Skocz do zawartości

Komputer dla gracza - 4k-6k zł


Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu noszę się z porządną wymianą dotychczasowego komputera, który był upgradowany "na potrzebę", część po części, gdy coś już kompletnie zdychało. Obecnie prezentuje się następująco:

 

PSU - beQuiet PurePower L7 530W (niezgodny z Intel Haswell, pytałem o to support firmy)
CPU - Intel Core 2 Quad Q9400 OC 3,61GHz 
GPU - MSI N560GTX-Ti OC 1024MHz rdzeń, 2350MHz pamięć
RAM - Corsair XMS3 4x2048MB 1353MHz CL9

HDD - Samsung HD502HJ 500GB 7200rpm (aktualnie najstarsza część zestawu)
MoBo - Asus P5Q3 (Intel P45)
Dźwiękowa - Asus Xonar DG
Obudowa - Zalman Z9U3

Schładzacz - Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Akcesoria i Peryferia - Creative Aurvana Live! (nierecablowane), Zalman ZM-MIC1, Razer Deathadder 2013, Roccat Taito, A4Tech X7 G800V
Akcesoria i peryferia raczej nie wymagają wymiany, są zdecydowanie więcej niż wystarczające.

Tym mój komputer dzisiaj stoi. Celowo nie wypisałem w liście monitora, gdyż to będzie zupełnie oddzielny zakup, prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Na razie skupiam się na "skrzynce" :)
Zawartość przyszłej "skrzynki" jest przeze mnie od dłuższego już czasu żmudnie i pieczołowicie zmieniana, modyfikowana i dobierana. Przeglądałem dziesiątki testów, recenzji (w tym i tych benchmarkowych, jednych z lepszych z jakimi przyszło mi "współpracować" :) ) praktycznie każdego podzespołu, więc mam mniej-więcej pojęcie, co na rynku się dzieje.

Dlatego też chciałbym skonstruować ten temat nieco inaczej niż każdy inny - owszem, podam standardowo wypełniony wzór, tak bardzo ułatwiający pracę. Natomiast następnie w punktach część po części chciałbym omówić motywacje, którymi się kierowałem przy ich wyborze i skonfrontować je z waszymi opiniami, poradami i zaleceniami. Dziesiątki przejrzanych testów i recenzji nie dadzą tyle, co rozmowa z forumowymi ekspertami, zarówno tymi chałupniczymi jak i profesjonalnymi :) A zatem - do dzieła.

 

  • Zastosowanie komputera : Gaming, zarówno casualowy jak półprofesjonalny (?)
  • Maksymalna kwota : około 6000zł
  • Których części potrzebuję : zawartość obudowy
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1680x1050, do rozbudowy do FullHD w przyszłości
  • Specjalne wymagania : szybkość renderowania video
  • Części z poprzedniego komputera : obudowa, zależnie od długości nowej GPU
  • Własna propozycja zestawu : poniżej

 

Teraz przedstawię wam moją propozycję zestawu, a następnie poszczególnie omówię, dlaczego tak.

 

CPU - Intel Core i7 3770K (1250zł)

GPU - nVidia Asus GeForce GTX 680 DirectCU II (2000zł)
MoBo - AsRock Extreme4 P67 (500zł)
RAM - Patriot Viper Xtreme Division 4 2133MHz CL9 (500zł)
SSD - Samsung 840 Pro 128GB (500zł)
HDD - WesternDigital Caviar Black 2TB 7200rpm 64MB (580zł)
PSU - beQuiet Dark Pro 10 750W (690zł)
Schładzacz CPU - Prolimatech Megahalems + Noctua NF-S12A PWM (340zł)

Razem daje 6360zł. Ceny brane z kosmosu zwanego Ceneo. A teraz przejdźmy do każdej części, po kolei:

 

1) CPU Intel Core i7 3770K

 

Najnowsza platforma LGA2011 odpada z prostego powodu - ceny. Wydajność zwiększona o 3-5% nijak mi nie rekompensuje wydania 1000zł więcej na płytę główną.
A zatem, pozostając przy LGA1155 - postawiłem na topowego przedstawiciela  Core i7 3770K, jednakowoż jeśli w trakcie zakupów ceny nowego GTX 780 spadną do poziomu 2300-2400zł, to nie będę się długo wahać i obetnę procka do i5 3570K, a zaoszczędzone pieniądze (około 400zł) przeniosę na rzecz GPU.
W bardziej radykalnym wariancie obetnę jeszcze bardziej, do AMD FX-8350, jednak tu już stracę około 10% mocy CPU, co nie bardzo mi się widzi. Jeszcze mniej mi się widzi posiadanie proca AMD w moim komputerze :)

2) GPU nVidia Asus GeForce GTX 680 DirectCU II

Czy GTX 680 czy GTX 780 - to wyjaśniłem wyżej. Ponieważ do nadejścia niereferentów siedemset-osiemdziesiątki zostało jeszcze trochę czasu, skupię się na tym co mamy na rynku, czyli GTX 680.

Dlaczego Asus? Bo wziąłbym Windforca od Gigabyte'a, ale niestety ma zablokowane napięcia rdzenia. Zotac mnie nie przekonuje chłodzeniem, MSI mam obecnie, a chciałbym coś nowego. Zostaje Asus. Jeśli znacie inne godne konstrukcje - proszę bardzo.

 

Jeśli już zauważyliście brak jakiejkolwiek wzmianki o produktach AMD - patrzcie punkt "Specjalne wymagania". Bez CUDA ani rusz :)

 

3) Płyta główna ASRock Extreme4 P67

Cóż, główna ma być i się nie spalić. Mile widziane funkcje zabezpieczające przed nadmiernym overclockiem (mój aktualny Asus P5Q3 był w tym względzie wystarczający), wytrzymałość komponentów i żywotność. ASRock Extreme4 wydaje się spełniać te wymagania, jednak szczerze powiem, że płyty główne, obok RAMu, to moja pięta Achillesa i zielonego pojęcia nie mam, co jest lepsze od drugiego i czy warte swojej ceny. Za dużo tego :D

4) RAM Patriot Viper Xtreme Division 4 2133MHz CL9

Od razu mówię, że te Patrioty wsadzałem do tego zestawu, zanim wybierałem cooler, więc z grubsza można już stwierdzić, że na pewno nie wylądują w finalnej wersji komputera. I tu moja prośba do was - wydajne, nadążające za zestawem pamięci niskoprofilowe - jakie, które, za ile?

5) SSD Samsung 840 Pro 128GB

Tutaj nie ma półśrodków, najszybszy SSD pod system musi być. A 500zł dzisiaj nie jest wygórowaną ceną.

 

6) HDD WesternDigital Caviar Black 2TB 7200rpm 64MB

Dwa terabajty na przechowywanie danych muszą być w miarę sprawnie obsługiwane i myślę, że Caviar Black się do tego nada.

 

7) PSU beQuiet Dark Pro 10 750W

Ponieważ nie przewiduję składania SLI, ani żadnych innych konfiguracji MultiGPU w postaci GTX690 czy Asus Ares II, 750W powinno spokojnie wystarczyć. Jeśli znacie równie wydajny zamiennik za niższe pieniądze - podzielcie się wiedzą :)
 

8) Schładzacz Prolimatech Megahalems + Noctua NF-S12A PWM

Uzyskujący topowe wyniki Prolimatech Megahalems powinien dać radę moim zapędom overclockerskim (przewiduję około 4,5GHz na i7 3770K), a cichy wiatrak Noctuy powinien mu pomóc w tym zadaniu.


Pozostaje jeszcze kwestia niuansów w stylu "Czy zmieszczę tego potężnego Asusa do mojej obudowy", ale do tego mam moje oko i miarkę :)
Zdecydowanie proszę o opinię, korekty do mojego myślenia, jeśli gdzieś podejmuję decyzje bazujące na niepoprawnej wiedzy, propozycje tańszych zamienników i ogólne porady dotyczące zakupu. 

Pozdrawiam i liczę na liczne odpowiedzi :)
 

Edytowane przez lexiutm
Link to post
Share on other sites

1. Bierz 3570k, było już n! tematów.

2. Jak chcesz, to zasysaj GTX 780. Na techplanet jest za 2400zł. TYLKO NIE ASUS, SERWIS JEST NIESUPER.

3. Nie bierz ASrocków. Były gdzieś tematy, że się palą, czy coś.. Weź MSI G45, albo G55.

4. http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-ballistix-tactical-low-profile-cl8,38687.html

5. Wypas, pamiętaj o dopisku PRO.

6. Weź np. WD Blue, albo Barracudę. Black bardzo hałasuje.

7. Do takiego zestawu wystarczy http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/be-quiet-dark-power-pro10-650w,35685.html z za dużym zapasem mocy...

8. Brałbym sprawdzonego Macho HR-02.

Ostatecznie widzę cały zestaw tak:

330.08 zł 406.00 zł 1 717.07 zł 882.00 zł 1 153.66 zł 189.00 zł 1 492.68 zł 606.00 zł 1 412.20 zł 507.00 zł 1 269.11 zł 331.00 zł 1 181.30 zł 223.00 zł 1 2324.39 zł 2859.00 zł 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie o takie posty mi chodziło :)
 

1) W takim razie 3570K, punkt 1 zakończony :)

2) Niesuper serwis Asusa?  To poczekam na Gigabyte 780, zobaczymy czy też będą zablokowane napięcia. Windforce FTW, a jak nie Windforce przez to pójdę na Twin Frozr IV (V?) od MSI :D

Chociaż, cholera, DirectCUII wygląda zarąbiście. Poczekam jeszcze na posty innych i na niereferenty 780 :D

3) Hmm G45 i G55 wydają mi się dość lichymi propozycjami, zwłaszcza ta pierwsza - wyraźnie powiedziałem że będę kręcić procesor, a proponujesz płytę z tak ubogą sekcją zasilania.

4) 16GB minimum, 8GB już teraz mi nie wystarcza. 1600MHz CL8 wydają mi się krzynkę za wolne? Preferowałbym coś szybszego, no chyba że tutaj się kończą możliwości kości low-profile. 
5) Jo, Pro musi być :DPunkt 5 zakończony ;)
6) Właśnie, dzięki że zwróciłeś uwagę na generowany hałas. Ta Barracuda, którą zaproponowałeś - wydaje się bardzo tania. Jak z jej szybkością i żywotnością?
7) 650W mówisz starczy? Może być i 650W, jeśli styknie :)
8) Przepotężny cooler. Jednak zawsze stówka do przodu względem Megahalems i Noctuy.

Czekam na więcej propozycji i opinii :)

Edytowane przez lexiutm
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że reklama esc.pl (pracownik czy co), ale zdaje się, że nie poświęcił Pan nawet dwóch minut na przeczytanie tematu. Dwie minuty minęło między napisaniem przez Pana posta w poprzedzającym mój temacie a napisaniem posta w moim temacie. Nie zainteresował się Pan moim przypadkiem, tylko wstawił wyglądające na losowe części, nie patrząc nawet na resztę postów.

 

Chyba że to jakiś bot reklamowy, a ja piszę do ściany :D

Link to post
Share on other sites

Ja również planuję kupno komputera za koło 5k, ale chcę poczekać na haswella, nie myślałeś o tym? czy chcesz 3 generacje i tyle :)?  Ja również myślę nad gtx780 lub 770, zależy od ceny i wydajności w stosunku do 780. Propozycje kolegów fajne, sam również myślę nad kupnem bequiet dark power pro10 750w. Mam teraz p8 i jestem bardzo zadowolony z niego. Planuję w lipcu coś kupić, jak będą proci i płyty dostępne.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zainteresował się Pan moim przypadkiem, tylko wstawił wyglądające na losowe części, nie patrząc nawet na resztę postów.

Wystawiłem te części a nie inne bo uważam że te części są ok dla gracza  tzn maks wyciśnięte /zł i dobrze wyjdziesz na tym jak weżmiesz ten zestaw .Oczywiście nie musisz jak równiez nie muszisz z tego sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ja również planuję kupno komputera za koło 5k, ale chcę poczekać na haswella, nie myślałeś o tym? czy chcesz 3 generacje i tyle :)?  Ja również myślę nad gtx780 lub 770, zależy od ceny i wydajności w stosunku do 780. Propozycje kolegów fajne, sam również myślę nad kupnem bequiet dark power pro10 750w. Mam teraz p8 i jestem bardzo zadowolony z niego. Planuję w lipcu coś kupić, jak będą proci i płyty dostępne.

 

Jakie trzy generacje w tyle ;o Nowa będzie 4570K, jedna do tyłu - 3570K, dwie 2500K, a trzecia to któryś tam I5 950 chyba, nie ogarniam pierwszej generacji :P.Bardziej od ceny procesorów bolą mnie ceny płyt głównych, teraz oscylujące w granicach 900-1300zł. Zdecydowanie za drogo, w stosunku do skoku wydajności między 3570K a 4570K, który ma być raptem kilkuprocentowy.

 

Wystawiłem te części a nie inne bo uważam że te części są ok dla gracza  tzn maks wyciśnięte /zł i dobrze wyjdziesz na tym jak weżmiesz ten zestaw .Oczywiście nie musisz jak równiez nie muszisz z tego sklepu.

 

Nie interesują mnie części "ok dla gracza", tylko części dla mnie - przy okazji gracza, ale także pracującego z renderingiem. Gdybyś przeczytał post nr 1, wiedziałbyś, że nie interesuje mnie obudowa, ani karta graficzna ze średniej półki. Gdybyś przeczytał drugi i trzeci post, dowiedziałbyś się że już zrezygnowałem z Core i7 3770K, gdyż 400zł różnicy nie jest warte paruprocentowego skoku wydajnościowego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

2.Asus olewa ludzi w sprawach serwisowych.

3.Jeżeli chcesz, to możesz zainwestować w MSI Z77A-GD65, ale to nie ma sensu. GD 55 pozwoli na wysokie OC.

4. W takim razie http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/corsair-ddr3-16gb4x4gb-1600mhz-vengeance-low-profile-cl8,28240.html

Ewentualnie 2x8GB ale będzie ciut drożej. Taktowanie w przypadku RAMu nie ma znaczenia. Różnica jest rzędu 0.00000000000000000000000000001%. Za to CL, czyli opóźnienie ma trochę do powiedzenia. Im mniejszy tym lepszy.

6.Barracuda-> dysk, jak dysk. Jest do wyboru jeszcze Blue i Green, ale Barracuda najszybszy ze wszystkich.



Co do 3770K, jeśli masz na celu profesjonalne renderowanie, to mógłby się przydać ze względu na HT, jednak w grach to nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

2. A co możesz mi powiedzieć o Gigabyte i MSI?

3. Hmm dodam GD55 do listy polecanych płyt, zobaczymy co kto jeszcze poleci :D
4. Lepiej, znacznie lepiej :) A CL, na więcej niż 9 nie patrzę nawet, choćby miały taktowania rzędu 2400MHz.
6. Dysk jest i ma być, to jego zadanie. Zdziwiłem się trochę na cenę dysku 2TB, cholernie szybko to tanieje.

Nie, nie, Hyper Threadingu nie mam zamiaru używać, nawet Adobe w swoich poradnikach użytkowania ich programów odradza używanie wirtualnych procesorów HT do renderowania. Ich jedyny użytek jest taki, że realne rdzenie zajmują się renderingiem, a HT programami i zadaniami w tle. Zostaje 3570K :D

Link to post
Share on other sites

2. Gigabyte i MSI cieszą się raczej dobrą opinią. Gigabyte Windforce 3x jest baaaaaaaaardzo cichy i baaaaaaaaardzo chłodny. MSI ma technologię czyszczenia kurzu (przy starcie 100% wentylatory, co może być denerwujące). Osobiście brałbym Zotac'a AMP! z chłodzeniem Dual SIlencer, tj: https://www.google.pl/search?q=Zotac+Dual+Silencer&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=-EKmUbDgA8KEhQfIw4GoAQ&biw=1366&bih=639&sei=AEOmUdrcKMLy0gWS14DoDw#facrc=_&imgrc=RQ5Wxe7WY2KffM%3A%3BY3_REbciJcwhgM%3Bhttp%253A%252F%252Fagdrtv24.pl%252Fuploads%252Fnowosci%252Frtv_agd_8524_d.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fagdrtv24.pl%252Fnowosc%252C8524%252Czotac-geforce-gtx-680-amp-edition-z-nowym-systemem-chlodzenia-dual-silencer%3B799%3B609

Jest jeszcze takie coś od Zotaca: https://www.google.pl/search?q=Zotac+AMP!&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=GEOmUde8EcKFhQfh5IBg&biw=1366&bih=639&sei=G0OmUbuoBISd0wXJAg#facrc=_&imgrc=_tY0GpmE7ya9bM%3A%3BEVrJJb2c3dK5MM%3Bhttp%253A%252F%252Fhothardware.com%252Fnewsimages%252FItem21203%252FZotac_AMP.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fhothardware.com%252FNews%252FZotac-Launches-GeForce-GTX-680-AMP-Edition-and-GeForce-GTX-680-4GB-Graphics-Cards%252F%3B465%3B254

, ale jest ciut gorętsze i troszeczkę głośniejsze. Ich taktowania są zabójcze już z pudełka (wersja AMP!), a 5-letnia gwarancja to wisienka na torcie. Sam mam 9600GT od Zotaca. Kupiony 5 lat temu a nieźle mu idzie :)



Co do dysków, tu masz test: http://pclab.pl/art51420-33.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta technologia anty-kurzowa nie jest opcjonalna, do wyłaczenia? Wolałbym nocą nie odpalać odrzutowca :>
I dzięki za test dysków, nie znałem go do tej pory :) Na pewno się przyda.

 

Tymczasem czekam na więcej opinii i komentarzy odnośnie zestawu, który względem pierwszego posta wygląda następująco:
 

CPU - Intel Core i5 3570K (850zł)

GPU - nVidia Gigabyte GeForce GTX 780 Windforce 3X (~2500zł)
MoBo - MSI Z77A-GD55 (450zł)
RAM - Corsair Vengeance 4x4GB 1600MHz CL8 (Low profile) (460zł)
SSD - Samsung 840 Pro 128GB (500zł)
HDD - Seagate Barracuda 2TB 7200rpm 64MB (360zł)
PSU - beQuiet Dark Pro 10 650W (580zł)
Schładzacz CPU - Thermalright Macho HR-02 (180zł)

 

Razem czyni 5880zł, więc jesteśmy pół tysiąca do przodu względem mojej propozycji. Niezłe efekty, ale, jak już wspomniałem, czekam na więcej opinii i porad :)

Link to post
Share on other sites

Zaoszczędziłeś 500zł więc nic nie stoi na przeszkodzie byś to schłodził cieczą . Gdybym nie kupił MSI 680 od Mizura za 1300 to po sezonie brałbym EVGA 780 lub 680 ale w wersji Hydro i całość chłodził cieczą .

 

Pw poszło by nie zaśmiecać

Edytowane przez mariankowo
Link to post
Share on other sites

Pięć stów za komplet zestawu chłodzenia wodnego? Pompka, chłodnica, rezerwuar, bloki, węże, uszczelnienia - albo wyjdzie lichy zestaw, albo najzwyczajniej w świecie zabraknie złotówek.

 

Zostajemy przy powietrzu :)

Link to post
Share on other sites

LC odpada, jeśli już, to będę w przyszłość konstruował zestaw LC do całego komputera, ale na to muszą pójść dodatkowe środki - jak już LC, to porządne. Nie tylko efektywne, ale i efektowne :)

Kwestia karty graficznej z pre-montowanym blokiem do LC - żeby ją w ogóle uruchomić, musiałbym już teraz kupować cały zestaw chłodzenia cieczą. W tej chwili nie mam na to środków, więc cały temat LC na dzień dzisiejszy odpada :)

Zostajemy przy Thermalright Macho HR-02 Rev.B i Windforce 3X 

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz ludzi widzę, a od razu widać charaktery. Panie danieloslaw1, ostatnio umieram po juwenaliach, więc na razie z piwem dla kumpli się wstrzymam. Swoje osobiste afekty do ludzi wydających 5500zł na komputer proszę zostawić w jakimś dziale off-top, tutaj prosiłbym trzymać się sprzętu.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witajcie ponownie!

Przepraszam za odkopanie poniekąd już zakurzonego wątku, jednakże sprawa jest jak najbardziej aktualna a wolę nie śmiecić na forum kolejnym tematem.

Oto i nadchodzi koniec wakacji, ostatni Payday tego lata, fundusze uzbierane. Jednakowoż bliska premiera kart AMD R9 podpowiada zdrowemu rozsądkowi, żeby jeszcze chwilkę poczekać, jak zareaguje rynek. Poczekam do końca października - połowy listopada, a tu okaże się, że niewiele czasu zostało również do premiery kart nVidia Maxwell.

Udało mi się przedłużyć kontrakt w pracy, więc limit 6 000 już nie jest taki sztywny, co więcej - jeśli rzeczywiście przeczekam do premiery kart nVidia Maxwell (np. kupując 3/4 zestawu teraz, a po nowym roku tylko GPU i zasilacz), to spokojnie zdołam odłożyć na zwodowanie komputera. Dlatego w tym jeszcze wątku stawiam pytania:

1) W internecie jest różnych bardziej i mniej prawdziwych dat premiery serii Maxwell. Czy Q1 2014 jest prawdopodobny?

2) To pytanie nieco ociera się już o dział LC, no ale jak zestaw komputerowy to i każda część z osobna - a mianowicie: czy przy planowanym zwodowaniu zestawu jest opłacalny zakup kart z premontowanym blokiem wodnym (np. EVGA Hydrocopper)? 

Resztę pytań postawię już w nowym wątku dotyczącym wodowania pecetów :)

Pozdrawiam

PS I tak nie interesują mnie karty AMD, patrzę tylko pod kątem obniżenia ceny kart nVidii :)

Link to post
Share on other sites

Poczekam do końca października - połowy listopada, a tu okaże się, że niewiele czasu zostało również do premiery kart nVidia Maxwell.

 

Tak to można czekać do usranej śmierci... za nowościami nigdy nie nadążysz bo kupisz coś a za chwile wyjdzie coś nowszego lepszego i bardziej opłacanego. Owszem do czasu premiery radków można się wstrzymać bo to w sumie prawie już ale nie do maxwella (na którego zresztą sam czekam). Chyba że planujesz używać starego gpu które demonem szybkości nie jest.

Link to post
Share on other sites

Pytanie - kiedy ta premiera? Jak w Q1 2014 to spokojnie mogę przeżyć z moim GTX 560 Ti. Zostało tylko 3-4 miesiące, przy około roku odstępu pomiędzy kolejnymi seriami (choć wtedy wychodziloby że Maxwelle będą po maju 2014..., biorąc pod uwagę premierę GTX 600 w marcu 2012 i GTX700 w maju 2013) możnaby jednak poczekać.

Zwłaszcza, że to ponoć ma być jakiś wielki skok wydajnościowy a nie odgrzewanie kolejnych kotletów.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj... już wyjmuję moja kryształowa kulę z szafy i zaraz Ci powiem.

 

Teraz można sobie jedynie gdybać... Architektura będzie nowa więc to już coś a jaki będzie skok wydajności to nie wiadomo i wyjdzie to w praniu. 

 

Jeśli jesteś zapalonym graczem któremu zależy na możliwie najlepszej grafice to osobiście bym nie czekał i kupił wydajne gpu lecz jeśli nie to w sumie możesz poczekać. Nikt za Ciebie nie zdecyduje.

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze Twój ostatni zestaw wyglada juz całkiem obiecujaco

CPU - Intel Core i5 3570K (850zł)

GPU - nVidia Gigabyte GeForce GTX 780 Windforce 3X (~2500zł)
MoBo - MSI Z77A-GD55 (450zł)
RAM - Corsair Vengeance 4x4GB 1600MHz CL8 (Low profile) (460zł)
SSD - Samsung 840 Pro 128GB (500zł)
HDD - Seagate Barracuda 2TB 7200rpm 64MB (360zł)
PSU - beQuiet Dark Pro 10 650W (580zł)
Schładzacz CPU - Thermalright Macho HR-02 (180zł)

Z tego wszytkiego ja osobiście bym jeszcze coś zmienił a mianowicie karte graficzną gigabyta ze względu na nieraz występujace piszczące cewki zmieniłbym na  http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/  , pamięć ram nie wiem dlaczego chcesz jak najszybsza i czy ją wykorzystasz ale z niskich profilów mogę polecić jeszcze w miare rozsadniej cenie coś takiego  http://www.morele.net/pamiec-geil-gel316gb1866c9dc-520882/  SSD mozna kupić jeszcze troszkę szybszy a tańszy a mianowicie  http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840-evo-120gb-sataiii-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/  ja zaoszczędziłbym na zasilaczu szkoda by mi było wydawac tyle kasy i kupiłbym jeżeli zależy ci na certyfikacie GOLD  http://www.morele.net/zasilacz-enermax-g650-mas-554108/  a reszta bez zmian jeśli chodzi o IVY. W tej cenie możesz tez zastanowić sie nad haswellem wyjdzie trszke drożej ale w 6 tys. się zmieścisz wtedy proponuję http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/  procesor  http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-kod-do-gry-grid2-w-zestawie-546530/  i zasilacz  http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ssr-650rm-650w-80-plus-gold-ssr-650rm-521256/ a reszta bez zmian jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...