Skocz do zawartości

Problem z płytą główną,zasilaczem?


Recommended Posts

Witam

mój problem polega na tym , że samoistnie wyłącza się komputer - nie zależy czy idle czy go cisne (tak samo bez OC)  jak i nie zależy od czasu - wcześniej przez długi okres bardzo rzadko zacinał się obraz razem z dźwiękiem ale to olewałem bo mi nie przeszkadzało dopóki nie zaczął się wyłączać ... podejrzewam płytę główną , która nie jest pierwszej świeżości i przeżyła piorun tak samo i zasilacz.oraz dysk twardy... jakieś pomysły jak to sprawdzić co naprawdę nawaliło? <wcześniej przez ponad rok było ok tylko te zacinanie obrazu od czasu do czasu nawet po oc proca..) [podzespoły kompa w profilu] //płyta główna to ASUS P5N-E SLI / zasilacz OCZ StealthXStream 600W  / l  C2Q Q9550 /  GTX 560 1GB

Edytowane przez Bassofonic
Link to post
Share on other sites

Na początek podmień zasilacz jak radzi kolega wyżej. Samoistne wyłączenie się peceta jest najczęściej związane z uszkodzeniami elektrolitów w zasilaczu lub na płycie głównej. Ponieważ płyta dostała piorunem. Na 100% któryś z elektrolitów jest uszkodzony. Wymień też baterie na płycie głównej. Może też być uszkodzona lub słaba. Uszkodzenie zasilacza bądź płyty w wyniku uderzenia pioruna, mogło mieć również wpływ na stabilność przy OC. Choć nie każdy procesor i podzespoły podkręcają się tak samo. Możliwe też coś się przegrzewać, sprawdź mocowania wentylatora CPU, odkurz grafikę i pamięć. 

Link to post
Share on other sites

przecież piorun nie walnął w komputer bezpośrednio, tylko conajwyżej pierdyknął w słup wysokiego napięcia i wywalił korki w chałupie, jedyne co piorun może zepsuć to jak masz net po kablu i walnie to lan może zjarać albo router albo tv jak ci w antene rypnie, nie upatrywałbym winy w tym piorunie



a tu koledzy mają racje, że pierwsze co zasilacz bym sprawdził, bo jak kumplowi zdychał modecom carbon też najpierw komp wyłączał a potem już pewnego dnia nie wstał 



przy czym ten OCZ to dobry zasilacz, więc jeżeli padnie to sam, więc nic za sobą nie pociągnie na pola elizejskie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie no bez przesady :) piorun uderzył 2o m od kompa w linie telefoniczna i dostało się routerowi oraz karcie graficznej ( zostały wymienione) mnie bardziej zastanawia ten fakt zcinania sie obrazu z dźwiękiem (zero blue screena , zostawał res kompa) co może wskazywać na płytę główna ... zasilacza nie mam jak sprawdzić a temperatury w normie .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...