Skocz do zawartości

Zestaw 3000-4000zł do gier.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Komp przeznaczony głównie do gier + gameplay

Max budżet 4000zł

Brak części 

Zestaw złożony nie ważnie gdzie byle bez problemów szybko i w dobrej cenie

Niczego jak na razie nie chce podkręcać, bo nie mam o tym pojęcia

Chciałbym jakąś *****istą obudowę

Rozdzielczość Full HD

Możecie mi też podrzucić jakiś fajny monitor do tego w rozsądnej cenie

 

Jeszcze jakieś info:

Gram głównie w BF3 i D3 (ok. 6h dziennie), chcę, żeby grafika była płynna czyli mam na myśli jak najwięcej fps z jak najlepszą grafiką, może mi nawet ktoś opisze jak to wygląda i ile osiągnę z setem w tej cenie. Żadnych części nie mam. No i chciałbym go w przyszłości modyfikować.

Edytowane przez Demii
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Komp przeznaczony głównie do gier + gameplay

 

Będziesz dodatkowo renderować swoje gameplaye ?

 

Niczego jak na razie nie chce podkręcać, bo nie mam o tym pojęcia

 

Tutaj trzeba się zastanowić, bo albo bierzesz 3570k z płytą MSI, korzystasz z OC Genie II i poprzez jedno kliknięcie masz podkręcony procesor pod okolice 4.2 GHz. Idąc dalej, jest tutaj sporo ludzi którzy wytłumaczą Ci jak podkręcić procesor ręcznie. Drugą opcją może być 8 wątkowy Xeon 1230v2 bez większych możliwości OC.

 

Gram głównie w BF3 i D3

 

W przypadku BF3 podnoszenie zegarów nijak się ma do wzrostu wydajności, do D3 (o ile dobrze myślę Diablo 3) co byś nie kupił w takiej cenie będzie aż za mocne do tej gry

 

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Zalman Z11 Plus USB 3.0

SilentiumPC Deus G1-600W 80+ Bronze

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED)

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

 

4051 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Tutaj zobacz sobie BF3 na tym CPU + GPU 

 

Zestaw z 8 wątkowym Xeonem, przydatnym w przypadku renderingu. Jeżeli zaś nie zamierzasz nic renderować możesz zamiast niego kupić  Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

Inną opcją jest zestaw z OC CPU:

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Zalman Z11 Plus USB 3.0

SilentiumPC Deus G1-600W 80+ Bronze

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED)

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

 

4101 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Tutaj co prawda brakuje w zestawie do OC coolera na procesor, jednakże jeżeli masz możliwość to dokup od razu SilentiumPC Fortis HE1225Jeżeli nie masz takiej możliwości to możesz go dokupić za jakiś czas jak wpadną Ci pieniądze a póki co pracować będziesz na chłodzeniu boxowym dołączonym do CPU. Tak jak wspomniałem wcześniej, możesz skorzystać z automatycznego OC w OC Genie II.

 

Mimo tego że napisałem iż w BF3 podnoszenie zegarów CPU nijak przekłada się na wzrost wydajności to miej na uwadze inne nowy gry, chociażby jak C3 jak i co być może ważniejsze dla Ciebie, nowy silnik BF4 czyli Frostbite 3.0 w którym to znacznie poprawiono fizykę otoczenia i rozgrywki przez co w bardziej znaczącym stopniu będzie on obciążał CPU 

 

http://www.techspot.com/articles-info/642/bench/CPU_01.png

 

W obydwu zestawach masz porządny monitor 24 calowy na matrycy IPS, chcąc zaoszczędzić możesz kupić wersję 22 calową LG 22EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED)

 

Co do modernizacji w przyszłości, hmm nie szykowałbym się na CF 2 x 7950 gdyż ATI ma póki co problemy z wyeliminowaniem mikrościnek. W obydwu zestawach masz mocny zasilacz, będziesz mógł wymieniać karty graficzne na mocniejsze jak 7970 czy coś nowego z serii GTX7xx bądź HD8xxx. 

 

Do tego nie wiem czy Zalman Z11 będzie dla Ciebie wystarczającą obudową, - https://www.google.pl/search?q=zalman+z11&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=HdShUbyNBMPXPIutgPgI&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1236&bih=584

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Według mnie lepszą obudową byłby SilentiumPC Gladius X80. Ma łatwy dostęp do filtrów, regulator obrotów w standardzie, dużo miejsca na kartę graficzną, podświetlane przednie wentylatory, dobrą gospodarkę kabli, a poza tym świetnie się prezentuje. Jest jednak trochę droższa, ale warto dopłacić. Oczywiście polecam.

 

P.s. Weź pod uwagę jeszcze Brutusa M23, na żywo nie widziałem, ale słyszałem że dobra. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wszystko wygląda fajnie, co do tego podkręcania to się chyba jednak zdecyduję. Chciałbym też niedługo zaopatrzyć się w Crysisa 3 no i BF4. Rendering do filmów chciałbym też robić na tym samym kompie, ale sporadycznie. Szczerze jeszcze powiem, że dopiero się uczę tego wszystko o PC itp... więc liczę bardziej na wasze doświadczenie i szczegółowe pytania i czy można by zejść z całym sprzętem trochę poniżej 4000zł czy opłaca się lepiej wydać więcej? 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Ze swojego niezbyt wielkiego doświadczenia wiem że im droższy jest zakupiony sprzęt tym dłużej będzie służyć. Jednak nie da się jednoznacznie określić czy opłaca się wydać więcej, a w szczególności przy technologii komputerowej, która zmienia się z miesiąca na miesiąc. Innymi słowy nieważne ile wydasz i tak za 2 lata pojawi się nowy superprocesor, który będzie kosztował połowę tego co się wydało teraz a będzie 800 % wydajniejszy (przykład). Nie przeskoczysz tego ani nie obejdziesz, po prostu musisz teraz zaoszczędzić jak tylko się da to później będziesz mniej żałował. Takie jest moje zdanie musisz zdecydować sam.

Link to post
Share on other sites

A miałby jakiś sens wrzucenie tutaj SLI GTX 660?  I jak do tego wszystkiego i całej gry odnosi się pamięć RAM, bo zauważam, że w tym przypadku więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Edytowane przez Demii
Link to post
Share on other sites

Pewnie że był miał sens, jednak wzrosną koszta:

 

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)

Gigabyte GeForce GTX 660 x2

 

Warto też dołożyć do SilentiumPC Deus G1-600W jak i również oczywiście w grę musi wejść zakup coolera do OC PU pod tak wydajny układ multi_GPU Xigmatek Gaia SD1283 / Thermalright HR-02 Macho120 / Thermalright HR-02 Macho Black-White

Link to post
Share on other sites

Oczywiście w zestawie są dwa GTX660 ? 

 

Chłodzenie możesz zmienić na wydajniejsze oraz  bardziej kulturalne podczas pracy Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

http://www.youtube.com/results?search_query=SLI+GTX660&oq=SLI+GTX660&gs_l=youtube.3...1286.2861.0.3054.10.8.0.2.2.0.89.578.8.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.O5vHtlH41VY

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...