tower w miarę budżetowa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez skame,

Recommended Posts

Ostatnio po kupnie rzekomego szajsu S4 skurczył mi się budżet na przebudowę PC. Mianowicie o 2k...

 

Pytanie: Jaka obudowa w miarę tania (400 - 500 zł chyba że jakaś rewelacja to troszkę więcej)

- Full tower obowiązkowo

- 5+ wentylatorów

- co najmniej 1x 280 chłodnica albo 2x 240

- Firma ( nie chinol jak Aerocool; wiem że to nie chińczyk tylko tajwańczyk )

- Nie fractal design

 

Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez xue9999
Link to post
Share on other sites

Bitfenix troszkę oczo..(rzutny) chociaż ładnie wygląda. Ma on gumki na kable za tace mobo?

CM Cosmos 1000 szary w środku, co wygląda jak sprzed 10 lat, poza tym po prostu jest stara. Nowy cosmos jest świetny ale za drogi.

 

HAF i Phantom OK. Co ma Switch 810 dobrego, że jest warta dopłaty względem Phantoma?

Edytowane przez xue9999
Link to post
Share on other sites

Kolor tego Bitfenixa jest dobrany na szybko i jest z czego wybierać u nich jeśli chodzi o kolory i tak ma przepusty gumowe . Jeśli chodzi o Switcha 810 to ma duże możliwości jeśli chodzi o LC i jest świetnie zaplanowany i da się wyjąć dolny kosz na dyski nie wyjmując górnego co pozwala na zamontowanie 240 na dole . Z tego co wiem gtxxor ma zamontowane w nim LC ;) 

Link to post
Share on other sites

Może weź coś tańszego? Cooltek Antiphon ostatnio robi rewolucję na rynku.

Proszę o nie spamowanie z miditowerami, nie po to sprzedaje Zalmana Z11 Plus żeby kupić jeszcze raz małe ścierwo.

Link to post
Share on other sites

a po kiego czorta Ci buda w standardzie XL-ATX? Wielkie to i drogie i jeśli nie będziesz miał płyty min e-ATX lub wyrąbistego chłodzenia wodnego - strata miejsca.

 

Weź i przyjrzyj się tej budzie.

 

http://www.morele.net/obudowa-in-win-grone-big-tower-z-oknem-czarno-szary-iw-bx141gr-one-grey-w-552612/

 

Masz duże okno, bardzo dobrą jakość, możliwość wsadzenia na sufit 360mm rada a na spód (jakby było mało) kolejny 240mm. Włożysz w nią najdłuższą kartę graficzną. Może nie jest najpiękniejsza ale u mnie sprawdza się świetnie z GTX680 a spasowanie rada 360 to była betka. Jedyne co ją różni od obudów wyżej to format E-ATX. Buda jest typu full tower i mało której rzeczy do niej nie wsadzisz. Sam miałem Zalmana Z9 plus i uważam, że zalman może INwin buty czyścić.

Link to post
Share on other sites

everest, zdecydowanie za droga i brzydka.

 

lord nikon, ładna mało słyszałem o tej firmie. jakość wykonania jest wysoka? Chciałbym też wdmuchiwanie z boku wentylatorem póki będzie AC. Generalnie prezentuje się rewelacyjnie, chociaż jestem bardziej przychylny CM Storm Trooper.

 

Co sądzicie o HAF 932 Advanced?

Edytowane przez xue9999
Link to post
Share on other sites

everest, zdecydowanie za droga i brzydka.

 

lord nikon, ładna mało słyszałem o tej firmie. jakość wykonania jest wysoka? Chciałbym też wdmuchiwanie z boku wentylatorem póki będzie AC. Generalnie prezentuje się rewelacyjnie, chociaż jestem bardziej przychylny CM Storm Trooper.

 

Co sądzicie o HAF 932 Advanced?

 

Na jednym boku ma pleksi więc wentylatora nie uświadczysz ale ma chłodzenie backpate procesora. Jakoś wykonania jest wysoka, choć po prawdzie, każdy szuka co innego, ja szukałem czegoś co jest długie da się zamontować bez problemu dwa rady, a w przyszłości będzie baza na SLI.

 

Wiesz jak chcesz wydawać kasę na CM to jasne. Mnie bardzo ucieszyła cena Inwin'a, który jest popularny w Azji i teraz wchodzi na rynki europejskie. Ja sam bardziej szukałem czegoś skalarnego, też żeby to było porządnie wykonane i miało możliwości. Jasne CM czy NZXT to giganci ale w większości przypadków albo budy mi się nie podobają albo po prostu są naładowane idiotycznymi bajerami które kosztują (plus cena nalepki producenta). Miałem Zalmana i mam teraz inwin'a. Różnica jest kolosalna. Buda jest sztywna, porządnie wylakierowana i nic nie odpada jak z zalmana i na pewno lepiej wygląda.

 

Tutaj możesz sobie ją pooglądać.

http://www.inwin-style.com/pd_info.php?id=260#

 

Swego czasu też zastanawiałem się nad CM Stormtropper ale odpuściłem. Miałem zalmana i wentyle a boku obudowy to nieporozumienie. Syfi się to na potęgę a wiele nie chłodzi bo jeśli ciągniesz powietrze z zew to powietrze na plastrze miodu zaczyna świszczeć. W budzie najważniejszy jest przeciąg a jeśli masz z boku siatkę to powietrze będzie uciekać i zachowywać się dość nieobliczalnie. Ja tam wolę ciągnąć chłodne powietrze z przodu a wypychać je góra i tyłem (bo ciepłe powietrze i tak pójdzie do góry).

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

Jakich gumek na kable?? Przecież ma gumowe przelotki na kable. Chyba że chodzi ci o oplot na kable. Można dokupić ale nie w inwin. Gdzieś widziałem opis jak ludzie przerabiali to w innych obudowach.

 

http://i48.tinypic.com/qqtjf6.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...