Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy do jakiego procesora ma być to płytka oraz czego od niej oczekujesz. Jeśli ma być to procesor Sandy Bridge np i5 2500k i nie planujesz CF/SLI, płyta będzie bardzo dobrym wyborem (mocna sekcja, duże OC). Jeśli masz zamiar kupić Ivy Bridge np i5 3570k lepiej wybrać coś na nowszym chipsecie np MSI Z77A-G43.

Link to post
Share on other sites

P67 jest już dość starym chipsetem i nie wróżę mu długiego żywota. Można na płytkę z takim chipsetem także włożyć i5 3750k, ale tylko po aktualizacji BIOSu. Jeśli różnica w cenie w sklepie w którym masz zamiar kupić nie jest zbyt duża to warto dołożyć do MSI Z77A-G43.

 

.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Asrock P67 Pro3 + 2500K to nadal jest świetny tandem zwłaszcza jeśli chodzi o gry i wg mnie śmiało możesz atakować ten system.

Sam mam 2500K wykręcony na 4.7GHz i jeszcze dłuuuuuuugo go nie wymienię. Minusem tej płyty jest brak wyjścia usb3.0 na front panel.

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2500k-lga1155-box,16711.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga1155-pciedzwglansataraidddr3,19075.html

 

https://pl-pl.facebook.com/notes/pc-projekt/polecane-cz%C4%99%C5%9Bci-komputerowe/293966360706608

Link to post
Share on other sites

 

 

P67 jest już dość starym chipsetem i nie wróżę mu długiego żywota.

 

Jak masz głupio pisać to nie pisz wcale.

 

 

 

Jak rezerwuar,P67 śmiało możesz brać od Asrock tanie i b.dobre płyty,po aktualizacji biosu włożysz nowszy procesor jak i nie będziesz miał długo potrzeby jej wymiany.

Link to post
Share on other sites
Jak masz głupio pisać to nie pisz wcale.

 

Gdzie w tym widzisz jakąś głupotę? Z77 oferuje więcej niż P67, więc gdzie są niby moje bzdury.

 

P67 vs Z77:

 

http://plyty-glowne.dealer.gigabyte.pl/#?&action=_porownanie&module=porownanie

 

Dodatkowo Z77 obsługuje iGPU.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałbym, że P67 już "długo nie pociągnie" ;)
Czego brakuje przy P67 ? obsługi igpu której autor może na dobrą sprawę w ogóle nie potrzebować jak masa innych ludzi :)
Poza tym fantem niczego jej nie brakuje :)

Link to post
Share on other sites

@Fikuzi

 

Niedługo zniknie z runku wyparty przez nowsze chipsety. Na horyzoncie mamy już przecież Z87, starszy Z77, jeszcze starszy Z68 i dopiero P67.

 

Czego brakuje przy P67 ? obsługi igpu której autor może na dobrą sprawę w ogóle nie potrzebować jak masa innych ludzi :)

 

iGPU to przydatna rzecz i lepiej ją mieć niż potem marudzić jak GPU padnie. Z77 ma natywną obsługę USB 3.0, co jest wyszczególnione w linku do porównania w moim poprzednim poście. Jest tam jeszcze kilka pomniejszych różnic. W dodatku MSI-Z77-G43 jest nieznacznie droższa niż Asrock P67 Pro 3 B3, więc nie widzę sensu kupowania płyty ze starym chipsetem, chociaż to bardzo dobra płyta.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

P67 Pro3 ma już firmowo wgrany nowy bios jak na opakowaniu jest naklejka "Support 22nm". Tak było 1/2 roku temu, teraz pewnie wszystkie mają nowy. 

Jak są dostawy już z nowym biosem to ok ale są jeszcze płyty w których należy zrobić te aktualizacje biosu inaczej nie ruszy.

 

@blacklizard

 Jak masz zewnętrzną grafikę i nowy bios to po za tym,Z77 i P67 w wielu przypadkach to to samo.

 

Wolę kupić dobrą plytę p67 do OC z dobrą sekcją zasilania itd niż napalać się na coś nowego z czego nie będę korzystał.Pod tym względem Asrock P67 Pro 3 jest lepszy od MSI-Z77-G43.

 

W nowych płytach jak wyjdą będzie zaś coś nowego i też bedzie,że to przydatne rzeczy a tak naprawdę mało kto korzysta z tego.

IGPU jak padnie gpu to mam w zastępstwie dziada do netu za grosze.Co prócz tych rzczy nowy chipset ci zaoferuje ? 200fps w grach ? :D

 

dodam że p67 nie jest na wymarciu i o to dlugo nie będę się musial martwić.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

 

 

P67 Pro3 ma już firmowo wgrany nowy bios jak na opakowaniu jest naklejka "Support 22nm". Tak było 1/2 roku temu, teraz pewnie wszystkie mają nowy.

Wysłałem zapytanie do komputronika czy ta płyta ma bios IB to odpisali że nie mają  informacji o biosie -pozostawię bez komentarza.

 

Asrock p67pro3 posiada tylko 3 minusy brak cf , karty zintegrowanej i usb 3.0 na froncie .Jeśli ktoś nie będzie robił cf i nie przeszkadza mu brak usb 3.0 z obudowy to założe się że nie dostanie lepszej płyty cena /jakość

Link to post
Share on other sites

Wysłałem zapytanie do komputronika czy ta płyta ma bios IB to odpisali że nie mają  informacji o biosie -pozostawię bez komentarza.

 

Asrock p67pro3 posiada tylko 3 minusy brak cf , karty zintegrowanej i usb 3.0 na froncie .Jeśli ktoś nie będzie robił cf i nie przeszkadza mu brak usb 3.0 z obudowy to założe się że nie dostanie lepszej płyty cena /jakość

 

Mają nowy bios. Mam p67 nówkę i tak jak kolega pisał, mają wgrany najnowszy bios ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli mam dwie płyty do wyboru:

 

ASRock P67 Pro3

 

oraz

 

MSI Z77A-G45

 

Pomijając sprawę SLI to w której są lepsze możliwości O/C, lepsza jakość i trwałość oraz w której jest BIOS UEFI?

Edytowane przez Wojtus-W5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...