Skocz do zawartości

Najlepszy monitor do gier za 800-1000zl


Recommended Posts

Witam.

 

Chcialem prosic o opinie i  propozycje co do doboru najlepszego mozliwego monitora do gier za te cene.

 

Liczy sie dla mnie aby byl:

 

24'

 

Z Regulacja wysokosci

 

Dobry obraz

 

Mozliwie bezawaryjny gdyz zamierzam na nim grac kilka dlugich lat a nie po 2-3-4 wymieniac bo sie zepsul 2 dni po wygasnieciu gwarancji.

 

Nie niszczyl wzroku (chcialem kupic u2312hm lub u 2412m ale dowiedzialem sie ze maja wysoki poziom niebieskiego czy czego tam i  przez to strasznie raza oczy a moga nawet uszkodzic wzrok i do tego sa niezwykle jasne co rowniez jest zle oraz ze sa przewidziane do biura gdzie jest jasno a nie do domu wieczorem ze slabym oswietleniem oraz ze w ogole sa do niczego i sie nie nadaja)

 

Input lag oraz czas reakcji matrycy sa drugorzedna sprawa gdyz z doswiadczenia wiem ze roznice sa nie duze (gram na starym i slabym monitorze i wciaz daje rade ludziom na poziomie narodowym) Dlatego jesli moge dostac monitor o powyzszych wlasciwosciach za rozsadna cene a nawet z wiekszym czasem reakcji to sie nie obraze.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie niszczyl wzroku (chcialem kupic u2312hm lub u 2412m ale dowiedzialem sie ze maja wysoki poziom niebieskiego czy czego tam i  przez to strasznie raza oczy a moga nawet uszkodzic wzrok i do tego sa niezwykle jasne co rowniez jest zle oraz ze sa przewidziane do biura gdzie jest jasno a nie do domu wieczorem ze slabym oswietleniem oraz ze w ogole sa do niczego i sie nie nadaja)

 

tak są za jasne, jak w zasadzie wszystkie z tej półki - lampka na biurko i/lub światło w pokoju, ale poza tym to jedna z lepszych opcji w budżecie, tzn U2312HM, zobacz jeszcze BenQ GW2460HM, najlepiej oba w sklepie

Link to post
Share on other sites

Ten Benq niema regulacji wysokosci z tego co widze w specyfikacji czyli odpada... Tez mialem wrazenie ze te delle sa najlepsze...

Czyli co niema dobrej TNki albo VA ktore (regulacja wysokosci) jak zakladam nie sa tak niszczace dla wzroku jak te delle?

Bardzo dlugo szukalem oczytalem sie opinii i recenzj i dlatego przyszedlem na to forum aby prosic o pomoc bo sam juz nie potrafie wybrac kazdy mowi co innego. Slyszalem ze  samsungi sa  super no to ide szukac samsunga i widze opinie ze  samsungi sa na slabej matrycy. Slyszalem ze delle sa  dobre to szukam della to sie dowiaduje ze swieca sie jak male reaktory atomowe i niszcza wzrok..  Ezio sa dobre ale ezio sa na matrycy szajsunga, Delle sa dobre ale delle sa na matrycy LG ,ktora ejst budzetowa.. Rece opadaja naprawde..

Moze jeszcze jakies opinnie? Moze z wlasnego doswiadczenia polecilbys jakies monitory ktore sam masz? Naprawde niema nic lepszego niz te delle?

 

Chcialem dodac ze jak narazie jedynie LG reklamuje sie jako tworca monitorow przyjaznych dla oczu ze niby sie tak nie mecza etc. Mozna w to cokolwiek wierzyc?

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

 

 

Slyszalem ze  samsungi sa  super no to ide szukac samsunga i widze opinie ze  samsungi sa na slabej matrycy.

 

takie opinie to sobie można w... buty wsadzić, akurat szajsung matryce robi i robił bardzo dobre, monitorów nie potrafią lub nie chcą robić porządnych, ale to inna sprawa

 

 

 

Slyszalem ze delle sa  dobre to szukam della to sie dowiaduje ze swieca sie jak male reaktory atomowe i niszcza wzrok.. 

 

dell, podobnie jak HP robi tak zwaną 'kasę korporacyjną' czyli monitory do pracy w dzień i/lub jasnych warunkach, i jak pisałem do domowego zastosowania to jest za jasno, niemniej wystarczy nie siedzieć po ciemku, zapalić sobie światło w pokoju i jest ok

 

 

 

Ezio sa dobre ale ezio sa na matrycy szajsunga

 

tak szajsunga oraz LG, a niby na jakich miały by być, nikt więcej nie produkuje takich paneli, także daruj sobie permanentnie źrodło takich "rewelacji", tak na marginesie Eizo to jeden z dwóch najlepszych producentów monitorów na świecie

 

 

 

Delle sa dobre ale delle sa na matrycy LG ,ktora ejst budzetowa.. Rece opadaja naprawde..

 

bla bla bla, eizo za 60k też jest na matrycy LG i co? myślisz, że ta matryca to ma aż takie znaczenie w monitorze? jak się domyślasz nie ma

 

 

 

Moze z wlasnego doswiadczenia polecilbys jakies monitory ktore sam masz? Naprawde niema nic lepszego niz te delle?

 

no ja mam della, dwa w sumie, kupione w 2009/2010 i na tamten czas nie miały w zakładanym budżecie konkurencji, teraz wziąłbym raczej co innego, ale mniejsza o to, do 1k nie ma za bardzo opcji, nie da się za takie pieniądze wyprodukować niczego porządnego poza TN

 

rzuć okiem na te tematy

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz. Czy wszystkie matryce swieca tak samo mocno i psuja wzrok tak samo? Czy np tn albo va  psuje ten wzrok mniej?

 

Powiedz jeszcze czy poza modelami podanymi w temacie ktory poleciles sa jeszcze jakies? Niech bedzie nawet matryca tn czy tam va ktore podobno sa gorsze od ips aby byla do 1k zl i naprawde dobre do grania..

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy wszystkie matryce swieca tak samo mocno i psuja wzrok tak samo?

 

matryce nie świecą, to podświetlenie świeci, obecnie są to LED, ale da się trafić starsze konstrukcje na CCFL

 

 

 

Czy np tn albo va  psuje ten wzrok mniej?
 

 

źle zrobiony monitor będzie psuł wzrok niezależnie od zastosowanej matrycy, analogicznie dobry nie będzie 

 

 

 

Niech bedzie nawet matryca tn czy tam va ktore podobno sa gorsze od ips aby byla do 1k zl i naprawde dobre do grania..

 

na liście polecanych modeli zwróć uwagę na te opisane jako 'gamingowe' każdy z nich się dobrze nada do gier, ale jak chcesz coś porządnego i dobrego do gier to czeka cię Eizo FS2333

Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to ten eizo wszyscy polecaja musi wiec byc najlepszy ale to wydatek dodatkowych 300 zl zatem to juz hardkor ja  i tak naciagnalem budzet z 800 (bo slyszalem ze nic porzadnego za tyle niema) do tysiaca. W kazdym razie dziekuje za pomoc jeszcze popatrze, sam tez szukalem dalej i znalazlem takie modele czy ktorys z nich bylby lepszy niz te na liscie lub te delle tak polecane przez wiekszosc u2312hm i u2412m?

 

http://www.iiyama-monitors.co.uk/products/B2481HS-B1.aspx

 

http://proline.pl/?p=IIY+B2480HS-B1

 

http://www.iiyama-monitors.co.uk/products/B2480HSU-B1.aspx

Link to post
Share on other sites

Dobra dzieki za wszystkie porady musze przyznac ze sam po przeczytaniu wielu recenzji i porad oraz ocen sklanialem sie do tych delli. Jeszcze ostatnie pytanie.. Szybkosc reakcji matrycy oraz input lag nie maja dla mnie tak duzego znaczenia jak obraz  czy  roznice miedzy u2312hm a 2412m sa  na tyle duze aby uzasadniac kupno tego drozszego modelu? Chodzi mi zarowno o kolor,kontrast ogolnie jakosc obrazu jak i  o fakt ze wydaje mi sie iz na wiekszym monitorze obraz bedzie wiekszy czyli bedzie przyjemniej sie ogladalo wszystko. Slyszalem ze wiele gier nie obsluguje wlasciwie 16:10 a ten drozszy dell wlasnie takie proporcje ma zatem czy bede bardziej stratny z nim czy bez niego?

Link to post
Share on other sites

 

 

Szybkosc reakcji matrycy oraz input lag nie maja dla mnie tak duzego znaczenia jak obraz  czy  roznice miedzy u2312hm a 2412m sa  na tyle duze aby uzasadniac kupno tego drozszego modelu?

 

responsywność mają w zasadzie taką samą, natomiast input lag w 23" jest < 1ms, w 24" o ile pamiętam ~20ms czy tam 16

 

 

 

Chodzi mi zarowno o kolor,kontrast ogolnie jakosc obrazu jak i  o fakt ze wydaje mi sie iz na wiekszym monitorze obraz bedzie wiekszy czyli bedzie przyjemniej sie ogladalo wszystko.

 

zgadza się, do tego większa plamka = czytelniejsze czcionki

 

 

 

Slyszalem ze wiele gier nie obsluguje wlasciwie 16:10 a ten drozszy dell wlasnie takie proporcje ma zatem czy bede bardziej stratny z nim czy bez niego?

 

na palcach jednej ręki można policzyć te, które nie obsługują, sam mam 24" 16:10 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...