Skocz do zawartości

Zestaw dla fotografa - im taniej, tym lepiej.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uppersilesian,

Recommended Posts

Szukałem pomocy gdzieś indziej, ale "zmuszono" mnie do założenia nowego tematu.

Potrzebuję pomocy w kwestii jak w temacie.

Zostałem bez komputera, muszę kupić coś nowego, stacjonarnego, do obróbki plików raw/nef z aparatu nikon d7000. Zastosowanie amatorskie, jeden plik obrabiany na raz, niekoniecznie z oszałamiającą szybkością, ale też bez kilkusekundowych przerw na zastanawianie się.

Komputer będzie wykorzystywany wyłącznie do tego celu.

W zasadzie nie mam jakiegoś pułapu cenowego, w którym muszę się zmieścić, ale nie chciałbym wydać ani grosza więcej niż to konieczne.

Chodzi o podzespoły, system operacyjny i ewentualnie monitor, ale monitor nie jakiś pod grafikę, tylko zwyczajny, byleby nie przekłamywał kolorów.

Link to post
Share on other sites

Uuu-uu, wymagania to masz nie złe - monitor z dobrym odzwierciedleniem kolorów, komputer bez kilkusekundowych "przemyśleń" ... i to wszystko w możliwie najniższej cenie - raczej niewykonalne  :/

Chcesz tanio to polecam zestawik za około 2500zł :

Xeon E3 1245v2
MSi B75A g43
16GB ddr3 1333MHz cl9 2x8GB GoodRAM lub inne tanie
hdd 1TB WD Blue + DVD-RW LiteOn iHAS120
Fortron HEXA 400W
SP Brutus 430

Grafikę masz w procku (P4000), procek 4rdzenowy z HT (8wątków) także mocy nie zabraknie, 16GB ramu do amatorskiej pracy będzie jak znalazł, do tego w miarę szybki HDD WD Blue po OSa i magazyn danych. 

Jeśli intersuje Ciebie coś jeszcze tańszego to rozważ opcję zmiany CPU na i5 np. i5 3550P - procesor od Xeona różni się głównie brakiem technologii HT (około -30% wydajności), ale to co oferuje zapewnia już jako taki komfort pracy - oczywiście procek posiada również zintegrowany układ graficzny. Dzięki temu zaoszczędzisz na karcie około 300-400zł, a sama integra do Twoich zastosowań będzie w sam raz.

Monitor - od siebie mogę polecić z tańszych Dell U2312HM za około 740zł na matrycy eIPS - taniej już nic interesującego pod grafikę nie znam, lub po prostu nie ma ;)

Całość zestawu zamknie się w okolicach 2900-3300zł z monitorem - w zależności od wybranego CPU.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Lightroom4 dziala komfortowo na toshiba a660-13n z 8GB ram. Jednak co innego gdy przychodzi do eksportu zdjec. Zajmuje to sporo czasu na mobilnej i3 gdy rawy sa z 24mpix.Glowne obciazenie idzie na proca i w niego najlepiej wpakowac kase. 

Edytowane przez Mistic92
Link to post
Share on other sites

Uuu-uu, wymagania to masz nie złe - monitor z dobrym odzwierciedleniem kolorów, komputer bez kilkusekundowych "przemyśleń" ... i to wszystko w możliwie najniższej cenie - raczej niewykonalne  :/

 

Chodziło mi o to, że dotychczas korzystałem z monitora w laptopie, jakaś Toshiba Satellite ileś tam, monitor 17 cali i do takiej jakości jestem przyzwyczajony. Nie oglądam zdjęć na monitorze - poza momentem obróbki - ale na odbitkach, maksimum 45x30 cm. Zawsze odbitki są słabsze, gorsze, mniej przyjemne do oglądanie niż plik widziany na monitorze, nawet tym nędznym. Dlatego jakiś super monitor mógłby tylko powodować dodatkowy stressssss.

A odwzorowanie kolorów, no cóż, już gdzieś to pisałem: jeśli robisz odbitki w tym samym labie, gdzie utrzymują niezmienne parametry tzn. każda odbitka z tego samego pliku wygląda tak samo, nawet jeśli jest robiona po iluś tam tygodniach czy miesiącach, to bardzo szybko łapiesz jak się przekłada to, co widzisz na swoim monitorze na rzeczywistość odbitki. I gra.

Trochę duży wydaje mi się ten monitor Dell, ale cena jest do zaakceptowania.

A może kojarzysz coś mniejszego za nawet tę samą cenę, ale w zamian lepszego.

 

 

Chcesz tanio to polecam zestawik za około 2500zł :

Xeon E3 1245v2

MSi B75A g43

16GB ddr3 1333MHz cl9 2x8GB GoodRAM lub inne tanie

 

Dużo tego RAMu proponujesz. Myślałem, że 8 GB wystarczy. Nie wystarczy?

Nie wiem jak droga jest pamięć

 

hdd 1TB WD Blue + DVD-RW LiteOn iHAS120

Fortron HEXA 400W

SP Brutus 430

Grafikę masz w procku (P4000), procek 4rdzenowy z HT (8wątków) także mocy nie zabraknie, 16GB ramu do amatorskiej pracy będzie jak znalazł, do tego w miarę szybki HDD WD Blue po OSa i magazyn danych. 

Jeśli intersuje Ciebie coś jeszcze tańszego to rozważ opcję zmiany CPU na i5 np. i5 3550P - procesor od Xeona różni się głównie brakiem technologii HT (około -30% wydajności), ale to co oferuje zapewnia już jako taki komfort pracy - oczywiście procek posiada również zintegrowany układ graficzny. Dzięki temu zaoszczędzisz na karcie około 300-400zł, a sama integra do Twoich zastosowań będzie w sam raz.

 

Chyba nie zrozumiałem tego fragmentu powyżej. Który procesor jest wydajniejszy, Xeon czy i5. Zrozumiałem że Xeon, ale czy dobrze?

 

 

Fajnie byłoby usłyszeć jakieś kontrpropozycje.

 

Link to post
Share on other sites

Xeon / i7 jest wydajniejszy od i5  ;)

 

1. i7 (SB-E)- 6 rdzeniowiec na LGA2011 np. 3930K, 3960X, 3970X - oczywiście OC ~4,5GHz - cena od 2200zł

 

2. i7 (SB,IVY,SB-E) - 4 rdzenie + HT, do tego CPU podkręcone w okolice 4,5GHz (+35-40% mocy) - wsio ryba czy to 2600K / 3770K / 3820 - cena 1250zł

 

3. i7 / Xeon - 4 rdzenie + HT, ale bez podkręcania CPU, czyli zegary w okolicach 3-3,5GHz - cena 1150zł

 i5 - 4 rdzenie bez HT : 2500K / 3570K + OC ~4,5GHz *w niektórych obliczeniach szybszy od i7/Xeon (bez OC), a w niektórych wolniejszy, podbicie zegara daje generalnie większy wzrost wydajności niż wielowątkowość (HT), ale zależnie od aplikacji i od stopnia wykorzystania wielu wątków, czasem wyższy zegar przegrywa. - cena 800zł

AMD FX8350 (750zł) - w niektórych obliczeniach szybszy od i5 i zbliża się do i7, ale to tylko w niektórych. Generalnie potrafi "zamulić" do poziomu i3, także osobiście nie jestem zbyt przychylnie nastawiony do tych procków. Jak dla mnie AMD nie istnieje od czasów Thunderboltów / Bartonów ;)

 

4. i3 - 2 rdzenie + HT - co tu dużo mówić - połowa mocy i5, po za tym całkiem, całkiem, ale do biura i lekkich prac - cena 450zł

 

Tak to mniej więcej wygląda z prockami i hierarchią jeżeli chodzi o wydajność. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i5 3550P - procesor od Xeona różni się głównie brakiem technologii HT (około -30% wydajności), ale to co oferuje zapewnia już jako taki komfort pracy - oczywiście procek posiada również zintegrowany układ graficzny.
nie posiada integry.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki za korektę - akurat i5 3550P nie posiada zintegrowanego układu, a szkoda , bo cenowo się prezentuje całkiem nieźle (700zł). Niestety, ale trzeba dołożyć około 80-100zł do "pełnego" i5 z GPU P2500 np.i5 3550  ;)

Link to post
Share on other sites

No to już coś mamy.

Dziękuję, na razie tak wstepnie.

 

Procesor

Stelek, polecasz XEON E3 1245 v2. Znalazłem to w sklepie, w którym zamierzam wszystko kupić (techplanet,bo blisko i złożą za 1 zł, nie pamiętam tylko, czy to cena netto, czy brutto,ale nawet jak brutto, to przeżyję.

A więc tego Xeona E3 1245 v2 mają za 1045 zł.

Ale mają coś takiego: Xeon E3 1230 v2 za jedyne 882 zł.

Czy ta różnica w cenie jest uzasadniona wydajnością?

Z tego co wyczytałem i zrozumiałem w specyfikacjach to różnią się taktowaniem (o 100 MHz) i ten tańszy ma cache2 i cache 3, a droższy tylko cache3.

Nigdzie natomiast nie wspominają o zintegrowanej  karcie graficznej! Ani przy jednym, ani przy drugim.

Czy obydwa mają zintegrowaną kartę, czyli jak się domyślam integrę?

Czy można bez wielkiego żalu włożyć ten tańszy, czy nie. Cena przestała już być priorytetem; zrozumiałem, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Ale nadal kierujemy sie zdrowym rozsądkiem i pamiętamy o przeznaczeniu komponowanego zestawu.

 

Płyta główna

MSI B75A G43 (Intel B75 LGA 1155) kosztuje 264 zł.

Wyczytałem, że posiada zintegrowaną kartę graficzną. Rozumiem, że to nie przeszkadza.

Czy jest to płyta w miarę przyszłościowa? Jakiś drugi dysk, może SSD, więcej RAMu. Ile w ogóle maksymalnie RAMu można na tej płycie umieścić? Tak pytam z ciekawości.

 

Pamięć RAM

Goodram DDR3 16 GB (2x8GB) 1600 MHz to około 410 zł.

Czy te 2x8 GB jest konieczne na początek, czy może włożyć 1x8GB i ewentualnie dokupić kolejne?

Czy laik, jak ja, dołoży RAM bez problemu?

Czy zwracać uwagę na producenta - Goodram, Corsair, Kingston, Geil - ten ostatni chyba leciutko odstaje w górę z cenami od reszty, czy tylko na ceny i DDR3.

Czy taktowanie pamięci RAM to coś, co zauważy się przy pracy. Podobnie z CL9, CL10, CL11. W praktyce są to różnice zauważalne, czy to tylko marketing?

Co jest szybsze/wydajniejsze: 1333 MHz i CL9, czy 1600 MHz i CL11?

 

Dysk HDD

Propozycja była WD Blue 1TB.

Mają WD Scorpio Blue 1 TB SATA 2 2,5 " za 294 zł.

Ale mają też Seagate Barracuda 2 TB SATA 3 3,5 " za 331 zł.

Co wybrać?

 

Zasilacz

Sletek proponuje FORTRON HEXA 400 W za 152 zł.

Czy 400 W to wystarczająco dużo.

Mają też  coś takiego:

                                 FORTRON AURUM 400 400W za 242 zł, z gwarancją 60(!) miesięcy albo coś takiego:

                                 XFX ProSeries 450 W za 186 z, z gwarancją 24 miesiące, ale zachwalają, że: japońskie kondensatory, że ścisła regulacja napięcia, że technologia Easy Rail, że wysoka sprawność energetyczna.

I co Wy na to?

 

Obudowa

Polecana to Silentium PC Brutus 430.

Nie mają takiej.

Dostępna jest natomiast Silentium PC Brutus 410 Pure Black (jak to brzmi!) BT-410 z kompletem wentylatorów za 194 zł.

Może być coś takiego, czy polecicie coś innego?

 

Nagrywarka

Jest ta polecana przez Sletka tj. LITEON IHAS 120 za 62 zł.

 

Chyba o niczym nie zapomniałem.

 

Proszę o opinie, sugestie zmian. Tak jak wspomniałem powyżej, niska cena nie jest już priorytetem, ale wyższa musi być uzasadniona.

 

Aha, aha. Jeszcze jedno. Muszę kupić jakiś Windows, tylko który? Najlepiej najbardziej niezawodny, ale nie wiem, który taki jest.

Link to post
Share on other sites

 

Czy ta różnica w cenie jest uzasadniona wydajnością?

Z tego co wyczytałem i zrozumiałem w specyfikacjach to różnią się taktowaniem (o 100 MHz) i ten tańszy ma cache2 i cache 3, a droższy tylko cache3.

Nigdzie natomiast nie wspominają o zintegrowanej  karcie graficznej! Ani przy jednym, ani przy drugim.

Czy obydwa mają zintegrowaną kartę, czyli jak się domyślam integrę?

Czy można bez wielkiego żalu włożyć ten tańszy, czy nie. Cena przestała już być priorytetem; zrozumiałem, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Ale nadal kierujemy sie zdrowym rozsądkiem i pamiętamy o przeznaczeniu komponowanego zestawu.

 

 

Różnica w cenie wynika między innymi z braku integry w Xeon E3 1230 v2, w przeciwieństwie do Xeona E3 1245 v2.

 

Z tego co wiem to płyta MSI B75A G43 nie posiada własnej integry, ma wyjścia na monitor, do których go podłączasz gdy korzystasz z integry intela (w procesorze).

 

A co do obudowy to ciekawą propozycję jest SilentumPC Brutus M23 (149 zł w techplanet) - ta obudowa to coś pomiędzy BT-410 a M40, w standardzie posiada 2 wentylatory 120mm (przód i tył) zestaw filtrów (przedni panel, pod zasilaczem i na górze obudowy) i zastosowano w niej system zarządzania kablami tak jak w przypadku M40. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, tak, Ardoos. Właśnie do tego doszedłem, że Xeon 1230 nie ma karty graficznej. Przeczytałem dokładną specyfikację na stronie ark.intel.com.

Zostaje zatem Xeon 1245 v2 za 1045 zł.

No, chyba że warto w takim układzie dopłacić 100-200 zł i kupić jakiegoś i7 z możliwością OC - mam nadzieję, że OC oznacza overclocking :-) - uczę się?

Tylko czy płyta to umożliwia? Chyba nie z tego co pamiętam.

 

Informacja o zintegrowanej karcie przy omawianej płycie znajduje się na stronie techplanet, przy opisie płyty. Coś może pomotali.

 

MSI B75A-G43 Intel B75 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3)

kod produktu: B75A-G43
symbol: 70215
Podstawka: LGA1155 Chipset: Intel B75 Typ obsługiwanej pamięci: DDR3 1066/1333/1600 Obsługa pamięci w trybie Triple Channel: Nie Zintegrowana karta graficzna: Tak Standard: ATX              
 


A tak w ogóle, to wystarczy do takiego zestawu zasilacz 400W?

Jak to obliczyć?

W tym sklepie mają też np. Silentium PC Deus G1 600W za 228 zł. Co Wy na to?

 

Obudowy proponujecie te same tzn. Silentium PC Brutus M23. Mnie wpadła w oko Silentium PC Gladius M 40 Pure Black, choc sam nie wiem dlaczego właśnie ta.Chyba zwróciłem uwage na rozmiar i te trzy wentylatory - lepsze chłodzenie, a gdzieś mi tam chodzi po głowie, że płyta ma chłodzenie dość skromne, choć podobno wystarczające. Kosztuje 199 zł.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam mój błąd, sprawdziłem na stronie producenta i faktycznie ta płyta ma zintegrowany układ graficzny w chipsecie :) Jeśli chcesz wziąć procek i7-3770k do OC to musisz zmienić płytę główną. W miarę tania i dobra to np. MSI Z77A-G43, ale to już dopłata kolejne 80 zł płyta + procek 200 zł, a tak można w nieskończoność dopłacać :P

 

Dobrze się uczysz OC to overclocking, a OC w przypadku modeli Intela z dopiskiem K jest banalnie proste, sprowadza się do podnoszenia mnożnika w UEFI. Na tym forum znajdziesz wiele poradników jak robić OC na podstawce 1155. W przypadku tego Xeona też istnieje możliwość niewielkiego OC, a mianowicie można ustawić częstotliwość procka na sztywno na wartość Turbo podnosząc mnożnik bodajże o 4 oczka dla każdego rdzenia i podnosić częstotliwość BCLK, ale wtedy trzeba już uważać na częstotliwość ramów i do takiego OC również musi być płyta na chipsecie Z77. Jednym słowem OC modeli z zablokowanym mnożnikiem jest trudniejsze i daje gorsze efekty i jest w większym stopniu uzależnione od możliwości samej płyty (tzn. nie każda sztuka będzie pracować z określoną częstotliwością szyny BCLK). 

 

PS: Trochę się rozpisałem, mam nadzieje, że nie zrobiłem autorowi tematu mętliku w głowie ;)

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A tak w ogóle, to wystarczy do takiego zestawu zasilacz 400W?
spokojnie. 600W to 'rozrzutnosc'.

 

 

Przepraszam mój błąd, sprawdziłem na stronie producenta i faktycznie ta płyta ma zintegrowany układ graficzny w chipsecie
oj chyba nie ma. integra jest tylko w procku.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ardoos, chyba nawzajem zrobiliśmy sobie mętlik w głowach :-).

Dobrze że Wujashek - śliczny nick! - czuwa. Czuj, czuj, czuwaj! Jakoś mi się palec zawiesza na moment, kiedy mam pacnąć w "W".

 

Koledzy, a co z resztą moich wątpliwości odnośnie RAM na ten przykład - szukać jakiegoś konkretnego producenta, czy brac pierwsze z brzegu.

Bo rozumiem, że jaki dysk wsadzę, to będzie OK. Myślę o WD albo Seagate. Skłaniam się ku Seagate, bo mam dwa zewnętrzne na kopie tej firmy i póki co ...odpukać.

 

Upieracie się przy swojej propozycji co do obudowy?

 

Z tym dopłacaniem w nieskończoność to racja. Ale rozważam możliwość, jednak, naprawienia starego laptopa i odłożenia zakupu komponowanego tu zestawu o miesiąc na przykład.

Link to post
Share on other sites

tez myślałem o xeonie ale w końcu czytając różne testy stwierdziłem że nie warto i za 200zzł mniej masz i5 3570K ktorego mozesz sobie podkręcić i spokojnie do tego co robisz starczy a w lightroomie będzie dawał tak samo radę jak xeon.

Xeona polecają bardziej do video

8GB ramu tez będzie spoko, możesz kupić 2x4Gb a potem dokupic kolejne 2x4

zasilacz spokojnie 450W ten XFX ProSeries 450 W za 186, jezeli chcesz podkręcac to jeszcze chlodzenie do procka 

SilentiumPC Fera Pro HE1224
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do takiego zestawu nie trzeba jakiś wyselekcjonowanych ramów, nigdy nie będą podkręcane, wieć jakikolwiek weźmiesz to będą dobre. Kup te które są obecnie tanie, zwykłe kostki Kingston, GoodRam, Patriot, Corsair, czy Crucial bedą dobre, najlepiej obecny standard czyli 1600MHz CL9 bez wymyślnych wysokich radiatorów np. Crucial 2x8GB. Dla pewności sprawdź na stronie producenta płyty głównej czy są z nią kompatybilne. 

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

 

tez myślałem o xeonie ale w końcu czytając różne testy stwierdziłem że nie warto i za 200zzł mniej masz i5 3570K ktorego mozesz sobie podkręcić i spokojnie do tego co robisz starczy a w lightroomie będzie dawał tak samo radę jak xeon.

Xeona polecają bardziej do video

8GB ramu tez będzie spoko, możesz kupić 2x4Gb a potem dokupic kolejne 2x4

zasilacz spokojnie 450W ten XFX ProSeries 450 W za 186, jezeli chcesz podkręcac to jeszcze chlodzenie do procka 

SilentiumPC Fera Pro HE1224

 

 

Slimor, obudziłem się w środku nocy - to składanie zestawu zaczyna być groźne dla zdrowia - i zapisałem na kartce: przemyśleć i5 zamiast Xeona. Dobre, co?

Zdecydowałem się zejść do poziomu i5 3570K. Kosztuje 879 zł, ma zintegrowaną grafikę - HD Graphics 4000, da się podkręcić - ale to taka ewentualność na przyszłość, bo podejrzewam, że nie będzie to potrzebne. A jeśli, to tak jak piszesz.

 

 

Do takiego zestawu nie trzeba jakiś wyselekcjonowanych ramów, nigdy nie będą podkręcane, wieć jakikolwiek weźmiesz to będą dobre. Kup te które są obecnie tanie, zwykłe kostki Kingston, GoodRam, Patriot, Corsair, czy Crucial bedą dobre, najlepiej obecny standard czyli 1600MHz CL9 bez wymyślnych wysokich radiatorów np. Crucial 2x8GB. Dla pewności sprawdź na stronie producenta płyty głównej czy są z nią kompatybilne. 

 

Chyba tak, Ardoos - CL9, 1600 MHz, lpw profile.

 

Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical Low Profile CL8

 

Nawet CL8! Nie zdążę okiem mrugnąć.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, podobno baaaaardzo ważny podzespół zestawu to przyglądałem się tym pod marką bequiet!

http://techplanet.pl/media/presets/brand_big_list/453_logo.jpg

Jako jedyni (chyba) chwalą się poziomem hałasu swoich zasilaczy - 20 dB a nawet mniej.

Tylko mam pytanie: czy zwracać na to uwagę, bo przecież jest wentylatorek na procesorze, są trzy wentylatory w obudowie (SilentiumPC Gladius M40), które też (tak sądzę) jakiś hałas/szum generują. Czy też jest tak, że liczy się tylko hałas powodowany przez wentylator zasilacza?

Wiecie coś na ten temat?

 

Podsumowując:

 

Procesor

i5 3570K z grafiką HD Graphics 4000                                                                     879 zł

 

Płyta

MSI B75A G43                                                                                                        264

 

Pamięć RAM

Crucial DDR3 8 GB (2x4GB) Ballistic Tactical Low Profile CL8                                223

 

Dysk HDD

Seagate Barracuda 1TB SATA 3                                                                             246

 

Zasilacz

XFX Pro Series 450W                                                                                              186

 

Obudowa

SilentiumPC Gladius M 40                                                                                       199

 

Napęd optyczny

LITEON IHAS 120                                                                                                      62

 

                                                                                                               Razem:   2059 zł

 

System operacyjny

WINDOWS 8 64-bit PL  (najtańszy)                                                                          355       

 

Monitor

Dell U2312 HM (od Sletka - pamiętacie Go jeszcze?; to w sumie Jego zestaw)         740   

 

 

No, chyba że obudzę się w środku nocy i .....

 

Słuchajcie, mam jeszcze problem. Otóż, od klikania myszą pobolewa mnie prawy nadgarstek. Na laptopie starałem sie go odciążać, ograniczając kliki do minimum, na przykład najeżdżałem myszą pod otwarta dłonią i zatwierdzałem stuknięciem w touchpod - tak się to chyba nazywa. Rozumiem, że teraz takiej możliwości nie będę mieć; będę musiał nacisnąć ENTER na klawiaturze. Czy istnieją klawiatury z klawiszem ENTER po lewej stronie, żeby nie musieć sięgać lewą ręką na skos. Chyba jasno to wyłuszczyłem? Ja przynajmniej rozumiem.

 

A może dałoby się wykorzystać klawiaturę z popsutego laptopa, tę z touchpadem?

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydowałeś się na odblokowany procek to weź płytę umożliwiając OC, czyli MSI Z77A-G43. To grzech wsadzać odblokowanego procka na płytę z chipsetem B75 :) Moim zdaniem reszta zestawu jest OK. Nie wiem jak z głośnością wymienionych modeli zasilaczy, ale zapewne żaden nie zagłuszy boxowego chłodzenia. Jak chcesz mieć naprawdę cisze to przydałoby się jeszcze jakieś chłodzenie na procka, jeśli nie planujesz dużego OC to np. coś takiego: SilentumPC Fera Pro HE1224.

 

PS: Odnośnie zasilaczy, może ten temat Ci pomoże w wyborze http://forum.benchmark.pl/topic/85113-polecane-zasilacze-od-100z%C5%82-do-400z%C5%82-i-wy%C5%BCej/.

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydowałeś się na odblokowany procek to weź płytę umożliwiając OC, czyli MSI Z77A-G43. To grzech wsadzać odblokowanego procka na płytę z chipsetem B75 :) Moim zdaniem reszta zestawu jest OK. Nie wiem jak z głośnością wymienionych modeli zasilaczy, ale zapewne żaden nie zagłuszy boxowego chłodzenia. Jak chcesz mieć naprawdę cisze to przydałoby się jeszcze jakieś chłodzenie na procka, jeśli nie planujesz dużego OC to np. coś takiego: SilentumPC Fera Pro HE1224.

 

PS: Odnośnie zasilaczy, może ten temat Ci pomoże w wyborze http://forum.benchmark.pl/topic/85113-polecane-zasilacze-od-100z%C5%82-do-400z%C5%82-i-wy%C5%BCej/.

 

Dziękuję, to byłby grzech.

Zmieniam płytę, +80 zł.

 

Piszesz, że nic nie zagłuszy boxowego chłodzenia, czyli .... tego wiatraczka na procesorze?

Link to post
Share on other sites

 Nie wiem jak z głośnością wymienionych modeli zasilaczy, ale zapewne żaden nie zagłuszy boxowego chłodzenia. Jak chcesz mieć naprawdę cisze to przydałoby się jeszcze jakieś chłodzenie na procka, jeśli nie planujesz dużego OC to np. coś takiego: SilentumPC Fera Pro HE1224.

 

 

 

Jeszcze raz się upewnię: boxowy to ten na procesorze?

 

A ten SilentiumPC Fera Pro HE1224 to nakłada się jako dodatkowy na boxowy, czy boxowy się zdejmuje, a w jego miejsce ten - jeśli ma być ciszej, to chyba tak? Albo głupoty wymyślam?

Ten SPC Fera Pro nie kosztuje majątku, czy zatem warto go zainstalować przy okazji składania zestawu, czy czekać aż zdecyduję się na ewentualne podkręcenie procesora?

Aktualizacja zestawu:

 

Procesor

i5 3570K z grafiką HD Graphics 4000                                                                     879 zł

 

Płyta

MSI Z77A G43                                                                                                        343

 

Pamięć RAM

Crucial DDR3 8 GB (2x4GB) Ballistic Tactical Low Profile CL8                                223

 

Dysk HDD

Seagate Barracuda 1TB SATA 3                                                                             246

 

Zasilacz

XFX Pro Series 450W                                                                                              186

 

Obudowa

SilentiumPC Gladius M 40                                                                                       199

 

Napęd optyczny

LITEON IHAS 120                                                                                                      62

 

                                                                                                               Razem:   2138 zł

 

System operacyjny

WINDOWS 8 64-bit PL  (najtańszy)                                                                          355       

 

Monitor

Dell U2312 HM (od Sletka - pamiętacie Go jeszcze?; to w sumie Jego zestaw)         740   

 

Cena tego monitora mnie męczy. I wielkość - 21" by wystarczyło, myślę sobie. Chyba założę nowy temat w dziale monitorów.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

Tak, chłodzenie boxowe chłodzi procesor. SPC Fera Pro montuje się zamiast boxowego chłodzenia, a żeby to troszkę zobrazować to proszę o to link do montażu takiego chłodzenia na podstawce 1155 

.

 

Boxowe chłodzenie wystarczy do schłodzenia procesora bez OC, ale ma mniejszą kulturę pracy niż inne coolery. Boxowy cooler będzie cichy gdy przeglądasz neta itp, ale jak procesor będzie przez dłuższy czas obciążony to będzie głośniejszy niż np. SPC Fera Pro. Moim zdaniem warto dołożyć do innego coolera

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...