Skocz do zawartości

Dobór konfiguracji AMD AM3 z Crossfire


Recommended Posts

Hej. Udało mi się zebrać trochę gotówki na upgrade sprzętu.

Proszę tylko o konsultację :)

 

Platforma AM3 (nieodwołalnie!)

 

Płyta: Asus M4A79XTD EVO - ok 410zł

Procesor: AMD Phenom II X2 550 lub 555 - ok 320-380

Pamięć: KHX1600C9D3/1G x2 - komplet za 248zł

Grafika: 5770 od HIS(chłodzenie ORB) polecane przez Benchmarka :)

 

Za jakiś czas kolejne 5770 + zasilacz = wydajność 5850-70 :P

Płyta posiada pci x16 + x8

Co polecicie ew do x16 + x16 (elektrycznie) i czy to będzie miało jakieś znaczenie?

 

zmień nazwę tematu na taką, która odzwierciedli Twój problem

Link to post
Share on other sites

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299zł

 

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

349zł

 

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180zł

 

HIS Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

599zł

Razem: 1427zł

 

W przyszłości dokupiłbyś tylko drugą kostkę ramu i by było OK. A co do tego zestawu to masz pewne 4 rdzenie, dobrą płytę główną (do OC), nie wiem po co w swoim zestawie wybrałeś tak drogą płytę, a karta graficzna tak jak chciałeś.

 

Pozdrawiam ! :)

Link to post
Share on other sites

Płyta asusa do OC + crossfire

 

HISa miałbym ok 515zł z racji rabatu 5% dla użytkowników benchmarka oraz odejmując od ceny moje 55 punktów

 

Phenom II ma więcej pamięci cache, a to czasami bardzo pomaga no i też nie najgorsza możliwość odblokowania dwóch kolejnych rdzeni.

 

Pamięci to fakt chyba niema co się rzucać na hyperx od razu. Co do marki wybrał bym kingstona jednak chociaż lipa bo 1600 kvr cienko dostać idzie ;/

Link to post
Share on other sites

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299zł

 

Yyy, ale kolega zaznaczył, że szuka płyty pod CF a ta ma jedno złącze PCI-Express 16 :)

 

Pamiątki weź te co proponuje Igoruss czyli Goodram 1333mhz cl9, co do płytki to jeżeli zależy Ci na Aususie to weź tą http://derkom-resellerweb.systemb2b.com ... D=C6501558

Link to post
Share on other sites

A może płyta na AM2+ ??

Wtedy nie musiałbyś sprzedawać ramów

Wsio sprzedane do reszty ze starej konfiguracji :) dlatego wolę zrobić przesiadkę na nową platformę (AMD)

 

No tego asusa również biorę pod uwagę. Jest lekko tańszy ale CF działa w trybie x16/x4.

Ta droższa już x8/x8

 

Nie rozumiem czemu niema chipu który obsłuży w pełni x16/x16 w przystępnej cenie. Bo 790FX/SB750 to do najtańszych nie należą ;/

Link to post
Share on other sites

Crossfire lepiej lata na x8/x8 niż na x16/x4. Z tanich płyt x8/x8 mają Asrocki (szczerze polecam M3A785GXH :) ). RAM tak jak już ci poradzono - Goodram 1333MHz CL9. Nie ma sensu dopłacać do droższych pamięci. Przy okazji biorąc tańsza płytkę spokojnie na 555BE starczy...

I nie jestem pewien na 100%, ale nie można "płacić" punktami w komputroniku. Punkty wymienia sam benchmark.

Link to post
Share on other sites

I nie jestem pewien na 100%, ale nie można "płacić" punktami w komputroniku. Punkty wymienia sam benchmark.

Też tak myślałem, zresztą sam kiedyś składałem takie zpaytanie i odpowiedź była, że nie można. Ale zobacz ostatni komentarz Wojtka Kiełta http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ben ... 26718.html

Czyli wychodzi, że można :->

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...