Skocz do zawartości

Korekcja błędów podkreconych pamięci VRAM DDR5


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio spotkałem sie z opinią że bardzo podkręcone kostki GDDR5 zamiast sypać artefaktami na ekranie zużywają część przepustowości na korekcję błędów.

 

Czy jest to prawdą?

Na karcie trafiły mi sie dość dobre kości pamięci gdyż idą z 1200MHz na 1630MHz nie sypiąc artefaktami w żadnej grze, lecz nie wiem czy ich wydajność jest taka jaka byc powinna?

Link to post
Share on other sites

Ja czytałem, że zwiększając taktowanie zmieniają się opóźnienia (latency). Po osiągnięciu maxymalnej częstotliwości dla danych opoźnień, pamięć przeskakuje na następny stopień opóźnień. Powoduje to zmniejszenie przepustowości i spadek wydajności. Dlatego ja zawsze sprawdzam wydajność na niższych częstoliwościach ramu.

Mój hd7770 ma najlepszą wydajność na częstotliwości 1250MHz. Na 1300Mhz jest już znacznie wolniejsza. Dopiero 1450 MHz daje takie same rezultaty. 

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie interesowały mnie wyniki w benchmarkach.

Chyba w końcu pobiorę 3dmark i sprawdzę jaki będzie wynik w teście dla grafiki z podkręconymi pamięciami do 1450MHz jak i 1630MHz.

 

erenhardt, z tego co wiem to pamieci mają ustawione stałe timingi... chociaż mozliwe że podczas OC opóźnienia kości wzrastają.

 

@EDIT

Dzisiaj zrobiłem test w 3Dmark 1 w trybie Performance:

- na stocku wynik 7889 (wydawało mi się mało ale wynik jest poprawny: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gtx-660-ti-vs-hd-7870/strona/19698.html )

- po podkręceniu tylko samych pamięci do 1630MHz wynik to 8223

- po podkręceniu do 1190/1630 wynik w Performance to 8744

 

Zatem pamięci mimo iż mocno podkręcone działają poprawnie i nie obniżają swojej wydajności, CPU trafił mi się tak sobie bo ciepła sztuka ale na GPU nie mogę narzekać - max oc 1.3v 1250/1630MHz :)

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...