Skocz do zawartości

Intel seria extreme...problem


Recommended Posts

Witam:) Chciałbym zakupić nowe mobo i procka. Myśle tu o Asus P5QL-E i extreme c2d 6800 lub c2q qx 6700. Wiem że mają proces technologiczny 0.065 i tu własnie chciałbym sie dowiedzieć jak to wygląda w stosunku do np e8400. Chce postawić na maksymalne oc powietrzem i chce żeby się wypowiedział ktoś kto miał styczność z tymi procesorami:)

Link to post
Share on other sites

No to słuchaj ja mam QX6700 i jestem zadowolony czytałem że wszystkie te modele mają odblokowany mnożnik więć wogule super do oc co do tej informacji to czytałem w kilku miejscach na 100% wiem że ja mam :) A co do samego procesora to powiem ci że to dobry model ja jestem zadowolony co do podkręcania to czytałem że się bardzo wysoko kręci. Co do chłodzenia powietrzem to radzę ci Artic Freezer Xtreme i pastę Noctua NT-H1 ja w tym zestawieniu za 140zł mam temepatury 20+ normalnie i max do 45 w wysokim wysiłku oczywiście na stanardowym 2,66Ghz ale po podkręceniu to dużo więcej nie będziesz miał :)

Link to post
Share on other sites

Tez jestem szczesliwym uzytkownikiem QX6700 (tylko dlatego ze okolo 1.5 roku temu mialem okazje go kupic za 500zl!) :) Tak bym w zyciu tyle kasy nie wydal na takiego procka :)

 

Ale co do samego procka.. bardzo fajny, mysle ze najblizsze 2 lata nie bedzie sensu go w ogole zmieniac... jesli nie wiecej... 4 rdzenie, wiekszosc czasu 2 sie nudza... :P temp w windowsie okolo 45-50 stopni na Zalmanie 9700. W stresie (dla przykladu liczac SETI na wszystkich rdzeniach pelna moca) - okolo 60-65 stopni... wszystko to na najnizszych obrotach coolera (okolo 1000/min)

 

Podobne temperatury mam na full speedzie wentylatora i procku podkreconym do 3.46GHz (lekko zwiekszone zasilanie).

 

Jesli planujesz go kupic, kup smialo a nie bedziesz go musial wymieniac przez jeszcze dluuugi czas, mimo iz jest to juz dosc stara konstrukcja :D

 

ps. piszac tego posta podkrecilem coolery w obudowie i na procku... i temp w windowsie spadla poki co, do okolo 40 stopni.

Link to post
Share on other sites

az sie pokusilem o maly, szybki test :)

 

Sandra 09, arhitmetic test

 

Totalna seria

Dhrystone ALU = 41.45

Whetsone = 34.06

 

OC @ 3.46GHz (+0.1V na CPU): (temp ponad 70 stopni na full speedzie)

Dhrystone ALU = 53.72

Whetsone = 44.27

 

ps. jako ciekawostka... nie wiem na ile Sandra prawde tu mowi.. ale na serii pokazal mi pobor pradu okolo 125W... po podtaktowaniu... 205W

roznica delikatnie mowiac - kosmiczna.

Link to post
Share on other sites

ja mam zasilacz Cheifteca 420W - na styk w moim kompie.

standardowe pamieci, kaszaniasta plyte gigabyte'a na intelu G35...

i geforce 8800GTX

 

Jak widac.. daje rade ;)

PEwnie jakbym wymienim plyte, pamiec i zasilacz na cos porzadnego to by mozna bylo wiecej wyciagnac..

probowalem podkrecic jeden poziom wyzej (mnoznik x14) i zaliczam zwiechy juz.

Link to post
Share on other sites

QX6700 to starsza technologia 65 nm, rzeczywiscie troche juz przezytek.

 

Lepiej jakiegos Quada 45 nm - Q9400 lub wyzej, bo nizsze modele maja bardzo malo cache. Najlepszy bylby Q9550 ale on to troche za drogi raczej ;)

 

 

A sam to bym wolal wziac AMD - Phenom II X4 940.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...