Skocz do zawartości

HTC One vs Samsung Galaxy s4 vs reszta świata


Recommended Posts

Wysyłanie plików nie jest problemem, mam zawsze internet, dostęp do @. Poza tym duża ilość znajomych ma iPhona  8-). Tego nie biorę pod uwagę. 


Za iPhonem trzyma mnie to +10 do lansu i to, że nie straci na wartości :)

Edytowane przez kubaset97
Link to post
Share on other sites

Wysyłanie explosion przez BT już dawno minęło. :P

Jak się ogarnie iTunes'a to wrzucanie plików jest łatwiejsze niż normalnie - tylko podłączasz iP pod kompa i się samo wszystko synchronizuje.

Jak usiądziesz dupskiem na aluminiowy telefon to logiczne, że się wygnie - to nie plastikowy samsung.

Link to post
Share on other sites

 

Jak usiądziesz dupskiem na aluminiowy telefon to logiczne, że się wygnie - to nie plastikowy samsung.

Samsung może wrócić a Iphone?Chyba nie...taka ot przewaga?

Kumaty człowiek z głową na karku a nie w kieszeni nie dopuści do splaszczenia sprzecicha czteroma literami.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że iPhone jest takim Audi czy BMW wśród smartphonów, a ja bardzo lubię te marki samochodów. :D Szkoda, że Samsung traci na wartości, 2 miesiące temu był za 2100 zł wzwyż, a teraz są już nówki za 1750 zł na allegro... 

Link to post
Share on other sites

Dziwne, Rolls Royce-ów u nas jeździ mało, podobnie jak Bentley-ów, ale Mercedesów (szczególnie tych starszych) troszkę jeździ.

 

Niestety, ale S4, ponieważ ma większy ekran, z obsługą gestów, ale HTC One też dobrze się nada, jak Ci się nie spieszy, to może warto poczekać na Xperię Z Ultra? Obsługa długopisu, jako rysika, Sony reklamuje go jako smartfona biznesowego.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Będzie Note III - bodajrze we wrześniu.

 Myślę że pogodzi rynek i zostanie nadal królem tego segmentu.

Chyba że zrobią tylko i wyłącznie odświeżenie N2 i wniesie jedynie kilka bajerów jak S4..wtedy jeśli będzie N2 po ok 1500zł a N3 po 2200 to może się skuszę na N2...szkdoa wydać tyle kasy na telefon - przynajmniej dla mnie.

Link to post
Share on other sites

nie ma to jak polecanie w ciemno smartfona, który nie miał nawet premiery   :wariat:

 

@up

 

Nie zgadzam się, producenci zaczęli interesować się tym segmentem. Powstanie np. HTC One Max, Sony Xperia Z Ultra i podobno Nokia pracuje nad "phabletem". 

 

 

PS. Note 3 (podobnie, z resztą jak XZU, One Max) będzie miał taki bajer, że dostanie Snapdragona 800 i Adreno 330 (2X wydajniejsze od Adreno 320) oraz ekran Full HD.  Do tego Note 3 będzie miał 1920x1080 w 5,9' co daje jakieś 350ppi, w połączeni z ekranem pentile da ciekawy efekt... (w Galaxy S4 z nieco ponad 430ppi subpixele pentile są niewidoczne).

 

http://s1.blomedia.pl/komorkomania.pl/images/2010/05/matryca-PenTile.png

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ani Note II ani SGS4 nie mają pentile a normalne RGB zatem i w Note III tak będzie.

A Lenovo K900i? Fajny smartfon w dobrej cenie (amazon.com).

Oficjalnie niedostępnybw PL, nasz krajowy oddział Lenovo nie wspiera - sprzedaje smartfonów.
Link to post
Share on other sites

mniej pixeli zobaczysz w S4, ponieważ on ma 448ppi, a iPhone ma 326ppi. 

 

E: Iggordz

 

Wybacz, coś mi się pomieszało :). Co jednak nie przeczy temu, że nie powinno się polecać smartfona jeszcze przed jego premierą, w dodatku kiedy konkurencja zapowiedziała, że dorzuci swoje trzy grosze.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zależy - idź do jakiegoś salonu i zobacz sam... inaczej nie da tego ocenić.

 

Przede wszystkim masz różne typy ekranów, rózne ciepła barw, kontrast, jasność czerni czy bieli... że o rozdzielczościach nie wspomnę. Do tego patrzysz jak ekran jest wykonany - czy ma na sobie Gorilla Glass, czy ma powłokę zapobiegającą efektowi "tłustych palcy".

Interesujesz się tym jaki ma multitouch - 10 punktów to już standard w high-end'ach.

Czułość ekranu - niektóre dają się nawet obsługiwać w rękawiczkach (jak Nokia Lumia 920).

 

Ekrany high-end'owych smartfonów stoją na najwyższym poziomie a mimo to także się różnią - wiele z tych różnic jest bardzo subiektywna - to co jeden pokocha inny znienawidzi...

 

Żeby ci się nie nudziło masz poniżej kilka tabeli porównawczych:

Kontrast

http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/86/smartphones?tcId=279&specId=10805

Jasność Czerni

http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/86/smartphones?tcId=279&specId=10804

Jasność Bieli

http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/86/smartphones?tcId=279&specId=10803

Ciepło barwy

http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/86/smartphones?tcId=279&specId=10802

 

Co z nich możesz odczytać? Ano to że nie ma smartfona z ekranem idealnym.

 

P.S.

Teraz bardzo modne stały się smartfony z rozdzielczością ekranu 1080p... dla mnie to totalna bzdura i chwyt marketingowy.

720p wystarcza przy tak małych przekątnych w 100%.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...