Skocz do zawartości

Dziwne przycięcia co pewien czas- Lenovo y580


Recommended Posts

Witam około miesiąc temu kupiłem lenovo y580 i po 1-2 tygodniach od zakupu zaczęły się dziwne rzeczy. Mianowicie co pewien czas powiedzmy, że około 2 godziny następuje kilka krótkich ścinek niezależnie od tego co robię akurat na laptopie. Potem laptop działa normalnie i po około 2 godzinach sytuacja się powtarza. Nie są to zwykłe przycięcia, przycinki trwają łącznie kilka sekund w przeciągu których następują przycięcia komputera- około 10 bardzo krótkich przycinek. Wraz z zacięciem się komputera zacina się też dźwięk i zniekształca się.

Wie ktoś w czym tkwi rzecz? Trochę się niepokoję, ponieważ jeżeli zaraz po kupieniu laptopa dzieją się takie rzeczy to co będzie potem?

Dodam, że o laptopa dbam, jest ciągle na drewnianej podstawce, ma swobodny dostęp do powietrza, nie gram po 10h dziennie bez przerw żeby mogło coś się przepalić, miałem wgranego oryginalnego windowsa 8, mam antywirusy AVG i chyba nie mam żadnych wirusów. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Czyli nie pozbyłes się całego softu od lenovo i nie instalowałeś win7? Być moze któryś z "przydatnych" programów od lenovo robi sobie coś jak backup co 2h i stąd te ścinki ew. jakiś diabelski wynalazek win8 działający w podobny sposób

Link to post
Share on other sites

Jedyny co instalowałem jeśli chodzi o oprogramowanie to sterowniki do karty graficznej. Właściwie to nawet nie instalowałem tylko aktualizowałem do najnowszej wersji. Całą resztę mam w tzw. stanie fabrycznym, tak jak kupiłem ze sklepu. Windows 8 oryginalny był zainstalowany już w sklepie i oprogramowanie tak samo. Zresztą nie dostałem żadnej płytki ze sterownikami itp. co jest moim zdaniem dziwne ale mniejsza.

Czyli jeżeli to jest wina backupów to nie ma powodu do obaw? Tylko zostaje kwestia niepewności , bo to nie koniecznie musi być to...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...