Skocz do zawartości

Asrock Z77 Extreme 4 - error 55


Recommended Posts

Dzisiaj grając w COD: Black ops 2 Zombie nagle ujrzałem czerwony ekran, a komputer się całkowicie zawiesił. Zresetowałem go, ale usłyszałem tylko kilkukrotne "piknięcie" glośniczka mobo po czym komputer uruchamiał się ponownie. Sprawdziłem kod błedu na wyświetlaczu heksadecymalnym na mobo - było 55 - pamięć nie zainstalowana. 

 

Pomyślałem jak może być nie zainstalowana jak jest zainstalowana i komputer stoi jak stoi od 5 miesięcy czyli od kiedy go złożyłem i wszystko działało jak należy. 

 

Poszukałem na forach i ludzie pisali, że to problem z wygiętym pinem na sockecie procesora przez co nie "widzi" on pamięci. Rozumiem jak ktoś takie coś ma po złożeniu komputera, ale jak się on mógł wygiąć u mnie z powodów widocznych wyżej. Sam się wygiął?

 

Wyjąłem pamięci i najpierw sprawdzałem jedną kość slot po slocie. Działało jak trzeba, więc włożyłem obie kości w to samo miejsce uruchomiłem ponownie i? Działa!

 

Wie ktoś czym mogły byś spowodowane te problemy? Bo takie powody jak wygięty pin socketa czy źle/nie zamontowane pamięci można chyba odrzucić.

 

 

Link to post
Share on other sites

Też taki miałem,i kombinowałem ze slotami ram. Teraz już dłuuugo się nic nie dzieje. A ja wyczytałem ,że Extreme 4 czasem tak mają. Nie ma się czym przejmować ,a piny na procku 100% mamy takie jakie powinny być  :) .

Link to post
Share on other sites

Też taki miałem,i kombinowałem ze slotami ram. Teraz już dłuuugo się nic nie dzieje. A ja wyczytałem ,że Extreme 4 czasem tak mają. Nie ma się czym przejmować ,a piny na procku 100% mamy takie jakie powinny być  :) .

No ale jakiś powód musi być

Link to post
Share on other sites

Ten typ tak ma  :) . Ja powodu nie znalazłem w necie,do serwisu żadnego nie dzwoniłem. Miałem tak raz i juuuż długo nic się nie dzieje. Jak będziesz wiedział co powoduje powyższy "stres" użytkownika asrocka to daj znać.  :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam

Odświeże temat. 6m-c spokoju nic a nic sie nie działo. Dziś włączam komputer jak co ranka. I resety ciągle, kod bledu 55. Pamięci wyciagalem, zminialem porty.....próbowałem chyba wszystkiego. Bez efektu.

Oddawać mobo na gwarancję, czy podpowiecie Mi co jeszcze moge zrobić-sprawdzić.

 

Edytowane przez S3V3N
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...