Skocz do zawartości

OC 7970 vapor-x


Recommended Posts

Witam. 

Tak jak w temacie interesuje mnie OC karty 7970 Vapor-x.
zalezy mi na linku do jakiegoś poradnika zaufanego lub na radach od was.
interesują mnie takie wiadomości jak potrzebne programy do testow, temperatur, i krok po kroku co robić aby uzyskać stabilne OC, z góry dziękuje za wszelakie informacje. 

Zasilacz : ocz zt 750

Obudowa Haf 932
procek : i5 3570k

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

DO OC będą potrzebne:

- MSI Afterburner, którego polecam odblokować:http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/

 

lub Sapphire Trixx ( program do samego OC jest w porządku, niestety ma problem z wczytaniem własnego profilu kontroli wentyli)

 

- HW Monitor, do sprawdzania temperatur, chociaż w w/w  programach temperatura także jest pokazywana.

 

- MSI Kombustor lub 3Dmark 11 do sprawdzenia wstępnej stabilności karty (benchmarki bardzo słabo radzą sobie z wykrywaniem niestabilności karty, no chyba że naprawdę przesadzimy z OC)

- Gry:

*na silniku studia "Square Enix" np. Slepping Dogs -  Wbudowany benchmark w grze doskonale się nadaje do testu stabilności.

Najczęściej w ostatniej scenie benchmarka okazuje się czy karta jest stabilna czy nie, na tym benchmarku podkręcałem swoją kartę i nie musiałem martwić się o brak stabilności w każdej innej grze

- gry na silniku Cry Engine czyli seria Crysis ( na tej grze testowałem podkręcone pamięci VRAM karty graficznej)

- na silniku Frostbite2 na którym bazuje battlefield 3

Stabilność karty zawsze testuj w grach, gry które podałem bardzo dobrze pokazują czy karta jest stabilna czy tez nie, poprzez bardzo "wyczulone" silniki.

 

- kolejnym programem który wg. mnie zakańcza OC to Furmark, przydaje się tylko do skatowania karty i sprawdzenia jak chłodzenie sobie daje rade po OC oraz ułatwia ustawienie % wentylatorów do temperatury osiągniętej przez GPU.

 

Podkręcasz na początek rdzeń np o 50-75MHz, testujesz, jeśli karta jest stabilna to podbijasz taktowanie.

Jeżeli nie jest stabilna to dodajesz vcore np. 0.005v i testujesz - jeśli karta jest stabilna to kręcisz dalej jeśli nie to dalej podnosisz napięcie o 0.005v i tak w kółko...

Z pamięciami jest łatwiej bo nie ma vcore, ile z nich wyciśniesz tyle jest ich max OC.

Edytowane przez Hezen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...