Skocz do zawartości

HTC One vs Samsung Galaxy s4 vs reszta świata


Recommended Posts

A no, telefon za 2,5tys a działa gorzej niż jakiś za 800pln :)

Na szczęście HTC robi bardzo dopracowany soft i widać, że się kupuje od ręki coś dopracowanego, a nie czekać miesiąc, czy dwa na update.

Ostatnio każdy patrzy jaki numerek update ma, zamiast na to jak dopracowany jest ten numerek.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

A no, telefon za 2,5tys a działa gorzej niż jakiś za 800pln :)

Nie przesadzaj, nie jest aż tak źle :P

 

 

 

Na szczęście HTC robi bardzo dopracowany soft

Tak dopracowany, że firma ta stoi na krawędzi bankructwa? :->

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Stoi na krawędzi bo wszystkim i wszędzie wciskają samsunga. Gigantyczna kasa na reklama i przekupstwo ze strony samsunga też robi swoje. Ostatnio jakoś zapłacił kare za machlojki. Zaraz się odezwą fanboje, że samsung super być może ale czy wart tych pieniędzy? Sami sobie odpowiedzcie.

 

Odnośnie paru postów wyżej; oczywiście to tylko prognoza ale wygląda obiecująco.

http://blogs-images.forbes.com/louiscolumbus/files/2013/01/Figure-1-market-shares1.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, nie jest aż tak źle :P

 

Tak dopracowany, że firma ta stoi na krawędzi bankructwa? :->

Niestety, ale jest źle. To jest klasa premium? Płacąc takie pieniądze oczekuje się czegoś innego :)

 

Odnośnie bankructwa kolega wyżej wyjaśnił co nie co. Wciskają Wam co chcą.

Link to post
Share on other sites

HTC jest na skraju bankructwa z powodu ostatniego roku przed wydaniem One - wtedy firma miała tragiczne wyniki, a Samsung wydał dobre smartfony i umocnił swoją sytuację na rynku.

 

Co do tej prognozy - na BBC czytałem, że Apple sprzedał więcej telefonów niż w odpowiednim okresie rok temu, lecz udział iOS'a w rynku systemów mobilnych się zmniejszył. No i nie mam pojęcia skąd oni wytrzasnęli taki skok dla MS.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Odnośnie bankructwa kolega wyżej wyjaśnił co nie co. Wciskają Wam co chcą.

 

Takie są prawa wolnego rynku i drapieżnego kapitalizmu. Poza tym ludzie jednak to wybierają - Twoim zdaniem większość ludzi, kupujących produkty Samsunga, jest głupia? Bo wedle Twojego rozumowania ludzie mądrzy, a przynajmniej rozgarnięci, wybierają HTC - pozostali zaś czyli głupi, a przynajmniej mało rozgarnięci, wciskany im kit...

Link to post
Share on other sites

Coś Ci pokażę.. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=9nzTHKdZH8o&feature=player_embedded

 

 

Bo wedle Twojego rozumowania ludzie mądrzy, a przynajmniej rozgarnięci, wybierają HTC - pozostali zaś czyli głupi, a przynajmniej mało rozgarnięci, wciskany im kit...

Dokładnie tak sądzę. Moim zdaniem Samsung powinien zostać przy produkcji lodówek, a nie produkować telefony po 2,5tys, które działają okropnie i nijak się mają do klasy premium.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

No i nie mam pojęcia skąd oni wytrzasnęli taki skok dla MS.

Albo zostali przekupieni przez M$ (tudzież Nokię) albo wyczytali to ze szklanej kuli :wariat:

 

EDIT:

 

 

przekupstwo ze strony samsunga

Dowody, prawomocne wyroki sądowne - gdzie?



 

 

Coś Ci pokażę.. ;)

Note II ma baterię 3100mAh zatem owe 3200mAh w tym HTC to żadna rewelacja. ;)

Ponadto już niedługo wyjdzie Note III z ekranem prawie niezniszczalnym - zatem to co HTC pokazuje... eeee... pokazuje coś w tym zakresie? :wariat:

A reszta to wielka niewiadoma... znaczy się nic z tego filmiku nie widać więcej, sprzęt Samsunga też nadaje się do odtwarzania muzyki - a jaka różnica między tym a nim? Poczekajmy do premiery :P

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj samej baterii.

Wierzysz, że będzie niezniszczalny? Przepraszam, mocno "prawie" niezniszczalny. Bo ja nie.

HTC skupiło się na designie i dopracowaniu softu, co widać - jest elegancko i bez przepychu, a przede wszystkim bez lagów. Widać za co się płaci.

Premiera w lipcu.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Salem nie rozumiem czemu tak linczujesz kampanie reklamowa Samsunga.. Maja kase to sie reklamuja ;) Mowisz tak jakby HTC nigdzie nie mialo reklam, a jednak maja ich sporo, a sprzedaz jak byla marna tak dalej jest :) Czemu? Moze temu, ze rozwiazania Samsunga odpowiadaja szerszej grupie klientow? Moze dla wielu osob sa lepsze niz telefony innych producentow. Jest masa czynnikow skladajacych sie na sukces Samsunga, na pewno jest sporo osob kupujacych S4 "bo widzieli fajana reklame" ale lwia czesc konsumentow dzisiejszego rynku to ludzie swiadomi i nie wolno mowic, ze sa to osoby glupie.. 

Link to post
Share on other sites

Takie są prawa wolnego rynku i drapieżnego kapitalizmu. Poza tym ludzie jednak to wybierają - Twoim zdaniem większość ludzi, kupujących produkty Samsunga, jest głupia? Bo wedle Twojego rozumowania ludzie mądrzy, a przynajmniej rozgarnięci, wybierają HTC - pozostali zaś czyli głupi, a przynajmniej mało rozgarnięci, wciskany im kit...

Według mnie Samsung po prostu samym marketingiem wygrywa z HTC. O S4 trudno było nie usłyszeć, Samsung strasznie go promuje i wydaje grube miliony na ten cel, ale i tak wychodzi na tym na plus. No i mi się wydaje, że obecnie jest lekki hype (moda) na smartfony Samsunga. Ale co modne nie musi być aż tak dobre.

 

Edit:

@arak107

W praktycznie każdym punkcie jakiegokolwiek operatora oraz większym sklepie z elektroniką znajdziesz masę Samsungów Galaxy S4, Note II i inne Samsungi. Wydaje mi się, że sprzedaż One i S4 jest praktycznie wyrównana, a sklepy sztucznie zawyżają wyniki Samsunga (sami operatorzy cały czas dodatkowo reklamują S4)

 

Co do sprzedaży One - wyniki są dobre, nie na poziomie SGS4 ale nie są złe.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

ale lwia czesc konsumentow dzisiejszego rynku to ludzie swiadomi i nie wolno mowic, ze sa to osoby glupie.. 

Właśnie z tego co obserwuję od dawna jest zupełnie inaczej i tych świadomych nie ma aż tylu :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie z tego co obserwuję od dawna jest zupełnie inaczej i tych świadomych nie ma aż tylu :)

 

Zapewne zalezy od punktu widzenia :)

 

Generalnie nie do konca rozumiem pojedynek S4 vs ONE telefony sa tak podobne i tak rozne zarazem, ze ciezko je porownac.. Kazdy ma swoje zalety i wady i kazdemu uzytkownikowi podoba sie i przeszkadza co innego. To wszystko zaczyna przypominac klotnie wielbicieli blondynek i fanow brunetek... Dla kazdego cos dobrego  ^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wszystko zaczyna przypominac klotnie wielbicieli blondynek i fanow brunetek... Dla kazdego cos dobrego  ^^

 

Popieram w 100%.

 

Ja jestem wg. któregoś z przedmówców idiotą bo wolę S4.Jak dla mnie liczy się soft - troszke przycina...hm...wyjda zapewne aktulziacje to nie bedzie az tak zle.Mialem ten sprzet przez 3 dni an wylczacznosc.Gdzie Wy widzicie lagi?A jak sie zdarzy to nie kłuje w oczy.Wykonanie...przecież nie jest aż tak złe prosze Was...to tak jakby patrzeć na wykonanie samochodu...przecież każde ma taką samą szpare produkcyjną przy złączach elementów..reflektory takie same...tylko kolor się różni.A to czy zgnije za 5 lat...kogo to obchodzi.Jak kgoośstać na nowy samochód to wymienia co 2-3 lata.A jak kupuje raz w życiu nówke to tak dba że wygląda non stop jak nowe.

Podobnie będzie z S4 jak ktoś dba to będzie mieć ładny smartfon kupi case i spokoj albo wymieni klapke.jazda po tym ze sie rysuje i jest brzydki...idz kup inny jak sie nie podoba.

HTC nic nie oferuje oprocz ciekawego wygladu i dziwnej troszke nakladki...ja np. nie istnieje bo nie mam FT,NK czy Twitera...wiec po co m iten caly blinkfeed?Wiadomosci...pokazuje nie to co trzeba czasem.

Samsung stawia na zawartosc...i bajery.Daje 2,5k po to aby mieć jakiś bajer...równie jak tego nie potrzebuje mioge kupić S2 dostanie aktualizacje do 4.2.2 i świętu spokój nie mam smart duperelków - po prostu dobry smartfon bez wodotrysków i szampana w chłodziarce - tyle.Aaaa i jak kgoos nie stac aby dac 2,5k to pcozeka az S4 staniaje i kupi za 1500.Duzo ludzi teraz S3 kupuje bo potanialo...i juz ma szybkieog nie lagujacego FONA nedlugo z kilkoma bajerami z S4.

Ja osobiscie czekam na Note III,Xperie Z Ultra i coś od HTC 6" - może mnie skusi.Dla mnei ideałem jest S4 z funkcjami Note - więc wybór padnie na 60% na Note III.Chyba że Xperia Ultra albo HTC czymś zaskoczy...ale nie wróżę nic dobrego bo do bajerów z S4 dojdą zapewne nowe Note'owskie.Zobaczymy uwidzimy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Popieram w 100%.

 

1. Ja jestem wg. któregoś z przedmówców idiotą bo wolę S4.Jak dla mnie liczy się soft - troszke przycina...hm...wyjda zapewne aktulziacje to nie bedzie az tak zle.Mialem ten sprzet przez 3 dni an wylczacznosc.Gdzie Wy widzicie lagi?A jak sie zdarzy to nie kłuje w oczy.

 

2. .Aaaa i jak kgoos nie stac aby dac 2,5k to pcozeka az S4 staniaje i kupi za 1500.Duzo ludzi teraz S3 kupuje bo potanialo...i juz ma szybkieog nie lagujacego FONA nedlugo z kilkoma bajerami z S4.

 

Odwołam się tylko do dwóch rzeczy.

1. Jeśli nie miałeś styczności z HTC, czy iPhone (mówimy o porównaniu typu dwa telefony obok siebie) to nie bardzo masz punkt odniesienia.

2. Jeśli 2 sekundowy powrót z menu do pulpitu nie jest dla Ciebie lagiem, to jak widzisz inaczej postrzegamy to wszystko ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Właśnie pobawiłem się ustawieniami S Voice na moim Note i faktycznie tak jest - dwukrotne kliknięcie na przycisk home aktywuje tę aplikację zatem fon czeka chwilkę. Po wyłączeniu tej opcji przejście z menu do pulpitu jest natychmiastowe.

 

Zatem - to kwestia konfiguracji i ustawień fona a nie niedopracowany soft od Samsunga 8-)

+1pkt dla eksperta :D

Link to post
Share on other sites

@ostry.77 porównując telefon do samochodów chyba nie trafiłeś za bardzo :) Nie chodzi o 'szpare' tylko np. jakość plastików.

Nie chodzi o to, że ludzie są głupi (choć masa reklam robi swoje - zaczynają myśleć że musi być super) ale często nie mają wyboru. Wejdziesz do salonu same samsungi, pytasz sprzedawce - poleca najnowszy samsung. Po prostu promują te telefony i każdy bierze. W ekonomii to się nazywa zasadą owczego pędu. Przymykanie oka na cokolwiek w telefonie za średnią krajową to chyba coś nie tak.

Zauważcie jak było na początku ze 'dotykowcami' - beznadziejne, dotyk nie działał tak jak powinien, ogólnie bagno. Wszyscy sie jarali bo palcem można jeździć. Tak jak teraz z baterią, telefon czasami nawet jednego dnia nie wytrzyma to mówią "tak mają te telefony".

 

Nie hejtuje ani samsunga ani HTC tylko zwracam uwagę na takie kwestie. Telefony nie są tanie i kupując taki sprzęt nie ma mowy o jakis lagach, skrzypiących obudowach, klapkach z papieru czy odprysków lakieru. Nie uważacie, że powinni robić telefon kompleksowo? A nie wrzucają jakieś 'bajerki' w byle co i reklamują.

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w sklepie, kupiłem słuchaweczky a i przy okazji pomacałem troche nowsze smartfony. Też się przymierzam do zakupu nowego sprzętu, mimo, że umowa na SGS+ kończy mi się dopiero w lutym, lecz myślę, że już czas. Moim faworytem S4. A z moich obserwacji wynikło:

 

Xperia Z:

 

- kloceq

- zbyt kanciasta

- ledwo po przetarciu nabiera odcisków paluchów, tył jak i przód cały upackany, nie da sie tak korzystać

 

Odpada definitywnie

 

HTC One:

 

- fajne wykonanie

- jak na mój gust troche przygnębiająca nakładka, chodzi o to że tak czarno że aż smutno

- mniejszy ekran a konstrukcja większa (w odniesieniu do S4)

 

S4:

 

- bardzo plastikowy

- design dosyć nowoczesny, ale jednocześnie staromodny, teraz w modzie są minimalizm i kanty, co odwzorowuje iP5, HO, XZ, ale mimo wszystko mi się podoba

- duży ekran na stosunkowo małej konstrukcji co mi się bardzo podoba

- troche "zwyczajny" ten Android

- mało pamięci na appsy

 

Note II

 

- bardzo plastikowy

- ciężko, bardzo ciężko, praktycznie sie nie da obsługiwać jedną ręką, a mam dosyć spore łapy

- widać, że to starsza konstrukcja

- testowana przeze mnie sztuka nagrzewała się

- ramki wokół ekranu za grube, chodzi o to, że ja lubię czy to w TV czy w słuchawkach, jak ekran zajmuje jak największą część konstrukcji, jest mało plastiku czy czego tam, wąskie ramki wokół ekranu

- w moim odczuciu plastikowa tandeta, ni to telefon ni to tablet, S4 i inne spokojnie da sie jedną ręką obsłużyć

 

iPhone 5 odpada, mi się nie podoba, bez urazy dla fanów, ale w moim odczuciu produkty apple, przynajmniej rynek telefoniczny jest już przereklamowany.. rewolucję rynkową wywował iP 2G i był on jak na tamte czasy genialny, wiem bo posiadałem. 3G też coś wniósł, również miałem i ekran mnie tam zawiódł po jakimś czasie użytkowania.. 4G chociaż odmienił stylistykę. 5G to przedłużony kotlet, gdyby chociaż miał ten ekran 4.3" bądź większy, tak poza oprogramowaniem wypada cienko na tle konkurentów, słabe podzespoły. 

 

I sam już nie wiem, wychodzi na to, że nie ma co kupować HTC One ze względu na metalową obudowę, co skutkuje problemami z baterią wymianą i zasięgiem. Xperia Z i Note II też takie sobie. Najlepszy S4 i tyle, tylko że...

 

Czy w ciągu miesiąca można spodziewać się czegoś nowego ? Słyszałem o HTC Butterfly S. Gdyby było coś pokroju S4 z lepszą obudową, wersja activ pewnie za kilka miechów, a ona mi sie zbytnio nie podoba, te fizyczne przyciski jak za Samsunga Omni..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...