Skocz do zawartości

Moje 252 dni oczekiwania na paczkę od DARMACZ


Recommended Posts

No właśnie. Masz rację nie słyszeliśmy drugiej strony ponieważ ona milczała. Poza tym ja nikogo nie osądzam, stwierdziłem tylko, że postąpiłbym tak samo.

 

Myślę, że wielu użytkowników tego forum chciałoby wysłuchać wyjaśnienia tej sprawy ze strony sklepu. Proszę się nie krępować i opisać dokładnie swoją wersję.

 

A odnośnie co do wysyłki dla kogoś kto deklaruje, że i tak jej odbierze to ja bym jednak wysłał. Później, jeżeli sprawa trafiłaby do sądu będzie to lepiej wyglądało. To jest moje prywatne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy mają spory za przeproszeniem ból du*y o terminy. Rozumiem Was wszystkich też taki mam :) . Pozwole sobię dodać kilka rozjaśniających faktów (nie będę nikogo osądzał w tym temacie):

1. Nie zapominajmy że to jest Polska, i wszystkie oploty, przedłużki (dodatki ogólnie) które wyglądają kosmicznie, w Polsce są praktycznie nie do zdobycia. Zwyczajnie nikt ich nie produkuje/nie sprowadza. Wiem, bo na paczkę z typhoonami które zamówiłem z Niemiec sam czekałem 2 tygodnie mimo kuriera UPS. Nie znalazłem żadnego sklepu który je ma, a jeżeli ma to trzeba czekać miesiąc.

2. Dlaczego np. sleevking się spóźnia a np. cooling nie? Odpowiedzi jest kilka:

- są sklepy które mają oddziały w Niemczech i dystrybucję również w Polsce - np: caseking,

- są sklepy które dystrybuują coś co jest do zdobycia w polsce, albo ma świetną popularność;

- są sklepy które po prostu pokazują to co mają na magazynie na stronie i nie mają problemów bo w razie zamówionego towaru po prostu wysyłają;

- są sklepy które mają wszystko na stronie internetowej, sprowadzają z niemiec, i każą czekać klientom aż przyjdzie z niemiec nie mówiąc nic klientom;

- są jeszcze takie które włorzyły w to w taki kapitał, że sprowadzają wszystko i mają kosmiczną marżę w porównaniu do ceny producenta i też nie chcą sprawiać problemów sobie czy klientom.

 

Nie chcę zaliczać na siłę sklepów pod te czy inne kategorie. Po prostu trzeba sobie albo wpisać w google:  "nazwa_sklepu.pl opinie" i zdecydować albo poszukać pewnego sklepu, z renomą.

 

Ja nie ufam żadnemu polskiemu sklepu, nieważne czy darmacz, czy cooling czy sleevking czy aab. Zasadniczo na każdym możemy się przejechać. Z polskich sklepów polecam jak dla mnie morele.net, komputronik.pl, neo24.pl. Może jeszcze jakieś inne ale to jest bardzo wąska lista. To czego nie mogę dostać w tych sklepach kupuję na alteco.de; caseking.de czy innych niemieckich stronach. Czekam na przesyłkę, ale jakość murowana.

 

Drobniutka sugestia do darmacz'a: prosze sobie umieścić na stronie informację o dostępności towarów przy każdym produkcie obok ceny czy gdzieś blisko. Np. towar na magazynie, dostępność od ręki albo oczekiwanie na towar do 2 tygodni. Przeglądałem Pańską stronę i niestety nic takiego nie było. Jeżeli pan to wprowadzi uniknie pan problemów i żali ludzi do Pana typu: "Czekam na przedłużki tak długo, ile można etc.". Klient będzie miał jasno podaną infomację i nie będzie rościł pretensji.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

[...]

 

Darku, widzę, że masz bardzo mocną linię obrony. Może wpadniesz w końcu na pclaba i wyjaśnisz wszystkim dlaczego jest co najmniej kilka osób, które nie dostały od Ciebie paczek? :)

 

Screamer, Revo7, Grzesiek z chip.de, mynameisBON - myślę, że te osoby (o których wiadomo mi na 100%) bardzo chciałyby się dowiedzieć dlaczego nie zdołałeś do tej pory dostarczyć zamówień lub też po prostu oddać sprzętu i pieniędzy. Pytanie ile jeszcze jest takich osób. 

 

Chyba po prostu jesteś za słaby, podjąłeś się zadań, których nie jesteś w stanie wykonać, wszystko spartaczyłeś i teraz masz duży problem, a tak jak obiecałem będziesz miał jeszcze większy. Wiesz jak dobrze się indeksują w googlach wybrane przeze mnie frazy? ;)

 

Ludzie już handlują długami  http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,002017404408,dariusz,maczynski.html, będzie niezły "burdel" w papierach.

Edytowane przez pclchaos
Link to post
Share on other sites

Kupowałem u Darmacza raz i zamówienie zostało zrealizowane (przedłużki), inna sprawa że 2 razy odwlekano termin realizacji. Raz "niezauważono wpłaty", drugi raz "duża ilość zamówień". Rozumiem że Darmacz taki towar wykonuje na bierząco i poślizgi mogą się zdarzyć, więc oceniam "na plus" moje zamówienie. 

 

Natomiast czytając w internecie opinie niezadowolonych klientów, Darmacz jest "w czołówce". Nie widziałem tak ogromnych skarg na Angelę, czy Coolinga jakie są na Darmacza. Z sytuacją redaktorów PCL dokładnie się zapoznałem i stwierdzam że mają oni podstawy by sprzętu nie odbierać. Jeśli ich projekt był swego rodzaju inicjatywą sponsorów, to takie przedłużenie się jego realizacji z pewnością spowodowało utratę owych i nieprzyjemności jakie mogli doświadczyć. 

Link to post
Share on other sites

Panowie, 

 

ostatni post w tym temacie przed zamknięciem. 

 

Z racji, że w ostatnim czasie nasila się bardzo kiepska (a wręcz żadna) realizacja zamówień przed darmacza i sklep w którym ten osobnik pracuje i co chwilę pojawiają się kolejne osoby, które mają zaległe zamówienia, czasem sprzed kilkunastu miesięcy, prosiłbym o zebranie się tych osób w temacie na PCLabie: http://forum.pclab.pl/topic/860571-problemy-z-u%C5%BCytkownikiem-Darmacz-opinie-pr%C3%B3ba-oszustwa/

 

W razie czego można też kontaktować się ze mną http://forum.pclab.pl/user/277168-chaostheory/ przez PW. W miarę możliwości pomogę, mam wzory odpowiednich pism/podań/zawiadomień/ostatecznych powiadomień od działu prawnego Onetu i mogę je udostępnić, wystarczy zmienić dane, puścić na adres darmacza i potem jest już z górki. Oczywiście sprawy ciągną się miesiącami ze względu na dużą nieudolność naszego wymiaru sprawiedliwości, ale koniec końców kasę/sprzęt odzyskacie. 

 

Pora uporać się raz na zawsze z darmaczem który ma niezrealizowane zamówienia od prawie dwóch lat, a w dalszym ciągu przyjmuje nowe (których również nie jest w stanie realizować).  

 

Jeszcze raz link do tematu w którym możecie "opowiedzieć swoją historię" i dorzucić 3 grosze. 

 

http://forum.pclab.pl/topic/860571-problemy-z-u%C5%BCytkownikiem-Darmacz-opinie-pr%C3%B3ba-oszustwa/

 

Pozdrawiam,

Łukasz Marek

Edytowane przez pclchaos
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...