Skocz do zawartości

Parametry linii,neostrada 10mb problem


Recommended Posts

Witam otóż mam taki problem ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem neostrady 10mb i chodzi ona na całe 3mb co nie jest zadowalające,i tutaj pojawia się moje pytanie czy ktoś mógłby sprawdzić moje parametry na ile maksymalnie pójdzie na moim łączu dodam ,że na początki było 8,5 mb spokojnie chodziło przez pare tyg.

http://img838.imageshack.us/img838/4425/87460942.png

 

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że nie masz Neostrady 10mb tylko "do dziesięciu (10) mega" a to jest znaczna różnica o czym już się przekonałeś.

 

W 80% przypadków infrastruktura TP nie jest przygotowana na takie prędkości. Pomijam fakt podpisywania na siłę umowy na "10MB".

Sieć zaprojektowana na 100 użytkowników po 2MB = 5 x 10MB. Co się dzieje jak wszyscy w tym samym czasie korzystają z neta?

 

Podobny przypadek mam u siebie na wiosce. Matula podpisała aneks i net 10MB. Spoko. Działa ale od 22 do 8-10 rano jeżeli nie resetuję połączenia.

 

Łącze masz OK bo ja u siebie na niższych tłumieniach mam 10MB (w nocy).

Link to post
Share on other sites

Z 10MB na 3MB -to ładny wałek,rozumię spadek jak było na początku tych 8,5-9MB jeśli w umowie/anaksie zostało wyszczególnione Do 10MB ale nie 3MB bez jaj i powinieneś to zgłosić.Kolejna sprawa,przed podpisaniem nowej lub przedłużeniem umowy informujesz się ile w twojej lokalizacji jest możliwe max łącze: jak 10MB-to powinni się wywiązać z umowy,ponad 10MB-tym bardziej i bez spadków.Więc łącze u ciebie nie ok.

 

Umowy i to słynne Do: na tym właśnie bazują operatorzy internetu,pózniej są takie sytuacje jak u ciebie.W takich przypadkach należy stać przy swoim i dopilnować by było zaznaczone 10MB  nie,Do 10MB. Jak będzie im zależeć na kliencie będziesz miał łącze 10MB i na papierze,w100% muszą się wywiązać bez cyrków.

 

Lukson na wioskach ludzi robią w jeszcze większego balona niż w miastach.

 

@sunrise nie jesteś pierwszy z takim problemem ale ludzie zaczynają zwracać uwagę co podpisują,szczególnie na myk z łączem internetowym.

Link to post
Share on other sites

"Jak będzie im zależeć na kliencie będziesz miał łącze 10MB i na papierze,w100% muszą się wywiązać bez cyrków."
Trafiłeś w sedno...otóż jest dokładnie odwrotnie niż w twoim założeniu  :)
 
Oni mają gdzieś pojedyncze przyłącza.Kasa jest w blokach dużych skupiskach.Jak na wioskę to 3MB to i tak jest nieźle.
Ja mam 1MB 700 metrów od granicy Wrocławia.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wsiadając w samochód albo idąc pieszo do centrali TP z mojego domu rodzinnego droga wynosi 600-700 metrów.

Odległość mierzona przez techników "ekspęrtuw" TP wynosi 6km. Według ich założeń, nie ma możliwości technicznej bym mógł uzyskać transfer na poziomie 10MB.

Podpisując aneks przy przedłużeniu raczej nie ma już innej prędkości aniżeli "do 10MB".

Dopóki nie zmieni się Polskie prawo doputy takie molochy jak TP aka Orange będą rąbać swoich abonentów bez mydła.

Mają gdzieś jednostkę (abonenta), bo tak jak Bill kiedyś powiedział: nie przejmuje się piratami bo koniec końców i tak użytkownik wybierze jego system bo już go zna.

Link to post
Share on other sites

@Logan czytaj ze zrozumieniem.

 

Gdyby mieli gdzieś pojedyńcze przyłącza to byś nie miał żadnego.

W miastach też stosują chore praktyki Do.

 

 

 

nie ma możliwości technicznej

Stara ich śpiewka jak zwykle.To są ściemniacze.

Jak od strony technicznej przykładowo jest mozliwość uzyskanie łącza 10MB to skąd się wzieło (Do) chyba du*y. :peace:

Link to post
Share on other sites

To już nie mój problem,ile mam na umowie tyle mam dostać.W takiej sytuacji czym dalej od centrali powinni zawyżyć prędkość,by ten mógł dostać nie mniej niż 10MB (na umowie).Piszę jak jest w przypadku nie których osób,nie dajcie sobie wciskać kitu.

 

Umnie na 10MB zawsze wychodzi 10 z hakiem.

 

Dla autora jeszcze taka inf.

 

Ma ona zmusić dostawców Internetu do podawania minimalnej, gwarantowanej szybkości łącza internetowego. Ponadto gwarantowana szybkość nie będzie mogła być niższa niż 90% maksymalnej prędkości prezentowanej w reklamach.

Władze chcą w ten sposób ustrzec obywateli przed skutkami podpisywania umów „do 10 Mb/s”, które równie dobrze pozwalają na dostarczanie połączenia o szybkości 1 Mb/s. Dodatkowo umowy mają zawierać obowiązkowo jasne i wszystkie informacje o warunkach promocji oraz opłatach w wypadku rozwiązania umowy z operatorem. W umowie operator będzie też musiał określić uprawnienia abonenta w wypadku niezapewnienia przez dostawcę gwarantowanych parametrów.

 

 

Jak widać nie wszyscy.

Link to post
Share on other sites

lwses - mieszasz chłopakowi w głowie.

Nie ma czegoś takiego jak "gwarantowana prędkość internetu". Od kilku lat nad tym pracują i przejść to nie może i nie przejdzie. Dlaczego? Bo wymusiłoby to zmianę infrastruktury całej sieci a to oznaczałoby albo podniesienie kwot abonamentów albo śmierć operatora.

 

Proponuję sobie poczytać na forum Orange o ich nowej, cudownej ofercie "do xxMB":

 

http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2402401472,title,NEOSTRADA-DO-10-MB-BARDZO-WOLNO-DZIALA,forumthread.html

 

Podobnych tematów jest multum. Były i będą. Nie ma się co wykłócać bo to nic nie da. Pomimo tego że rozmowy są nagrywane to jak kiedyś dzwoniłem w podobnej sprawie koleś powiedział, że powinienem się cieszyć, że internet mam i to w takich pieniądzach a jak mi nie pasuje to mogę zmienić operatora.

 

Wystarczy przeczytać umowę, regulamin świadczenia usługi oraz cennik bo często w jeden jest powiązany z drugim i wtedy już nie będzie tak kolorowo.

 

Chyba mało kto z was wie, że Orange (dawniej TP SA) może w każdej chwili bez podania przyczyny ograniczyć prędkość do 32kb/s.

Link to post
Share on other sites

Także nie mam raczej na co liczyć bo tak jak wspominałem raz jest 3 tak raz   jest  5 tak pozostaje tylko modlić się aby coś ruszyło z tą naszą piękną infrastrukturą.

 

 

@edit

 

Chciałbym dodać ,że teraz włączając youtube o godzine 21:47/144p się nawet tnie i w ogóle nie ładuje this is it !! 8-)

Edytowane przez sunrise
Link to post
Share on other sites

"pozostaje tylko modlić się aby coś ruszyło z tą naszą piękną infrastrukturą."
tu się nie ma co modlić...tu trzeba chodzić na wybory żeby skończyć z ludźmi którzy są odpowiedzialni za tworzenie w polsce prawa bo to tu jest problem jak słusznie napisał Lukson.Coś takiego jak tp czy obecnie pomarańcza nie powinno mieć prawa bytu.Ta firma to dno dna,działa tylko dzięki uwarunkowaniom prawnym,zacofaniu technologicznemu i jechanym w kakao klientom.
Co do rozmowy z konsultantem to polecam zamiast sobotniego wieczoru kabaretowego.Nie uwierzysz jak to może wyglądać.Ja kilka takich rozmów odbyłem  :)
 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam! Czy możecie mi pomóc w ocenie przepustowości mojej linii?  Obecnie mam neo20mb ale jest opcja przejścia na 40mb w tej samej cenie. Jak myślicie?

 

--- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG120N
Firmware Version: A1.00.16 , 2010-08-06T14:08:04
GUI Version: A1.00.16_007
Boot Version: 1.0.37-5.4
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version:  3.4.4.10.0.1
DSL VPI/VCI:         0/35
DSL Status:          W górę
DSL Mode:            ADSL2+
DSL Channel:         0
DSL Upstream Rate:   1310 kbps
DSL Downstream Rate: 23233 kbps

                      Down         up    
DSL Noise Margin:      83 dB        55 dB
DSL Attenuation:       45 dB        38 dB
DSL Transmit Power:  -380 dBm     -420 dBm

--- Wireless Information ---
Wireless Driver Version: "2.2.0.5"
Wireless Tools Version:
Wireless Status: Enabled
Wireless Wide Channel: 9
Wireless Standard Channel: 11- 2.462GHZ
Wireless SSID: linksys

--- Dynamic Information ---
LAN Mac Address: 98:FC:11:9F:AB:85
WAN Mac Address: 98:FC:11:9F:AB:87
Wireless Mac Address: 98:FC:11:9F:AB:86

---
 

Link to post
Share on other sites

Nie chce nic mówić ale czeka cie wymiana routera ponieważ te prawdopodobne 40 mb jest oferowane w technologii vdsl czego nie obsłuży ten router.

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

mógłbyś jakiś polecić?

Wg Ciebie te 'niby' 40mb mogły by hulać? Parametry linii dają radę? Ja patrzę realnie - jeśli byłoby osiągalne nawet do 25-28mb to byłoby super :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...