Skocz do zawartości

Prośbę o ocenę zestawu EK Water Blocks EK-KIT L360


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez natsu,

Recommended Posts

A gdzie w tym konfigu chłodnica? Gdzie planujesz zainstalować chłodnicę? Zmierz z łaski swojej ile masz miejsca od topu gdzie przykręciłbyś chłodnicę do początku płyty głównej (tak żeby nic nie kolidowało). 

Link to post
Share on other sites

@Biafra1987

 

Wiesz grubsza chłodnica jak najbardziej tak ale czy mi wejdzie do budy razem z wentylatorami? w sumie mogę dać na spód ale tam mam miejsca na góra 240mm a w mojej opinii chłodnica na spodzie gorzej będzie pracować z racji słabej cyrkulacji powietrza pod spodem obudowy.

Link to post
Share on other sites

Gruba chłodnica ma 60mm + wentylator około 20mm czyli musisz mieć około 85mm wolnego miejsca na górze (oczywiście mierząc od dachu do mobo). Na długość powinna wejść,ale może to wymagać użycia narzędzi żeby to jakoś umocować

Link to post
Share on other sites

Czyli umarł w butach, grubej nie wsadzę bo inaczej nie włożę wentylatorów. Choć może bym i włożył niskoprofilowe ale mógłbym nie móc otworzyć slotów pamięci. Tak więc chyba nie mam wyboru i zostanę przy xspr rx360 a jak będzie za mało to włożę na spód jeszcze 240 i nie ma mowy aby na wolnych wentylatorach i na stockowych zegarach się to grzało.

 

A gdybyście mieli polecić jakąś dobrą budę żeby weszło grube chłodzenie to co byście polecili (ważne aby nie kosztowało milion złotych)

Link to post
Share on other sites

 

 

xspr rx360 a jak będzie za mało to włożę na spód jeszcze 240 i nie ma mowy aby na wolnych wentylatorach
 

 

To nie chodzi o grubość chłodnicy per se ale również o współczynnik FPI (ilość finów na cal). Jeśli chłodnica jest "gęsta" to trzeba szybszych wentylatorów żeby przepchnąć przez nią powietrze. Chłodnice do wolnoobrotowców mają FPI w okolicy 10 :) To czy są grube czy cienkie oczywiście też ma tu wpływ (logicznie- gruba i gęsta chłodnica wymaga mocniejszych wentylatorów niż cienka o tym samym zagęszczeniu finów). Grunt to znaleźć złoty środek żeby cieszyć się jednym z największych błogosławieństw LC- ciszą ;) 
 
A budy do LC to temat rzeka. Lepiej jest określić budżet i wymagania wtedy można czegoś szukać :) Fractal XL się nieźle nadaje a nie kosztuje fortuny, masz klocki jak 800d lub większość silverstoneów. Jest w czym wybierać ;) 
Link to post
Share on other sites

Jezu

 

Oczywista pomyłka chodziło o EX

 

http://cdn.overclock.net/0/04/0467debd_16lixhu.jpeg

 

Jak widać więcej nie upchnę. No ale panowie czy jedna chłodnica 360 z stockowymi zegarami sobie nie poradzi (GTX680 od zotaca ale nie aż tak gorący). Zresztą jak będzie miała kłopot z wypromieniowaniem ciepła to dam na spód druga i nie wierzę że na wolno obrotowych wentyalch tego nie wyrzucę z budy.

Link to post
Share on other sites

No to jeżeli u niego SLI lata na takiej chłodnicy to u mnie musi wydoić na wolnobieżnych wentylatorach z pojedynczą kartą.

 

@Natsu. Fakt bo Limit na GPU oscyluje koło 100st a procki mają niżej ustawione limity

 

Kurczę wezmę tego XSPC EX360 a jak będzie mało to będę się martwił. Do tego wpakuje albo gentel typhony (strasznie paskudne są ale dobre) albo TB silience od enermaxa które wymiatają. Zawsze można pomyśleć nad Noctuą :)

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

Temperature grafiki to i tak powinieneś mieć w granicach 45 stopni w stresie bez względu na OC (jak u mnie na jednej cienkiej 280 i grubszej 240). Procesor może dostawać po tyłku ale też będzie lepiej niż na powietrzu. 

Link to post
Share on other sites

Wiesz jeślo układ utrzyma temp na poziomie 45 stopni w lecie to dla mnie jest ok. CPU może nagrzewać się do 72 stopni wiec zapas jest. Fakt że lepiej by było stworzyć dwa niezależne układy bo wtedy grafa by nie grzała CPU i na odwrót, ale kto ma na to pieniądze. Czyli na początek ta 360 wystarczy???

Link to post
Share on other sites

Na początek to zdecydowanie wystarczy. A dwa osobne układy też nie mają sensu bo lepiej obie chłodnice z tych układów połączyć w jeden obieg dla większej pojemności cieplnej :P Dzielenie ma sens kiedy wydajność limitowana jest przez pompę (zbyt wiele bloków w układzie, same kąty proste, restrykcyjne bloki). Ale znowu wchodzimy w zbędne dywagacje. Ta 360tka na start sobie poradzi. Zawsze masz możliwość dodania drugiej 240 na dół obudowy (nawet grubaska). 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...