Skocz do zawartości

Nowy Komputer - Gry i Dom


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Abizer,

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Niedługo mam zamiar kupić nowy komputer do gier. Potrzebne informacje powinny znajdować się poniżej.

 

 

Potrzebne części:                    Jednostka centralna 

Budżet:                                    4500-6100 ZŁ

Przetaktowywanie:                   TAK

Zastosowanie:                         Gry i przeglądanie internetu             

Rozdzielczość:                        1920x1080

Wymagania:                           Cisza  

 

Jeśli chodzi o zestaw:

 

CPU: Intel Core i5 3570K

MB: Jaką płytę główną polecacie? Któraś z tych? 1 2 3

SSD: ?

HDD: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)

Case: Chciałbym, żeby obudowa była cicha i funkcjonalna. Co myślicie o tych? 1 2 3 4

Cooler: Polecono mi taki.

RAM: ?

PSU: Co powiecie o zasilaczach Fractala? Kliknij

GPU: Tutaj mam największy dylemat  :/. Znalazłem takie: 1 2 3

 

Proszę o skonfigurowanie zestawu!

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam.

- Proc ok

- Myslę, że płyta MSI z77 gd 45 powinna wystarczyć do dobrego OC

- SSD Samsung 840 Pro 128GB

- HDD ok

- Ta obudowa jest bardzo fajna,  Filmik z recki- 

- Cłodzenie też moim zdaniem ok, jeszcze może troche droższe BeQuiet Dark Rock Pro 2 ale i ciche

- Ram 8 gb powinien styknąc np corsair vengeance Low profile 2x 4gb 1600 cl9

- cichy zasilacz- be quiet pure power l8 630w-

- GPU brałbym od gigusia, bardzo ciche chłodzenia te windforce. najlepiej poszukaj tych produktów w tym sklepie w którym chcesz kupić i zobacz, ile Ci zostanie na grafe

 

Edit: Ktoś jak zwykle mnie uprzedził, kedy pisałem...

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli już dajemy do zestawu i7 3770k, to warto też zamienić tego GTX'a 660 na 670 od Gigabyte.

 

http://www.saturion.pl/product/159218/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_670_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_OC.html

 

Przykładowa oferta. Trochę dopłacamy, ale wydajność w rozdzielczości FullHD znacznie wzrośnie, a tak jak przedmówcy- Windforce X3 to dobre i ciche chłodzenie.

 

EDIT: No chyba, że jesteś w stanie wyłożyć tysiąc więcej do GTX'a 780 ;)

Edytowane przez classicgamer2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

1. i53570k- to praktycznie i7 3770k bez hyper -threadingu który w grach się zbytnio nie przyda. Jeśli nie zajmujesz sie obróbką filmów, renderingiem to śmiało możesz brać i5- różnica w wydajności jest minimalna a za to w cenie juz nie :P

2. msi z77 GD 45- bardzo popularna i dobra płyta, dobry stosunek cena/jakość, wystaczy do porządnego OC ivy bridge'a.  Spokojnie powinienieś zrobic 4.5 ghz, nie wiem co tu dalej uzasadniać...

3. Samsung 840 pro 128 gb - masz tu uzasadniene http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_samsung_ssd_840_pro_128_gb_najszybszy_z_najszybszych

4. Dysk WD blue ponieważ jest wydajny a przy tym cichszy od wd black (subiektywna opinia )

5. Obudowa CM Storm Scout II Advanced- przsestronna i funkcjonalna, dobrze wykonana, zapewnia dobrą wentylację, porządek z kablami no i możesz sobie ja łatwo przemieścić, ładna też jest :P

Chłodzenie BQ dark rock pro 2- wentylatory silent wings zapewniają bardzo dobrą kulturę pracy, dwuwieżowy radiator znakomicie odprowadza ciepło...

6. BQ Pure Power L8 630- bardzo cichy, modularny, na 12v ma 564W co powino spokojnie wystarczyć z dużym zapasem do tego zestawu

7 Co do GPU to powiem tak: HD 7970 GHZ , GTX 680, GTX 670, GTX 660 SLI. Wyżej do full HD na ten czas moim zdaniem nie ma co sie pchać. Radeon niby najwydajniejszy z TYCH pojedynczych kart , ale radkami to jest tak, że są potwierdzone informacje na temat rzekomego zwiększania wydajności kosztem obrzynania gier z detali. GTX 680- wiadomo, mocna ale wg mnie nieopłacalna, ale jak ktoś ma kasę to oczywiście, jak najbardziej :) GTX 670- trochę słabsza, ale jest przecież OC a te karty mają potencjał do osiągania progu referencyjnych 680-tek. GTX 660 sli- teoretycznie najwydajniejsze rozwiązanie, jeśli nie wystąpią żadnie problemy z  SLI w grach. DLA SIEBIE wybrałem 670- tkę z wyżej wymienionych powodów i jestem bardzo zadowolony. Gry śmigają, jest cicho- czego chcieć więcej. Jeśli chodzi o ram to w tej chwili każdy producent zapewnia  dobrą jakośc swojego produktu.Jak pisałem, 8gb 1600 cl9 nnajlepiej low profile - wybierając szybsze, z mniejszym CL i tak nie będzie różnicy w grach, jedynie w smarkach

Ten zasilacz od fractala ma dobre parametry, jednak okupione jest to wyższą ceną. Ja skłaniałbym się do wybierania produktów o dobrej relacji cena/ jakość, wydajność ponieważ w wielu przypadkach tańsze produkty zaspokoją potrzeby uzytkownika i nie ma sensu wydawać więcej, ponieważ oprócz ubytku pieniedzy w portfelu ZAUWAŻALNYCH, praktycznych (nie cyferkowych na plakietce ) różnic nie będzie.

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up Generalnie to co ja napisałem, ram wsio rawno jakiej firmy, low profile żeby był

 

Co do grafiki: http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/karty-graficzne/2012/06/gtx680-vs-gtx670-czyli-ile-warte-jest-nasze-500-zlotych.aspx

 

Zawsze można zaoszczędzić parę złotych. Chłodzenie drogie ale jak komuś zalezy na ciszy to to bardzo dobry wybór. Generalnie karta, cooler CPU i zasilacz ciche będą. W budzie mach chłodzenia ok.17 cm tak że BQ powinien wejść

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Nie spamować!

Dla Twojej wiadomości- kolega Misiu71 praktycznie powtórzył moją propozycję, po czym edytował post i wyszło na to, że ja napisałem 2 razy to samo. Wybór podzespołów uzasadniony- napisz co bierzesz w końcu zamiast pouczać :P

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...