Skocz do zawartości

Dystrybucja cyfrowa a pudełkowa


Recommended Posts

Witam,

ciekawi mnie jak to jest, że np.

nowy TombRaider w wersji pudełkowej to tak naprawdę TR Steamowy.

Ale można go też kupić np na Originie i mamy wtedy TR połączonego z Originem.

 

GTA4 w wersji pudełkowej to gra połączona z XBOXLive. Przy czym mozna ją też kupić na Steamie.

 

Dlaczego wersje pudełkowe są ograniczone do danej JEDNEJ platformy cyfrowej?

Link to post
Share on other sites

Pewnie obie platformy kupiły je od wydawcy i każda sprzedaje na swoje platformy cyfrowe. 

No tak, ale czemu akurat pudełkowa wychodzi na zawsze jedną z tych platform.

Ja np chciałby mieć pudełko z grą powiązaną ze steamem, a wersja pudełkowa jest tylko dla xbox live np. Trochę szkoda.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

No tak, ale czemu akurat pudełkowa wychodzi na zawsze jedną z tych platform.

Ponieważ w takim przypadku musieliby dać dwa klucze - jeden na steam a jeden na origin. I tu zacząłby się handel niewykorzystanymi kluczami. Zatem tak lepiej, nie uważasz?

Link to post
Share on other sites

Ponieważ w takim przypadku musieliby dać dwa klucze - jeden na steam a jeden na origin. I tu zacząłby się handel niewykorzystanymi kluczami. Zatem tak lepiej, nie uważasz?

No nie, bo gdy chciałbym mieć wersję pudełkową i Steamową to teraz muszę kupić dwie (na steam i pudełkową która jest z innej dystrybucji).

Lepiej to by było gdyby wersje pudełkowe były do wyboru dla której dystrybucji (czy. każdy z "operatorów" wydaje własną opcję pudełkową).

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A po co platforma cyfrowa ma iść w koszty skoro to samo można zarobić sprzedając tylko elektronicznie sam klucz? Odpada dystrybucja oraz to wszystko, co jest związane z edycją pudełkową. Ale to tylko takie moje szerokie myślenie o tym wszystkim...



 

 

bo gdy chciałbym mieć wersję pudełkową i Steamową

Na dzisiaj praktycznie bez podlaczenia sie pod platforme cyfrowa nie ma grania zatem wybacz ale wersja pudelkowa, choc fajna i imo lepsza od cyfrowej, tak czy siak wymaga polaczenia z internetem... czyli z platforma cyfrowa... a ta nie chcac miec kosztow nie wydaje w wersji box bo po co? Hmm... Pokretne ale ich rozumiem (choc sie z tym nie zgadzam).

 

Reasumujac - tak czy siak wersja pudelkowa = wersja cyfrowa = wersja steamowa....

Link to post
Share on other sites

 

Reasumujac - tak czy siak wersja pudelkowa = wersja cyfrowa = wersja steamowa....

 

Nie prawda, bo tak jak pisałem wersja pudełkowa może być np Originowa lub XBoxLive.

WIęc wersja pudelkowa = wersja cyfrowa, to prawda, dalej równanie się nie zgadza.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie to bardzo dobry ruch jeśli chodzi o dystrybucję pudełkową.

 

Jeśli kupię pudełko z grą i gra znajdzie się na Steamie, to nie dość, że z gry mogę skorzystać w każdym miejscu na Ziemi, gdzie jest internet, to do tego zachowuję pudełko i płytę. (Dla mnie BARDZO duża wartość kolekcjonerska)

 

O wiele gorzej jeśli kupię sobie 3 gry i 1 leci na Origin, druga na Steam, a 3 na UPlay.

I teraz odpalam 1, to czekam, aż się odpali Steam i gram. Potem chcę w drugą, to znowu muszę czekać, aż inna platforma się odpali.

 

Bardzo mnie to irytuje, gdy grając kolejno w Skyrima, BF3, AC mam w tle uruchomione aż 3 platformy.

 - i zgadzam się z tym, że podczas instalacji np. AC III powinniśmy mieć do wyboru czy zainstalować go na Steam, czy UPlay. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...