Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

 

Po raz kolejny chciałbym zasięgnąć u Was rady. Otóż poszukuję dobrego smartfona za kwotę 500 - 550zł.

Jakie mam preferencje?

-duży ekran (co najmniej 3,8 cala - smartfon przeznaczony będzie w dużej mierze do neta)

-niezłe podzespoły - chciałbym uruchomić na nim większość gier bez większych lagów,

- wydajna bateria - ładowanie min. co dwa dni.

- dobra rozdziałka,

- aktualny Android,

- niezły aparat też by się przydał, ale nie jest to konieczność.

 

W oko wpadło mi kilka modeli, z czego najpoważniejsze propozycje to:

- LG Swift L5,

- LG Swift L7,

- Samsung Galaxy Ace 2.

 

Niestety każdy ma swoją wadę.

L5 - słaba rozdzielczość - 320 x 480 pix

L7 - cena

Ace 2 - na razie brak aktualizacji Androida, ekran mniejszy niż w LG i wygląd zewnętrzny - jak dla mnie zbyt owalny.

 

Co robić? Mam nadzieję, że doradzicie. Czekam z nadzieją na rady, ew. inne propozycje spełniające moje wymogi.

 

PS Myślicie, że L7 do lipca/sierpnia może dużo stanieć? Właśnie wtedy będę kupował fona.

 

Pozdrawiam,

wilkolak22

Link to post
Share on other sites

Ace II będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Specyfikacja jest po prostu dużo mocniejsza. Aktualizacja już jest ale nie dla Polski więc to nie problem, więc wybór wydaje się oczywisty. Może ekran jest mniejszy ale wystarczy w zupełności po za tym ma gęste upakowanie pikseli (264ppi) oraz ekran PLS - Samsungowska odmiana IPS'a. 

 

 

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

L7 ma słabiutki procesor i ledwo system ogarnie... O tragicznej rodzielczości w L5 nie wspominając.  Ogólnie w tej cenie dobrym wyborem byłby Ace 2. Sensation też nie jest zły jeśli zaakcpetujesz to że telefon ma czasy świetności za sobą oraz przeciętny aparat. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym wolał ZTE V970, który nie dość, że ekranem i wydajnością podzespołów bije na głowe tego ace'ika, to jeszcze obsługuje dwie karty sim, więc dzięki Aero2 można mieć darmowego neta ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

S/S+ to staroć.Moim zdaniem lepiej dozbierac i kupić SII.Może wyrwiesz już też jakąś Sensacje.jest też S3 mini za ok 700zł do wyrwania..ale lepiej dozbeirać i kupić SII.Duży porządny smartfon z Andkiem 4.2.2 niedługo.

Link to post
Share on other sites
A co poradzilibyście oprócz Ace II? Może jakąś Xperię?

 Konkurentem Ace 2 jest Xperia Sola ale ma mały ekran 3,5" 3,7" oraz Galaxy Advance. Jeśli główne przeznaczenie to przeglądanie internetu to polecałbym ZTE Grand X In - przemawia za nim większy ekran o wyższej rozdzielczości oraz znacznie szybszy procesor, w przeglądaniu stron to istna rakieta :D Jeśli wybaczysz mu przeciętny aparat to nic lepszego nie kupisz w tej cenie.

 

E: poprawka, Sola ma 3,7", dzięki za czujność, se7enfiy

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Zawsze można ZTE V970, który ma panel od Sharpa i nie ma żadnych problemów z dotykiem :P

 

Podzespoły też niczego sobie (2x1 GHz, 1GB RAM), a w dodatku dual-SIM z obsługą darmowego neta Aero2 :D

Link to post
Share on other sites

1) Proces technologiczny to nie wyznacznik wydajności.

 

2) Z czym do ludzi? Kolega proponuje Grand X In, który ma to samo GPU, co V970, tyle że gorszy ekran. Ja nie przyrównuje Ace II do V970.

 

3) "smartfon przeznaczony będzie w dużej mierze do neta"
"
chciałbym uruchomić na nim większość gier bez większych lagów"

 

Do tego V970 wystarczy spokojnie. Odpala GTA i inne gierki jak należy, bez ścin itd. A te wszystkie darmowe z Google Play to w ogóle miodzio :P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...