Skocz do zawartości

HD3850 -> HD5670

Recommended Posts

Wiem wiem, pomysł lekko szalony, ale w tym szaleństwie jest metoda.

Plan: sprzedaję teraz moją kartę (150-160zł) dokładam do HD5670 od Sapphire. W sumie wydajnościowo jestem do przodu, bo HD3870 jest w tyle za 5670. W wakacje kupię sobie 5770/5830 a 5670 sprzedam pewnie za nie najgorszą sumkę (w końcu DX11 jest, to ludzi przyciąga). W sumie to z nowego API też mozna skorzystać (w720p da radę) a ciszej będzie i mniej głośno :o Plan inspirowany moimi zmianami procesorów i RAM, niby debilnymi, ale zawsze jakoś tak się składało, że niskim kosztem robiłem kolejny upgread :)

Gość DANNY_79

Zgadzam się z nickiem. Poczekaj, dozbieraj szmalcu i kup raz, a dobrze. To tak jakbyś miał malucha, kupił teraz forda fokusa, bo za 3 miechy chcesz kupić merola (sic!! porównanie czysto przykładowe :o).

Stracisz na tym i po co Ci to!

• 3 tygodnie później...

Nie kupuj 5670, poco masz tracić na wartości (kupujesz za 400zł, sprzedajesz za 320zł). Lepiej czekaj i męcz się na 3850, a do wakacji może uda ci się wyciągnąć na 5850.

Twoja decyzja my Ci tylko radzimy jak zrobić :)

Pozdrawiam

Gość Kotecek

Ja to myślę, ze zamiana 3850 na 5670 to jest mało opłacalne i to bardzo mało, ze wglęu na małą różnicę wydajności. 5670 chyba można porównać gdzieś do 8800GT, jak widziałem w jednym z testów, a ten przecież dużo szybszy od 3850 nie był. Zresztą 3850 słaba kartą nie jest i chyba można na niej grać przyzwoicie i w między czasie dozbierać do czegoś co będzie dawało jakąś konkretniejszą różnicę... np: 4870, 4890 a z nowej serii 5770, 5830 lub 5850.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tak. W 2007r. z przymusu zmieniłem GeForce 6600 na GeForce 6800XT (ten pierwszy trochę się zepsuł) i zyskałem tym samym jakieś 30% może 40% wydajności za 250 PLN. Różnicę dało się zauważyć ale była ona kosmetyczna. W TDU wtedy grałem i po przesiadce było nieco płynniej. Natomiast jak coś chodziło o d... na 600 to na 6800XT też chodziło do... w STALKERA na 3/4 detali nie dało się grać w niektórych miejscach... I teraz myślę, ze to lepiej było dołożyć 150PLN i brać 6800GT, 6800GS lub ewentualnie 7600GT co by odczuć jakiegoś konkretniejszego kopa. Pod koniec roku był 8800GT i do dzisiaj lata wszystko :)

Dobra, dobra, już mi przeszło :) Doczekam do wakacji i kupię 5770. Moja karta sprawuje się zaskakująco dobrze (ostatnio nowy Aliens w 720p i max detale) ale w niektórych grach zaczyna dostawać zadyszki, bo 256MB pamięci to trochę za mało do FullHD...

Mam wprawdzie jeszcze jeden pomysł wiążący się z mordowaniem się chwilę na integrze, no ale to już inna bajka :co:

Gość Kotecek

pierwszy trochę się zepsuł

no Ciekawe :co:

Taki mam styl pisania/wypowiadania się po prostu. Wiatraczek przestał się kręcić i zaczął strasznie buczeć, to żeby nie inwestować w nowe chłodzeni, to sprzedałem 6600 kumplowi a kupiłem na szybko 6800XT

Lorduś -> zmiana na 5770 wg mnie jest dużo lepszym pomysłem :)