Skocz do zawartości

Windows 8 pro upgrade - 2 systemy na jednej licencji?


Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych,

Mam małe pytanie odnośnie upgrade do Windows8. Jestem posiadaczem licencji Windows 7pro i chciałbym przeprowadzić upgrade do Windows 8pro, ale system ten satysfakcjonuje mnie tylko częściowo. Ogólnie jest bardzo responsywny i wiele drobnych detali zostało dobrze dopracowanych, jednak bardzo przeciętnie nadaje się do mojej pracy. W takich okolicznościach chciałbym zachować oba systemy.

Na stronie MS jest napisane, że w przypadku posiadania licencji W8pro można dowolnie migrować z jednego systemu na drugi na tej samej licencji, ale nie wspominają nic na temat posiadania obu systemów zainstalowanych na tym samym komputerze.

Byłbym wdzięczny za rzeczowe informacje na ten temat.
Z góry dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To jest na zasadzie tylko aktualizacji systemu, nie będziesz w stanie zainstalować tego systemu jako osobnego. Przy próbie zainstalowania jako osobny system bez aktualizacji system instalacyjny powie blee :D

Mógłbyś tak postąpić tylko jak byś zakupił OEM lub BOX

Nie dostajesz dodatkowej licencji lecz tylko możliwość aktualizacji (migracji) na W8.

Link to post
Share on other sites

Sam robiłem aktualizację Vista -> W7 to niestety licencja to co chcesz robić nie obejmuje. Jak sama nazwa wskazuje to jest upgreade a nie osobna nowa licencja.

 

Tak było w moim przypadku, chyba że M$ to zmienił na pudełku jest licencja można poczytać przecież :D

Link to post
Share on other sites

Nie. W dowolnej wersji pro. Masz nawet na strownie MS napisane:
 

 

What if I change my mind?
Can I just go back to my old operating system?
Not exactly. The version of Windows that you had on your PC before you upgraded won’t be there anymore. To get it back, you'll need to reinstall the previous version of Windows from the recovery or installation media that came with your PC. Typically, this is on a DVD.

 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ale możesz legalnie używać tylko jednej wersji systemu albo W7pro albo W8pro a nie obu naraz. Bo to wersja upgrade a nie pełna. Musiałbyś mieć W8pro OEM lub BOX ale nie UPGRADE - wtedy miałbyś drugi, pełnoprawny system. A tak w sumie masz tylko jeden - i jednego możesz używać.

 

Aby zatem wrócić do W7pro musiałbyś zrobić format i czystą instalację wersji wcześniejszej, bez UPGRADE.

Link to post
Share on other sites

Tak też robiłem. Nie chciałem mieć dwóch systemów jednocześnie na jednej licencji.

Pobawiłem się W8 i chciałem sprawdzić czy faktycznie moge na tym kluczu aktywować siódemkę, włożyłem jakiś dysk, sformatowałem i zacząłem instalację w7, ale przy wpisaniu klucza wywalał, że jest nie prawidłowy. Zrezygnowałem i postanowiłem sprawdzić czy w8 pójdzie na czystym sformatowanym dysku, i poszedł, aktywował się bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...